Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip išvengti gyvenimo „nuo algos iki algos“?

Atrodo, kad tik pervedamas darbo užmokestis, o jau laukiate kito mėnesio atlyginimo? Berods, pinigai ateina ir išeina, o iš šio užburto rato sunku pasprukti. pateikia Jums kelis patarimus, kurie gali padėti tvarkyti savo finansus, sutaupyti reikalingą pinigų sumą ar tiesiog sukurti situaciją, kuomet turėsite „atliekamų“ pinigų neplanuotoms išlaidoms.

  • Kontroliuokite savo finansus
Vivus.lt Kaip išvengti gyvenimo nuo algos iki algos 1
  • Dažnai gyvenimo būdą „nuo algos iki algos“ gali lemti netinkamas turimų lėšų skirstymas. Tai reiškia, kad tokiai situacijai susiklostyti nėra būtina, jog žmogus uždirbtų itin mažą pinigų sumą. T.y. asmeniui gali trūkti pinigų net tokiu atveju, jei jo pajamos – itin didelės. Tokiomis aplinkybėmis, tai nėra pinigų problema – tai problema dėl disciplinos nebuvimo skirstant lėšas.Taigi, pirmas dalykas, ką turite padaryti – pradėkite stebėti savo finansinę padėtį ir planuokite savo išlaidas. Tai nereiškia, kad Jums reikėtų susikurti sudėtingas lenteles skaičiavimams atlikti – gali užtekti ir paprastų priminimų ant lipnaus popierėlio Jūsų kompiuterio monitoriaus kampe.  • Nebeleiskite pinigų iš suplanuoto biudžeto
Vivus.lt Kaip išvengti gyvenimo nuo algos iki algos 2
  • Kiekvieną mėnesį atsidedate dalį pinigų taupymui, tačiau gale mėnesio šio biudžeto vis tiek nelieka? Laikas pabandyti šiek tiek sumažinti išlaidas. Tam gali padėti visiškai paprasti sprendimai, tokie kaip pietų vežimasis iš namų, temperatūros sumažinimas namuose šildymo metu žiemą ir pan.

  • Pagalvokite, kaip galite užsidirbti papildomų lėšų
Vivus.lt Kaip išvengti gyvenimo nuo algos iki algos 3
  • Jei taupymas Jums neatrodo kaip geriausia išeitis atliekamoms lėšoms turėti, reikėtų pasvarstyti apie galimybes užsidirbti papildomai. Galbūt Jūsų darbo grafikas tinkamas susirasti antrą darbą bent jau pusei etato? Kita galimybė, kuri dažną turėtų motyvuoti – paaukštinimas darbo pareigose. Sužinokite, kokius tikslus turite pasiekti esamame darbe, kurie padėtų pasiekti paaukštinimą pareigose – kartu su kitomis pareigomis kils ir darbo užmokestis.Kita galimybė – įgyti tam tikrą (papildomą) išsilavinimą. Dažnai specialistų, kurie yra pabaigę atitinkamos srities mokslus aukštojoje mokykloje, darbo užmokestis būna kur kas didesnis.  • Susikoncentruokite ties šviesesne ateitimi
Vivus.lt Kaip išvengti gyvenimo nuo algos iki algos 4
  • Kai kuriems gyvenimas „nuo algos iki algos“ susiklosto tik tam tikru laikotarpiu, kuris, galiausiai, praeina. Galima sakyti, kad toks gyvenimo būdas iš dalies yra Jūsų pačių pasirinkimas tokiu atveju, jei nesiimate iniciatyvos savo išlaidas planuoti ir finansų kontrolę prisiimti į savo rankas.

Vivus Finance pataria savo finansus planuoti atsakingai ir pasirinkti geriausią lėšų taupymo variantą!

Naujausi įrašai