Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip sutaupyti perkant rūbus

Apranga aplinkiniams padeda susidaryti vieną ar kitą įvaizdį apie žmogų, todėl norime to ar nelabai, daugelis iš mūsų nemažą dalį pinigų išleidžiame būtent rūbams. Vis dėlto net jei ir tenka taupyti, vis tiek norisi nusipirkti ir vieną kitą drabužį ir taip atnaujinti savo įvaizdį. Todėl šios dienos Vivus Finance įraše ir kalbame apie tai, kaip sutaupyti perkant rūbus ir išlikti stilingiems.

Pirkite ne sezono metu

Sezoniniai išpardavimai itin kenkia daugelio mūsų piniginėms, tačiau jei apsipirkimą planuosite sumaniai, iš anksto jam pasiruošite, galite nusipirkti puikių, ilgai tarnausiančių rūbų su ženklia nuolaida. Būtent per išpardavimą rekomenduojama pasidairyti tokių rūbų, kurių tikrai žinote, kad jums reikės, pavyzdžiui, tokių kaip paltas, oficialius kostiumėlis, kokybiški džinsai, žieminiai batai ir t.t. Ieškokite tokių prekių, kurias bet kuriuo atveju ankščiau ar vėliau turėtumėte pirkti ir greičiausiai mokėtumėte pilną kainą. Rinkitės klasikinius modelius, neiššaukiančių spalvų, kurie jums tarnaus net keletą sezonų ir lengvai derės prie jau šiuo metu turimų rūbų.

Nesekite tendencijų aklai

Savaime suprantama, kad kiekvieną sezoną norisi vytis naujausias mados tendencijas, atrodyti it iš katalogo kone kasdien. Ir vis dėlto, tie daiktai, kurie yra madingiausi tam tikru metu – įprastai kainuoja daugiau, taip pat jie nėra itin praktiški, nes pasibaigus sezonui, greičiausiai nebenorėsite jų dėvėti.

Verčiau vietoje to, kad išlaidautumėte madingiausiems rūbams, investuokite į klasikinį garderobą, o įvaizdį kiekvieną sezoną atnaujinkite tik detalėmis, aksesuarais. Taip ir piniginė padėkos, ir neatsiliksite nuo tendencijų.

Nepirkite tik todėl, kad pigu

Radus labai pigų rūbą, kuris lyg ir patinka, kyla džiaugsmas, kad štai, už mažą kainą galėsite papildyti savo spintos turinį. Tačiau nepirkite nieko vien dėl to, kad radote gerą kainą ar aptikote didžiulę nuolaidą. Tai, kad daiktas pigus, tai nereiškia, kad jis nemokamas ir leisdami pinigus rūbams, kurių nereikia, vien dėl mažos kainos, jūs vis tiek išleisite pinigus. Nesileiskite apakinami mažos kainos, bent trumpam sustokite ir gerai pagalvokite ar jums iš tiesų reikia to rūbo.

Pirkite tai, kas tinka dabar

Neretai moterys mėgsta pirkti rūbus, su mintimi, kad jie tiks kažkada (pavyzdžiui, kai pavyks numesti svorio, kai gausite paaukštinimą arba jei nuspręstumėte išvykti atostogų). Tačiau jei visa tai yra dar tik planuose ar svajonėse – šiems rūbams tikrai neverta išlaidauti. Juk kai susidursite su ta situacija – tada ir nusipirksite. Taip išvengsite spintą prikrauti nenešiojamų rūbų bei padės sutaupyti.

Būkite ištikimi savo stiliui

Net jei gerai pažįstate savo stilių, kartais gali kilti noras nusipirkti naują rūbą, kuris būtų visiškai kitoks, nei jums įprasta. Tačiau jei stengiatės sutaupyti, tokių pirkinių verčiau venkite, nes atsiranda didelė tikimybė, kad naujasis rūbas taip ir liks kabėti spintoje. Taupant pinigus, verčiau pirkite tik tuos rūbus, kuriuos tikrai dėvėsite ir dėl kurių nekyla jokių abejonių.

Rinkitės kokybę

Verčiau nusipirkite vieną geresnės kokybės švarką, nei kelis pigesnius. Šios taisyklės reikėtų laikytis su daugeliu drabužių. Nusipirkę geresnės kokybės rūbus, juos dėvėsite ilgiau, bus lengviau prižiūrėti ir nejusite didelio poreikio dažnai apsipirkinėti.

Tinkamai rūpinkitės turimais rūbais

Norėdami išleisti mažiau pinigų aprangai, pirmiausiai skirkite dėmesio jau turimų rūbų priežiūrai. Jei rūpinsitės turimais daiktais – jie tarnaus kur kas ilgiau, atrodys it nauji ir nebejusite didelio poreikio dažnai apsipirkinėti.

Jei rūbus pirksite apgalvotai, kiekvieną pirkinį įvertindami – būsite tikri, kad visada galėsite atrodyti puikiai, neišleidžiant itin daug pinigų. Svarbiausia nepasiduokite impulsui išlaidauti vien dėl pramogos.

Naujausi įrašai