Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip išlikti ramiam stresinėse situacijose

Spartus gyvenimo tempas, ilgos darbo valandos bei aktyvus socialinis gyvenimas neretam sukelia stresas, kuris ne tik prastina gyvenimo kokybę, bet ir gali silpninti mūsų imuninę sistemą. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kaip nepasiduoti stresui esant įtemptai situacijai.

Vartokite mažiau kofeino

Dauguma mūsų neįsivaizduoja savo darbo dienos be puodelio (o neretai ir kelių) kavos. Kava tonizuoja, suteikia energijos, stimuliuoja. Vis dėlto per dažnais kofeino vartojimas gali paaštrinti Jūsų nerimo jausmą, bei apsunkinti galimybes susitelkti stresinėse situacijose. Žinoma, vienas ar du puodeliai kavos per dieną didelės žalos nepadarys, tačiau jei esate linkę jos gerti daugiau – vertėtų susimąstyti apie sumažinimą.

Primename, kad kofeino yra gausu ne tik kavoje, bet ir arbatoje, energetiniuose  gėrimuose, įvairiuose gaiviuosiuose gėrimuose ir t.t. Jei vis dėlto nepavyksta kofeino vartojimo sumažinti – pamėginkite jo atsisakyti bet jau antroje dienos pusėje – tada ženkliai pagerės Jūsų miego kokybė. O gerai išsimiegojus – su stresu kovoti bus daug lengviau.

Gerai išsimiegokite

Pirmajame patarime jau užsiminėme apie tai, kad streso valdymui itin svarbu gerai pailsėti. Net jei Jus spaudžia terminai, turite daugybę darbų ir įsipareigojimų, neaukokite miego. Pastovus neišsimiegojimas ne tik kenkia Jūsų sveikatai, bet ir ženkliai suprastins Jūsų darbo kokybę: tam pačiam darbui atlikti Jums tiesiog prireiks daugiau  laiko, nei jo prireikia gerai išsimiegojus, o ir atliktas darbas vadovų gali nesužavėti, nes stengdamiesi viską padaryti kuo greičiau (juk visas kūnas tiesiog prašosi poilsio), galite palikti nemažai klaidų.

Nebijokite prašyti pagalbos

Esant dideliam darbo krūviui ar pradėjus dirbti menkai pažįstamoje srityje, normalu, kad galite pateikti į situacijas, kai tiesiog nespėsite atlikti darbų, arba nežinosite kaip tai padaryti. Šioje situacijoje nesistenkite pasirodyti kaip didvyris, ir prireikus, paprašykite pagalbos aplinkinių. Taip ir darbai bus atlikti laiku, kokybiškai ir Jūs išvengsite tikrai nereikalingo streso. Kad ir kaip norėtųsi būti lyderiu – komandinis darbas yra raktas į sėkmę.

Raskite būdą atsipalaiduoti

Jei Jūsų darbo pobūdis žada dažnas stresines situacijas, labai svarbu atrasti būdus, kurie padėtų Jums atsipalaiduoti ir nors trumpam atsitraukti nuo stresą keliančios situacijos, tai gali būti bėgiojimas., meditacija ar tiesiog pasivaikščiojimas parke. Tačiau nusistatykite sau taisykle, kad kiekvieną kartą, kaip užsiimsite savo pasirinkta atsipalaidavimo veikla – visas mintis apie darbą atidėsite vėlesniam laikui. Taip Jūs sugebėsite atsitraukti nuo stresinių situacijų, leisite savo protui ir įžvalgumui pailsėti, ir prie darbų grįšite kupini jėgų, o gal ir naujų idėjų, kaip išspręsti problemas.

Rūpinkitės savo kūnu

„Sveikame kūne, sveika siela“ - taip mums sako liaudies išmintis. Ir ji neklysta. Skirdami dėmesio savo kūnui, t.y. sveikai maitindamiesi, sportuodami, gerai miegodami, ne tik jausimės fiziškai sveiki, bet ir protas bus buvus bei geriau pasirengęs kovoti su stresinėmis situacijomis. Nelaukite, kol stresas Jus užklups, būkite tam pasiruošę iš anksto.

Vienu metu – viena problema

Jei Jus užgriuvo tikra problemų lavina – nepasiduokite chaosui. Susidėliokite visas problemas, susiskirstykite jas pagal prioritetus ir imkitės darbo: vienu metu stenkitės susitvarkyti su viena problema. Kai ta padarysite – imkitės kitos. Taip visas bėgas pašalinsite kur kas greičiau ir efektyviau, nei blaškantis nuo vieno darbo prie kito.

Didesnės ar mažesnės stresinės situacijos – daugelio iš mūsų kasdienės palydovės, vis dėlto nereikėtų Joms pasiduoti, išlikite pozityvūs, tikėkite savo jėgomis ir paruoškite joms savo kūną bei protą iš anksto.

Naujausi įrašai