Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip mažiau išleisti degalams

Vis labiau kylant kainoms, dažnas imame ieškoti kuo daugiau ir kuo įvairesnių būdų, kaip sutaupyti kasdieniame gyvenime. Taupiau perkame maistą, atsakingiau naudojama elektros energiją ir vandenį, renkamės mažiau kainuojančias pramogas. Tačiau dažnam žmogui net ir taupant kone kiekvienoje srityje, vis tiek norisi dar sutaupyti dar daugiau, todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie gali padėti sutaupytu pinigų kuro išlaidoms. Juk automobilį turi ir kone kasdien naudoja itin didelė dalis šalies gyventojų.

Neviršykite leistino greičio mieste

Šis patarimas svarbus ne tik norint išsaugoti gyvybę sau ir aplinkiniams, bet ir puikiai padės sutaupyti. Standartiškai mieste važiuojant didesniu kaip 50 kilometrų per valandą greičiu, automobilis ima naudoti daugiau degalų, todėl jei dažnai mėgstate viršyti greitį, degalinėse tenka apsilankyti kur kas dažniau, o tai itin sparčiai patuština piniginę.

Tvarkykite daugiau reikalų vienu metu

Pavyzdžiui – į parduotuvę užsukite iš karto važiuodami iš darbo namo, vietoje to, kad grįžtumėte namo ir po kiek laiko atskirai važiuotumėte į prekybos centrą. Lygiai taip pat galite elgtis visose srityse. Jei vieną ar kitą savaitę laukia daugiau reikalų, stenkitės juos visus sutvarkyti vieną dieną.

Iš anksto apgalvokite maršrutą

Šis patarimas siejasi su ankščiau pateiktu – kai planuojate savo reikalus (kada ir kur turite nuvykti),  iš anksto apgalvokite maršrutus: sudėliokite savo dienotvarkę taip, kad visi tikslai, kuriuos turite pasiekti, būtų pakeliui, apgalvokite trumpiausius maršrutus, tokiu būdu pavyks sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko. Išvengsite nereikalingo blaškymosi po miestą, važinėjimo pirmyn ir atgal pro tas pačias vietas. Viską susitvarkyti pavyks greitai ir optimaliai.

Nesivežiokite nereikalingos mantos

Kuo sunkesnis automobilis – tuo daugiau kuri jis sunaudoja važiuodamas. Žinoma, yra situacijų, kai didesnio svorio išvengti nepavyks, pavyzdžiui kraustantis ar važiuojant į kelionę. Tačiau nemaža dalis žmonių gana daug nereikalingos mantos vežiojasi kasdien (dažniausiai tiesiog yra pamirštama išsikrauti tam tikrus daiktus po kelionės ir pan.).

Norėdami sutaupyti kuro, automobilyje vežiokitės tik tokius daiktus, kurių jums iš tiesų reikia, o po kiekvienos tolimesnės kelionės, stenkitės susitvarkyti ir iškraustyti nereikalingus daiktus. Piniginė jums už tai padėkos.

Kooperuokitės važiuodami į darbą

Jei kasdien tenka važinėti į darbą, pasidomėkite ar greta jūsų negyvena kolegos. Tokiu atveju, jei dirbate tuo pat metu, galėtumėte susitarti, kad į darbą kasdien važiuotumėte drauge: vieną dieną vežti galėtumėte jūs, kitą – kolega. Taip per mėnesį pavys sutaupyti nemažą dalį pinigų, taip pat tausosite gamtą, o ir kelionė bus kur kas linksmesnė, juk turėsite  su kuo pasikalbėti ar padiskutuoti stovint rytinėje automobilių spūstyje.

Prižiūrėkite savo automobilį

Tinkama automobilio priežiūra ne tik padės sutaupyti degalų, bet ir užtikrins, kad kiekviena kelionė būtų saugesnė ir patikimesnė. Laiku keiskite  filtrus, alyvą, žvakes ir t.t.  Užtikrinkite, kad akumuliatorius būtų gerai veikiantis. Taip pat įsitikinkite, kad padangos būtų nesusidėvėjusios, gerai pripūstos. Kuo automobilis bus techniškai tvarkingesnis – tuo mažiau išleisite degalams.

Daugumai žmonių sunkiai pavyks išsiversti be automobilio, kuris reikalingas kone kasdien. Vis dėlto net ir kylant kuro kainoms, vairuojant atsakingai ir sąmoningai, galima ne tik neiškeisti daugiau, bet net ir sutaupyti pinigų.

Naujausi įrašai