Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip sutaupyti per vaiko mokslo metus?

Nauji mokslo metai tampa tikru galvos skausmu mokinių tėvams. Paprastai rugsėjo mėnesį padidėja išlaidos, ir tai greitai paveikia šeimos finansinę situaciją. Juk naujais mokslo metais prireikia ne tik naujų pratybų, sąsiuvinių, įvairių kanceliarijos prekių, bet ir naujų drabužių. Tėvai neturi kitos išeities – jie privalo ieškoti kaip sutaupyti prieš ir per mokslo metus.

Rugpjūčio ar jau rugsėjo mėnesį būsiančias didesnes išlaidas galima numatyti metų pradžioje. Pasiruošę iš anksto, geriau paskirstysite planuojamą šeimos biudžetą. Lygindami praėjusių metų mokyklos prekėms skirtas išlaidas, galite pasidaryti išlaidų skaičiuoklę: ji padės apskaičiuoti mokiniui prireiksiančią sumą. Ją sumažinti galima paprasčiausiu būdu – kiekvienais metais neperkant naujų prekių. Patikrinkite atsargas: galbūt nuo praeitų metų liko nepanaudotų sąsiuvinių, parkerių, pieštukų, rašiklių? Pirkdami prekes neaplenkite ir išparduotuvių: jose galite rasti aukštos kokybės kanceliarijos prekių.

Pirkdami kanceliarijos prekes turite puikią progą aptarti situaciją su savo atžala. Galite paaiškinti, kad prekėms skirtas vaikų fondas nėra begalinis, kad nupirktais naujais daiktais vaikas privalo rūpintis atsakingai. Be to, galite kartu sudaryti išlaidų skaičiuoklę ir vaikui leisti pačiam pasakyti savo nuomonę, kurias išlaidas būtų galima sumažinti. Pasitarkite ir apie tai, kaip sutaupyti pinigų per mokslo metus. Vaikas jaus kur kas daugiau atsakomybės.

  • Sutarkite dėl tam tikros kišenpinigių sumos savaitei – vaikas pats turi nuspręsti, kaip tuos pinigus išleis. Jei juos visus išleidžia jau pirmadienį, neduokite daugiau. Pastebėjęs, kad jų niekas „nepapildo“, po truputį vaikas supras finansų ribotumą ir išmoks planuoti savo pirkinius.
  • Nuspręskite dėl maisto. Gana daug išlaidų sudaro priešpiečių pirkimas kasdien, todėl su vaiku sutarkite, kad jam duosite jau paruoštus pietus, kuriuos jis galės suvalgyti valgykloje. Kad vaikams būtų linksmiau ir jie labiau įsitrauktų į tokį taupymo planą, galite kartu pasitarti ir sudaryti savaitės pietų planą.
  • Kiekvienam vaikui labai svarbi ir popamokinė veikla, už kurią taip pat dažnai tenka mokėti. Kad vaikai pabendrautų su bendraamžiais, galite sutarti su kitais tėvais dėl tam tikros veiklos. Jei vaikas lanko kelis būrelius, geriausia pasirinkti vieną, kuris labiausiai patinka. Jei vaikas ilgai lankys vieną būrelį, galite vėliau tartis ir dėl nuolaidos.

Visi vaikai paprastai moka nutaisyti tą tėvų griežtas nuostatas akimirksniu sulaužančią išraišką. Būtent todėl dažnai padidėja išlaidos, o vaikų fondas ima tuštėti. Išmokite savo vaikams pasakyti „ne“, paaiškinkite, kad ne visus norus galite išpildyti akimirksniu. Tai leis vaikams geriau suprasti finansus, jie suvoks ir įvertins, kada gali išleisti daugiau, o kada – mažiau pinigų.

Taigi svarbiausia planuojant mokyklos pirkinius pradėti taupyti iš anksto. Pasiruoškite išlaidų skaičiuoklę – pamatysite, kiek maždaug turėtumėte savo pirkiniams išleisti. Tuomet aptarkite būsimus pirkinius su savo vaiku, kartu įvertinkite, kokios prekės būtiniausios ir tikrai reikalingos, o kokių galima atsisakyti.

Naujausi įrašai