Grįžti į pagrindinį puslapį

Patarimai, kaip greičiau išmokti užsienio kalbą

Užsienio kalbų mokėjimas itin svarbus įgūdis, nesvarbu kokioje srityje dirbtumėte, kokias pareigas užimtumėte ar kaip dažnai keliautumėte. Šiuo metu retas, kuris gali kalbėti tik gimtąja kalba. O kuo daugiau kalbų mokama – tuo daugiau galima sulaukti su karjera susijusių galimybių. Mokintis užsienio kalbas galima ne vienu būdu: organizuojami kursai, teikiamos privačios kalbų pamokos, galima mokintis nuotoliniu būdu, internetu, nusipirkus knygą arba tiesiog savarankiškai. Nesvarbu koks būdas Jums patogiausias, šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kaip efektyviai palengvinti naujos kalbos mokymąsi.

Stenkitės, kad nauja kalba Jus suptų kasdien

Žinoma, lengviausia kalbos išmokti tada, kai Jus supa žmonės, kalbantys būtent ta kalba. Vis dėlto, ne kiekvienas galime sau leisti nuvykti į kitą šalį ir kurį laiką ten pagyventi vien tam, kad išmoktume kalbos. Tačiau yra ir paprastesniu priemonių, pavyzdžiui, žiūrėkite filmus, ta kalba, kurios mokotės, klausykitės muzikos, skaitykite knygas, straipsnius internete. Vykdami į darbą galite klausytis audio knygų, įgarsintų būtent ta kalba. Taip lengviau išmoksite tarimo, raiškaus sakinių dėstymo bei plėsite savo žodyną.

Į mokymosi programą įtraukite interaktyvias priemones

Dauguma žmonių savo kasdienybės nebeįsivaizduoja be išmaniojo telefono. Šis prietaisas su mumis keliauja visur, tad drąsiai išnaudokite visas jo teikiamas galimybes. Žmonės nuolat siekia tobulėti ir mokytis naujų dalykų, tad nenuostabu, kad edukacinio pobūdžio išmaniosios programėlės parsisiunčiamos kur kas dažniau už įvairius žaidimus. Mokantis naujos kalbos, drąsiai siųskitės tam skirtas aplikacijas, kurias galėsite naudoti tiesiog parduotuvėje, laukiant eilėje ar darbe, per kavos pertaukėlę. Taip nušausite du zuikius: ir paspartinsite savo mokymosi procesą, ir nešvaistysite laisvo laiko veltui.

Nuolat plėskite savo žodyną

Platus žodynas – vienas svarbiausių aspektų, norint laisvai susikalbėti svetima kalba. Galite kone tobulai mokėti visus esamus, būtuosius kartinius laikus, visas gramatikos taisykles bei sakinių išdėstymo konstrukcijas, bet jei žodynas bus skurdus, susikalbėti tams tikru iššūkiu. Tad stenkitės nuolat mokintis naujų žodžių ir tai daryti natūraliai. Tikrai nesiūlome atsiversti žodyno ir mintinai mokintis  visus žodžius, nuo A iki Z. Tiesiog skaitykite, žiūrėkite filmus ir nenumokite ranka, susidūrę su nežinomu žodžiu. Juos galite pasibraukti ar kažkur užsirašyti ir vėliau, kai tik turėsite galimybę, išsiaiškinkite jų reikšmę. Taip po truputį didinsite savo žinių bagažą. Net vienas per dieną išmoktas naujas žodis jau yra žingsnis pirmyn.

Susiraskite bendraminčių

Mokinantis  naujos kalbos, pirmiausiai įgyjami supratimo įgūdžiai. Jūs galite suprasti, kas yra kalbama kita kalba, tačiau susidursite su nauju iššūkiu – kaip pradėti patiems ja kalbėti.  Paslapties nėra jokios – viskas pasiekiama per praktiką. Kuo dažniau ir daugiau kalbėsite ta  kalba, tuo greičiau įvyks lūžis ir sugebėsite aiškiai ir sklandžiai dėstyti savo mintis. Čia Jums labiausiai padės bendraminčiai, kurie arba taip pat mokosi Jūsų pasirinktos kalbos, arba ja jau seniai kalba. Su bendraminčiu Jūs galėsite praktikuotis ir gerinti savo kalbėjimo įgūdžius – o tai pati geriausia ir efektyviausia pamoka.

Nebijokite daryti klaidų

Klaidos, daromos mokantis naujos kalbos, yra savaime suprantamas dalykas. Vis dėlto būtent baimė klysti daugelį žmonių stabdo nuo tobulėjimo ir naujos kalbos dažnesnio vartojimo. Įveikite baimę ir kalbėkite drąsiai, nesvarbu, kad viename sakinyje pavartosite tris skirtingus  laikus ar pasakysite keletą žodžių netaisyklingai. Juk iš klaidų mokomasi. Ir kuo daugiau kalbėsite – tuo Jūsų klaidų mažės ir nauja kalba nebegąsdins.

Naujų kalbų mokymasis – tai kelias į platesnį pasaulį. Kelių kalbų mokėjimas padės praplėsti pažinčių ratą, pagelbės darbe bei kasdieniame gyvenime. Ir nereikia nuostatos, kad mokytis per vėlu. Naują kalbą mokintis galima ir vos pradėjus lankyti mokyklą, ir jau ruošiantis pensijai.

Naujausi įrašai