Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip po atostogų grįžti į finansines vėžes

Atostogos – tai laikas, kurio dauguma mūsų laukia ko gero labiausiai: šilta jūra, minkštas smėlis, o gal kelionė į egzotišką šalį – nesvarbu kokios atostogos laukia, jos visada žada gerus įspūdžius. Tačiau kaip ir kiekvienas geras dalykas – atostogos turi minusą – jos baigiasi, o joms pasibaigus, daugumai neretai tenka ne juokais  susiveržti diržus, ypač jei ilsėdamiesi sau leidote viską.

Šį kartą mes norime Jums pateikti  keletą patarimų, kurie padės grįžti į įprastą finansinį režimą be didelių pastangų:

Planuokite iš anksto

Planuokite iš anksto
  • „Roges vasarai ruoškite žiemą!“. Atostogos retai mus užklumpa netikėtai, dažniausiai jas planuojame kelis mėnesius, o gal Svarbiausias ir efektyviausias patarimas – jau nuo metų pradžios, o jei turite galimybę, ir dar ankščiau, pradėkite iš  algos atidėti dalį pinigų į „atostogų fondą“. Iki laiko, kada iš tiesų vyksite atostogauti,  šis fondas taps gana nemažu, tad atostogoms nereikės išleisti visų atostoginių arba paskutinių mėnesių algų. Taip pat Jūsų neslėgs kaltės jausmas, kad per daug išlaidaujate – juk Jūs tai planavote ir sąmoningai tam kaupėte lėšas.
  • Jei atostogas pradėsite planuoti ankščiau – daugeliui dalykų galima sutaupyti, pavyzdžiui, užsisakyti lėktuvo bilietai ar viešbučio rezervacija anksti pavasarį kainuos kur kas mažiau, nei prasidėjus atostogų sezonui, o ir iš anksto viską suplanavus, galėsite ramiai laukti, išvengdami paskutinės minutės blaškymosi.
  • Atostogų garderobas svarbu, su tuo ginčytis sunku, tačiau įvertinkite ar Jums tikrai reikia antros smėlio spalvos skrybėlės, jei senoji dar kaip nauja. Argumentas, kad šviesiai smėlinė spalva labiau tinka prie Jūsų įdegio, nei turima tamsiai smėlinė – netinka. Sumažindami išlaidas daiktams, kurių Jums reikės vos kelias savaites, galėsite sutaupyti ir panaudoti atostogų metu. Juk ne veltui sakoma, kad pinigai turi didesnę vertę, kai yra investuojami į įspūdžiu bei naujas patirtis, nei į daiktus.
  • Stenkitės visas būtina sąskaitas, paskolų, kreditų, lizingų įmokas sumokėti iki išvykstant atostogauti. Kad ir kaip norėtųsi kuo greičiau atsiriboti nuo kasdienių rūpesčių, tačiau taip pasielgus, grįžus visi rūpesčiai užgrius visu svoriu. Taip pat apmokėjus visas sąskaitas iš anksto, žinosite, kiek lėšų galite laisvai skirti pramogoms.

Dienos po atostogų

Dienos po atostogų
  • Neretai grįžus po atostogų, norisi susitikti su seniai matytais draugais, artimaisiais, pasėdėti lauko kavinėje ar nueiti į kiną. Jei atostogų metu išlaidavote – stenkitės šias nebūtinas išlaidas kiek įmanoma sumažinti. Tiesiog improvizuokite: jei oras geras, surenkite pikniką lauke, su pačių suneštomis vaišėmis, jei lankote sporto klubą – šiltesniu metų laiku jį galite iškeisti į parką, kuriame tikrai galite mankštintis ne mažiau efektyviai, vietoje kino – pasikvieskite draugus į namus ir surenkite privatų kino seansą. Taupymas gali būti ir įdomus užsiėmimas, svarbu pasitelkti fantaziją.
  • Atostogaujant, ypač jei vykstate į kitą šalį, neretai įprantama kasdien valgyti įvairiose kavinėse, restoranuose ir t.t. Vis dėlto, grįžus namo, bent pirmą mėnesį reikėtų susilaikyti arba sumažinti tokių apsilankymų, mat šie išėjimai, ypač turint didesnę šeimą, gali nemažai ir, svarbiausiai, nepastebimai patuštinti piniginę, kuri pirmą mėnesį po atostogų pas dauguma ir taip būna ne itin pilna.
  • Grįžus po atostogų dažnai pasitinka tuščias šaldytuvas ir rebusas, kaip pamaitinti šeimyną per daug neišleidžiant. Čia Jums padės pats ruduo, kuris lepina sezoninėmis daržovėmis, vaisiais, kurie yra pigesni nei kitais metų laikais. Nepatingėkite nueiti į turgų, kur savo produkciją pardavinėja ūkininkai. Čia galėsite įsigyti ne tik pigesnių, bet ir kur kas vertingesnių maisto produktų. Norint sutaupyti maksimaliai – pasitelkite ir savo derėjimosi įgūdžius.

Ką daryti jeigu liko tuščia sąskaita?

Ką daryti jeigu liko tuščia sąskaita
  • Jei vis dėlto atostogų metu leidote sau iš ties daug, grįžus Jus pasitiko tuščia banko sąskaita, o iki algos tenka šiek tiek palaukti – galite pasinaudoti greitų kreditų paslaugomis. Imant paskolą trumpam laikotarpiui, palūkanų sumokėsite išties nedaug ir į įprastą finansinį režimą galėsite grįžti iš karto.

Žinoma pats geriausias patarimas – atostogoms ruoštis iš anksto, taip galėsite iš tiesų atsipalaiduoti, pasilepinti, o grįžus, Jūsų nepasitiks niūri ir liūdna kasdienybė.

Naujausi įrašai