Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip pasiruošti šventėms neišleidžiant daug pinigų

Kalėdos bei Naujųjų metų sutiktuvės – viena didžiausių ir svarbiausių metų švenčių daugeliui, kurioms pradedama ruoštis dar lapkričio viduryje, kai parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairių, ryškiaspalvių dekoracijų, per radijo stotis ima vis dažniau groti Kalėdines dainas, o miestas rungiasi su miestu, kas gražiau, efektingiau pasipuoš.

Kiaulė taupyklė prie Kalėdų eglės

Vis dėlto neretai šeimai švenčių laukimo džiugesį temdo mintys apie tai, kiek daug pinigų reikalaus pasiruošimas joms. Juk reikės nupirkti dovanas artimiesiems ir draugams, rengti šventines vakarienes, o ir namus pasipuošti norisi. Tačiau nebūtina turėti daug atliekamų lėšų, siekiant pasiruošti. Šiame Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kaip pasiruošti artėjančioms didžiosioms metų šventėms, išleidžiant kuo mažiau lėšų.

Pasigaminkite Kalėdų dekoracijas patys

Pasigaminkite Kalėdų dekoracijas patys

Dairantis po parduotuvių lentynas – kainos gali ir išgąsdinti, mat įdomesni, originalesni papuošimai kainuoja iš ties nemažus pinigus. Tačiau jų pirkti tikrai nėra reikalo, mat viską galite pasigaminti patys, panaudoti tai, ką jau turite namuose, o pirkti tik reikmenis, kurių gali reikėti žaisliukų gamybai, tokius kaip sidabrinės ar ausinės spalvos purškiami dažai, spalvoti kaspinai ir t.t. Prisirinkite miške kankorėžių, nudažykite juos savo pasirinktos spalvos dažais – ir štai turite kuo puikiausius žaisliukus eglutei. Perriškite juos kaspinu ir pakabinkite. Lygiai taip pat galite panaudoti ir namuose turimus daiktus. Galite iškepti kalėdinių formų meduolių ir juos panaudoti kaip dekoracijas, saldainius  – taip ne tik sutaupysite, bet ir turėsite pačią originaliausią Kalėdų eglutę.

Artimiesiems dovanokite rankų darbo dovanas

Dovanoms tikrai nereikia išleisto daugybės pinigų, ypač primenant, kad dažniausiai perkamos dovanos yra tokios, kurias galima pagaminti ir patiems. Iškepkite sausainių, dailiai juos supakuokite, numegzkite kojines, pridėkite rankų darbo atvirutę – ir turėsite kuo puikiausią dovaną. Žinoma, galbūt ir nepavyks visų dovanų pagaminti patiems, tačiau pagaminus nors dalį – mažiau reikės pirkti ir taip iš ties galėsite sutaupyti, o kiekvienas artimasis gavės dovaną, tikrai įvertins tai, kiek laiko ir dėmesio įdėjote į jų dovanų ruošimą.

Kalėdoms ruoškitės iš anksto

Kalėdoms ruoškitės iš anksto

Tikrai nei vieno iš mūsų Kalėdos neužklumpa netikėtai, taip pat kiekvienais metais yra dalis žmonių, kuriems tikrai dovanosite dovanas, todėl ruoškitės tam iš anksto. Tikrai nebus per anksti jau vasaros pabaigoje pradėti rūpintis Kalėdinėmis dovanomis. Iki pat gruodžio, kiekvieną mėnesį nupirkite dovaną vienam ar dviem žmonėms, o atėjus švenčių maratonui – didžioji dalis dovanų jau bus paruošta. Taip nepatirsite streso, renkant dovanas paskutinę minutę, taip pat išlaidos pasiskirstys tolygiai per ilgesnį laikotarpį, todėl to taip stipriai nepajusite.

Įveskite slaptojo Kalėdų senelio tradiciją

Jei Jūsų šeimoje yra daug žmonių, suprantama, kad Kalėdų dovanos reikalaus daug išlaidų. Tačiau vietoje to, kad pirktumėte dovanas kiekvienam, sukurkite tradiciją, kad kiekvienais metais, trauksite lapelį su vardu ir dovanosite dovaną tik tam žmogui. Taip išvengsite didelio pinigų kiekio išleidimo. Taip pat skirdami didesnę sumą vienam žmogui, galėsite nupirkti iš ties vertingesnę dovaną, nei pirkdami įvairias smulkmenas kiekvienam. Sutaupysite ir pinigų, ir laiko.

Kitokios Kalėdų tradicijos

Šventinis laikotarpis tikrai neturi būti siejamas su pinigais, brangiomis dovanomis ar prašmatniomis vakarienėmis. Susitelkite ties buvimu su sau brangiais žmonėmis, įvertinimo, to ką jau turite bei naujų metų planų kūrimu. Ne išleisti pinigai sukuria šventinę atmosferą, o tik patys mes.

Naujausi įrašai