Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip įprasti anksti keltis

Apie ankstyvo kėlimosi naudą girdime daug, esą, tada diena būna produktyvesnė, nuotaika geresnė, turime daugiau optimizmo ir įvardijama dar daugybė kitų naudų. Vis dėlto kiekvieną rytą keltis anksti, ypač įpratus miegoti kone iki pietų, nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jau pirmą rytą, nusistačius žadintuvą, kyla noras jį išjungti ir palikti viską kitam rytui – gal jis bus sėkmingesnis.

Šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie padės įprasti anksti keltis su malonumu.

Eikite miegoti ankščiau

Suprantama, kad jei nueisite miegoti 2 valandą nakties, ryte anksti atsikelti gali būti itin sudėtinga. Todėl pirmasis ir pats svarbiausias patarimas – stenkitės eiti miegoti dar iki vidurnakčio: tada ir anksti atsikelsite lengviau ir miego kokybė bus geresnė. Ryte jausitės pailsėję, kurpini energijos ir pasiruošę naujai dienai.

Padėkite žadintuvą toliau nuo lovos

Ryte suskambus žadintuvui, kyla noras jį tiesiog išjungti ir miegoti toliau. Neretai taip ir padaroma, jei žadintuvui išjungti užtenka tik ištiesti ranką. Todėl įpraskite laikyti žadintuvą toliau, kad jam išjungti, reikėtų atsikelti iš lovos ir žengti bent kelis žingsnius. Juk triukšme nemiegosite, o jei jau išlipote iš lovos – į ją atgal nelipti bus žymiai lengviau.

Vos nubudę išgerkite stiklinę vandens,

Tam reikėtų pasiruošti iš vakaro, tiesiog eidami miegoti, pasiruoškite stiklinę vandens ir pastatykite ją ant spintelės, esančios prie lovos. Ryte, vos nubudus, išgerkite vandenį – iš karto pasijusite žvaliau ir energingiau.

Pradėkite nuo mažesnių žingsnių

Jei įprastai miegate iki pietų, suprantama, kad pradėti keltis šešta ryto iš karto nebus lengva užduotis. Norėdami pakeisti įpročius, pradėkite nuo mažų žingsnių: imkite keltis kasdien 15 minučių ankščiau. 15 minučių juk didelės įtakos neturės, tačiau ilgainiui net nepastebėsite, kaip be didelių sunkumų atsikelsite anksti kiekvieną rytą.

Stenkitės keltis kasdien tuo pat metu

Jūsų organizmas gana greitai įpras prie režimo ir keltis kasdien bus lengva, netrukus net ir žadintuvo neprireiks. Vis dėlto turėsite pasiryžti anksti keltis ir savaitgaliais, mat organizmas išeiginių neturi ir jei norite iš tiesų jį įpratinti keltis tuo pat metu kasdien – savaitgaliais išimtys neturėtų būti daromos.

Turėkite kantrybės

Nepamirškite, kad tris rytus atsikėlus ankščiau – tai netaps įpročiu. Įpročiui susiformuoti reikia ne mažiau kaip 3 savaičių. Todėl turėkite kantrybės ir nepraraskite vilties, jei po savaitės ankstyvas kėlimasis vis dar neteiks malonumo.

Jei nubudote dar prieš suskambus žadintuvui – kelkitės

Žinoma, šis patarimas galioja jei iki žadintuvo skambėjimo liko pusvalandis ar penkiolika minučių, ne kelios valandos. Tad jei iki žadintuvo suskambėjimo liko visai nedaug -  tiesiog kelkitės. Nes jei miegosite toliau, prasidės naujas miego ciklas, o jį sutrikdžius, atsibudę jausitės itin mieguisti, be energijos. Išmokite klausyti savo organizmo.

Rytui ruoškitės iš vakaro

Jei kiekvieną kartą Jus pasitinka chaosas, gausybė darbų – nieko keisto, jai kėlimąsi stengiatės atidėti iki paskutinės minutės. Kad išvengtumėte chaoso – pasiruoškite rytui iš vakaro: susidėliokite iš vakaro būsimos dienos darbus, pasiruoškite rūbus, kuriuos rengsitės, suplanuokite pusryčius ir įsitikinkite ar visus reikiamus produktus turite. Kitas rytas bus žymiai lengvesnis ir sutaupysite laiko.

Valgykite karališkus pusryčius

Keltis bus kur kas lengviau ir maloniau, jei žinosite, kad Jūsų laukia iš ties puikūs pusryčiai. Iš vakaro kiek tik įmanoma pasiruoškite, ką valgysite ryte. Šis patarimas ne tik padės lengviau atsikelti, bet ir yra itin naudingas savijautai. Juk pusryčiai – vienas svarbiausių dienos valgių ir skirdami jiems laiko bei dėmesio – dieną pradėsite tinkamai.

Ankstyvas kėlimasis tik iš pradžių gali atrodyti sudėtingas, duokite sau laiko ir po truputį galėsite džiaugtis ilgesne, produktyvesne  diena ir kokybišku poilsiu naktį.

Naujausi įrašai