Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip sutaupyti perkant dovanas

Gruodžio mėnuo džiugina iškritusiu sniegu, žiemiškomis pramogomis bei šventiškai išpuoštais namais. Tačiau neretai kartu su džiugesiu, imame jausti ir nerimą, mat artėjantis švenčių periodas gali itin stipriai patuštinti piniginę. Todėl šiame Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie padės sutaupyti pinigų perkant kalėdines dovanas artimiesiems.

Aptarkite, kam dovanosite

Atėjus šventiniam periodui ir pajutus kalėdinę dvasią, savaime suprantama, kad norisi dovanomis apipilti visus, tačiau jei Jūsų biudžetas ribotas – verčiau gerai apgalvokite, kuriems žmonėms iš tiesų norite padovanoti dovaną, o kuriuos tiesiog pasveikinsite paprasčiau.

Artimiausiems šeimos nariams, draugams ar kolegoms galite nupirkti dovanas. O kitiems, kuriuos pasveikinti taip pat norėtumėte, bet jaučiate, kad tam būtinybės nėra – pasveikinkite nusiųsdami kalėdinį atviruką arba savo keptą skanėstą. Taip nesijausite blogai, kad kažko nepasveikinote, tačiau kartu galite ir sutaupyti nemažą pinigų sumą.

Aptarkite dovanų biudžetą

Kai išsigryninsite žmonių, kuriems planuojate pirkti dovanas sąrašą, apgalvokite arba su kitais šeimos nariais aptarkite biudžetą. Galite nuspręsti, kokią sumą iš vis galite skirti dovanoms arba kokią sumą skirtumėte kiekvienam žmogui.

Planuodami šventinį biudžetą, nepamirškite, kad Jūsų lauks ir kitos išlaidos, pavyzdžiui, ruošiant būsimas vakarienes, naujų metų sutiktuvėms. Taip pat yra didelė tikimybė, kad  gali pasitaikyti ir nenumatytų išlaidų, kurioms verčiau pasiruoškite iš anksto ir atsidėkite tam tikrą pinigų sumą.

Turėkite dovanų sąrašą

Jei ruošiatės pirkti dovanų, iš anksto suplanuokite kokią dovaną ir kam pirksite. Turėdami sąrašą išvengsite papildomo blaškymosi po prekybos centrą, kuris atimtų daug laiko bei sukelti pagundą papildomai išlaidauti ir viršyti savo biudžetą.

Dairykitės nuolaidų bei specialių pasiūlymų

Nors ir norėtųsi dovanas nupirkti kuo skubiau, kad galėtumėte ramiai laukti švenčių, vis dėlto skirkite laiko paieškoms. Aplankykite kelis skirtingus prekybos centrus, pasidomėkite pasiūlymais internetinėse parduotuvėse. Taip turėsite galimybę ne tik sutaupyti, bet ir rasti įdomesnių dovanų.

Pakuokite dovanas patys

Dovanas ar atvirukus dėdami į šventinius maišelius ar specialius parduotuvėse įsigytus atvirukus, visai nepajusdami galite išleisti nemažą pinigų sumą, kurios galėtų ir nebūti. Todėl skirkite laiko ir dovanas supakuokite bei vokus padarykite patys. Taip ne tik sutaupysite gana nemažą pinigų sumą, bet ir pati dovana atrodys originaliau ir nuoširdžiau.

Ruoškite dovanas iš anksto

Šis patarimais šiais metais gali būti ir ne itin aktualus, tačiau nepamirškite, kad kitais metais taip pat Kalėdos neišvengiamai ateis, todėl dovanoms galite ruoštis iš anksto. Po Kalėdų didžiuosiuose prekybos centruose prasideda išpardavimai ir už ženkliai mažesnes kainas galite įsigyti dovanų kitiems metams.

Šiuo patarimu naudotis galite visus metus, juk tam tikra pinigų suma, skirta dovanoms, išdėstyta per visus metus finansine našta netaps, o štai jei viską išleisite vos per mėnesį – pajusite tikrai stipriai. Nenorite iš anksto pirkti visas dovanas ir taip prarasti šventinę nuotaiką? Tada tiesiog visus metus atsidėkite tam tikrą pinigų sumą dovanoms ir atėjus šventėms turėsite nemažą pinigų fondą.

Keiskitės dovanomis

Jei  kiekvienais metais laukia šventinė vakarienė, kurios metus visiems šeimos nariams ir giminėms perkate dovanas, pasiūlykite naują „slapto Kalėdų senelio“ tradiciją, pagal kurią visi trauktumėte lapelį su vardu ir dovaną dovanotumėte tik vienam žmogui. Taip niekas neliks neapdovanotas, nors gaus vieną, bet kur kas vertingesnę dovaną bei greičiausiai kiekvienas nudžiugs sumažėjusiomis išlaidomis dovanoms.

Nepamirškite, kad šventiniu laikotarpiu svarbiausia yra ne dovanos, bet parodytas dėmesys artimiesiems. Todėl nesijaudinkite, jei šiais metais Jūsų biudžetas dovanoms yra mažesnis. Pasitelkite visą savo sumanumą ir brangius žmones tikrai galėsite nustebinti, tam neišleisdami daug lėšų.

Naujausi įrašai