Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip sumažinti sąskaitas už komunalines paslaugas

Atėjęs šaltasis metų laikas daugelį šeimų gąsdina padidėjusiomis sąskaitomis bei išlaidomis. Tačiau nereikia nusiminti, pasitelkus šiek tiek sumanumo, galima sutaupyti nemažą sumą lėšų kiekvieną mėnesį, to net nepajuntant. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie gali padėti ženkliai sumažinti sąskaitas už komunalines paslaugas.

Mokėkite mažiau už elektrą

Sąskaita už elektrą galima itin paprastais būdais sumažinti, nes daugelis šeimų elektrą naudoja nesusimąstydami, ar tikrai to reikia. Štai keletas patarimų, kuriais vadovaujantis, tikrai sąskaitas sumažinsite:

  • Nenaudojamus elektros prietaisus išjunkite iš lizdų, pavyzdžiui, kai nežiūrite televizijos ar neklausite radijo – ne tik juos išjunkite bet ir atjunkite nuo elektros maitinimo. Palikę prietaisus įjungus, jūs tiesiog metate pinigus į balą, mat tokie prietaisai sunaudoja iki 5% bendros suvartojamos elektros.
  • Nepalikite įjungtos šviesos kambaryje, jei jame tuo metu nesate. Daugelis mėgsta vos grįžę namo, sujungti šviesas visuose kambariuose. Tai tik bereikalingas elektros vartojimas, atsikratę šio įpročio, sąskaitas sumažinsite.
  • Indaplovę ar skalbimo mašiną junkite tik tada, kai ją prikrausite pilną, venkite plauti vos kelių lėkščių ar mažo kiekio skalbinių.
  • Įprastas lemputes pakeiskite energiją taupančiomis, nors jos kainuoja ir brangiau, jas keisti reikės žymiai rečiau.

Mokėkite mažiau už vandenį

Ne mažiau daugelis išeikvoja ir vandens, kuris vartojamas net nesusimąstant. Vos keli patarimai ir sąskaitas už vandenį galite sumažinti:

  • Užsukite vandens čiaupą, kai nenaudojate. Dauguma žmonių yra įpratę palikti įjungtą čiaupą, net tada, kai jis realiai nėra reikalingas, pavyzdžiui valantis dantis. Verčiau prisileiskite stiklinę vandens ir burną skalaukite joje esančiu vandeniu, o ne leiskite vandeniui visą laiką bėgti. Taip pat ši taisyklė galioja ir plaunant indus rankomis, kai šveičiate lėkštę, vandenį užsukite ir įjunkite tik tada, kai norėsite nuskalauti ploviklį.
  • Vonią dažniau keiskite dušu. Maudantis duše vandens yra sunaudojama žymiai mažiau, nei maudantis vonioje. Jei norite sutaupyti dar daugiau – trumpinkite laiką, kurį praleidžiate duše juk daugelis mėgsta pastovėti dar kelias minutes vien tam, kad pasimėgautų šiltu vandeniu, ypač šaltaisiais metų mėnesiais. Atsisakius šio įpročio, vandens sunaudosite kur kas mažiau.

Mokėkite mažiau už šildymą

Daugelis žiemos nelaukia vien dėl to, kad ženkliai padidėja sąskaitos už šildymą, kurios stipriai suprastina daugumos šeimų finansinę padėti. Pasinaudojus šiais patarimais, galėsite ne tik sumažinti sąskaitas, bet ir gyventi šilčiau:

  • Užsandarinkite langus. Jei Jūsų namuose vis dar sudėti seni langai, su mediniais rėmais – didelė tikimybės, kad per juos laukan patenka daug šilumos, taip ir sąskaitos padidėja, ir namuose yra vėliau. Statybinių prekių parduotuvėse galite rasti įvairių sandarinimo medžiagų, kuriomis visus tarpus užtaisysite ir galėsite sutaupyti iki 10% šilumos.
  • Jei Jūsų namuose yra galimybė reguliuoti šilumą – pasinaudokite ja. Sumažinkite temperatūrą, kai jūsų nėra namuose arba kai miegate. Taip ir sutaupysite, ir miego kokybės bus žymiai geresnė, mat vėsiame kambaryje miegoti daug sveikiau. Taip pat galite sumažinti temperatūrą ir tada, kai esate namuose. Sumažinus temperatūra 1-2 laipsniais, to nepajusite, o štai sąskaita sumažės.
  • Už radiatorių esančią erdvę išklokite šilumą atspindinčiomis medžiagomis – taip mažiau šilumos prarasite pro sienas bei namuose taps kur kas šilčiau.

Pasitelkus sumanumą bei išradingumą, galite atrasti ir daugybę kitų būtų, kurie sumažins sąskaitas už komunalines  paslaugas, tačiau neturės jokios neigiamos įtakos gyvenimo kokybei.

Naujausi įrašai