Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip pasirinkti paskolos terminą

Planuojant imti paskolą, svarbu įvertinti ne vieną aplinkybę, kad pinigai Jums pasitarnautų, tačiau vėliau netaptų tikra finansine našta ne tik Jums, bet ir Jūsų šeimos nariams. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, į kokius kriterijus reikėtų atsižvelgti renkantis paskolos terminą.

Įvertinkite kiek lėšų galite skirti įmokoms per mėnesį

Įvertinkite kiek lėšų galite skirti įmokoms per mėnesį

Įstatymas leidžia skolintis tokią sumą, kurios mėnesio įmoka neviršytų 40 procentų nuo gaunamų oficialių pajamų per mėnesį. Vis dėlto rekomenduojame gerai įvertinti ne tik savo finansines galimybes, bet ir poreikius. Mat jei kas mėnesį 40 procentų nuo pajamų skirdami finansiniams įsipareigojimams dengti, iš ties stipriai apribosite savo finansines galimybes. Nepamirškite, kad Jums norėsis ne tik gyventi susivaržius, nuo algos iki algos, bet greičiausiai norėsite save ir palepinti, todėl rekomenduojame finansiniams įsipareigojimams skirti apie  20 procentų nuo pajamų. Tokiu būdu paimta paskola netaps finansiškai nepakeliama.

Įvertinkite, kokią paskolos sumą imate

Įvertinkite, kokią paskolos sumą imate

Pasirinkti kuo ilgesnį paskolos terminą kartais sugundo ir maža mėnesio įmoka. Juk norisi kiekvieną mėnesį mokėti nedideles įmokas, kurios, rodos, finansiškai net nepasijustų. Vis dėlto nepamirškite, kad kuo ilgesnis paskolos terminas pasirenkamas, tuo didesnė palūkanų dalis yra sumokama, todėl skolinantis nedidelę paskolos sumą, rekomenduojame rinktis trumpesnį terminą.

Žinoma šis pasiūlymas negalioja skolinantis didesnes sumas. Bet kuriuo atveju terminą rinkitės ne tik pagal tai, kad įmoka būtų kuo mažesnės, verčiau paskaičiuokite kiek palūkanų sumokėsite.

Įvertinkite, kad poreikiai keičiasi

Įvertinkite, kad poreikiai keičiasi

Paskutiniame patarime rekomendavome nesirinkti per ilgo grąžinimo termino, vis dėto rekomenduojame jo nesirinkti ir per trumpo, ypač skolinantis didesnę sumą. Net jei šiuo metu jaučiatės galintis įmokėti kas mėnesį didelę sumą – nepamirškite, kad poreikiai gali pasikeisti ir nebeišgalint sumokėti tam tikros sumos, turėsite finansinių nemalonumų. Verčiau pasidomėkite ar Jūsų pasirinktoje įmonėje galima pasirinkus ilgesnį terminą, viską grąžinti ankščiau termino ir ar šiuo atveju būtų perskaičiuojamos palūkanos. Geriau iš anksto apsidrauskite.

Išsiaiškinkite ar galėsite paskolos terminą pratęsti

Išsiaiškinkite ar galėsite paskolos terminą pratęsti

Pasirinkus Trumpesnį paskolos gražinimo terminą, išsiaiškinkite kokios būtų sąlygos terminą atidėti, jei susidurtumėte su situacija, kad įsipareigojimų laikų padengti negalėsite. Daugumoje vartojimo kreditus teikiančių įmonių už papildomą mokestį yrra suteikiama galimybės paskolos terminą tam tikram laikotarpiui pratęsti. Tokiu būdu išvengsite vėlavimo palūkanų paskaičiavimo bei mokumo istorijos sugadinimo.

Tinkamai įvertinus savo finansines galimybes ir pasirinkus optimaliausią paskolos grąžinimo terminą – galėsite džiaugtis laiku ir patogiai suteikta finansine paspirtimi, kuri vėliau netaps našta.

Naujausi įrašai