Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip pasiruošti paskolai iš anksto

Daugeliui gali atrodyti, kad nusprendus paimti paskolą arba greitąjį kreditą, pats pirmasis žingsnis – tai paraiškos užpildymas. Vis dėlto, norint išvengti galimų finansinių nesklandumų, pirmieji veiksmai turėtų būti atliekami dar prieš paraiškos pildymą. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame apie tai, kaip reikėtų pasiruošti paskolai iš anksto.

Žinokite ko ieškote

Žinokite ko ieškote

Prieš pradėdami ieškoti geriausio paskolos arba greitojo kredito pasiūlymo, pirmiausiai išsiaiškinkite kokia paskola jums reikalinga, kokiam terminui ir kitus svarbius kriterijus. Pavyzdžiui, galbūt jums reikalinga didesnė paskolos suma, kurią planuotumėte sumokėti per tris ar keturis metus arba priešingai, jums reikalinga maža suma, trumpam laikotarpiui, o gal planuojate tiesiog įsigyti konkretų daiktą išperkamąją nuoma. Kai žinosite, kokio tipo finansinė paspirtis jums reikalinga, bus lengviau ir truks trumpiau išsirinkti. Nes nesugaišite laiko kreipdamiesi į tas įmones, kurių paslaugos tiesiog neatitinka jūsų lūkesčių.

Užduokite klausimus

Kai jau išsirinksite labiausiai jūsų lūkesčius atitinkančią bendrovę, susisiekite su ja konsultacijai. Jei kyla kokių nors klausimų, kažkas nėra visai aišku ar tiesiog reikia patarimo – konsultuokitės. Kiekvienos įmonės atstovas skirs laiko jums, pakonsultuos, padės atrasti konkrečiai jūsų situacijai tinkamą variantą. Taip pat nepabijokite kreiptis tiek kartų, kiek jums reikės, kol visi būsimo įsipareigojimo niuansai taps aiškūs.

Padenkite visus jau turimus įsipareigojimus

Finansinis stabilumas

Jei šiuo metu jau turite finansinių įsipareigojimų, pasistenkite juo padengti, prieš imdami naują. Jei vis dėlto jau turimų įsipareigojimų padengti galimybės neturite, o paskola žūtbūt reikalinga, įsitikinkite, kad visos įmokos yra sumokėtos. Jei turite nepadengtų, kad ir vos poros dienų įsiskolinimų, tai gali turėti neigiamos įtakos norint gauti naują paskolą. Prisiminkite, kad mažų skolų nėra ir kiekviena pradelsta diena gali turėti neigiamos įtakos jūsų galimybei gauti paskolą.

Įvertinkite ar poreikis tikras

Jei nusprendėte pasiimti vartojimo paskolą ar greitąjį kreditą, greičiausiai jums ta suma yra reikalinga konkrečiam tikslui. Tačiau dar prieš pildydami paraišką, gerai įvertinkite ir sau atsakykite, ar jums iš tiesų reikalingas tas daiktas, paslauga, pramoga ar bet kas kitas, kam nusprendėte pasiskolinti. Pavyzdžiui, jei jums pinigai reikalingi studijoms, kursams, automobiliui (kuris tikrai reikalingas kasdien) – paskola iš tiesų jums pagelbės. Tačiau jei planuojate skolintis tik tam, kad patenkintumėte akimirkos įgeidžius (nauji rūbai, prašmatnesnis telefonas ar atostogos) – savo sprendimą reikėtų įvertinti iš naujo. Nepamirškite, kad paskolą reikės grąžinti su palūkanomis, tad jums ne tik galiausiai reikės sumokėti visą sumą, kuria skolinatės, bet ir susimokėti papildomai už naudojimąsi. Nesileiskite, kad tik dėl trumpalaikės užgaidos patenkinimo, turėtumėte ilgalaikį įsipareigojimą.

Pora prie nešiojamo kompiuterio

Ir svarbiausia, kiekvieną finansinį įsipareigojimą, ypač jei tai yra didesnė suma arba ilgesnis terminas, gerai įvertinkite. Pasitaiko situacijų, kai pasiimti paskolą, lizingą arba greitąjį kreditą atrodo geriausias variantas, tačiau leiskite sau atvėsti, skirkite daugiau laiko ir įvertinkite galimybes mokėti ir tik tada, kai neturėsite jokios abejonės  – pildykite paraišką.

Naujausi įrašai