Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip atsikratyti permainų baimės

Nemaža dalis žmonių svajoja apie kitokį gyvenimą, nei šiuo metu turimas. Trokšta daugiau keliauti, pakeisti darbą, susirasti naują pomėgį ar kraustytis gyventi į kitą miestą. Tačiau nuo svajonių įgyvendinimo juos sustabdo permainų baimė, nežinomybė, kaip viskas vyks, ar tikrai ta svajonė yra tai, ko jie iš tiesų nori. Tada žmonės ir lieka vienoje vietoje, ten kur saugu, kur viskas žinoma, gerai pažįstama. Tačiau širdyje vis tiek lieka kartėlis ir nuolat kirbanti abejonė „o kas jeigu..“. Todėl Šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir dalinsimės patarimais, kaip įveikti pokyčių baimę ir pradėti gyventi taip, kaip iš tiesų norisi.

Pradėkite nuo mažų pokyčių

Pradėkite nuo mažų pokyčių

Pradėkite nuo mažų žingsnelių. Nereikia savęs per daug spausti ar tikėtis, kad baimę, su kuria gyvenote ne vienerius metus, įveiksite per naktį. Svarbiausia pradėti dirbti su savimi, o nedideli kasdieniai pokyčiai pamažu gali pakeisti ir visą gyvenimą. Pavyzdžiui, jei bijote lankytis dideliuose susibūrimuose, kur nieko nepažįstate, pradėkite nuo paprastesnių žingsnių: nueikite į kavinę ir papietaukite vieni, apsilankykite kito filme vieni ir kai jausite, kad  tai nebekelia jums nerimo, rinkitės vis didesnius susibūrimus. Net patys nepastebėsite, kai ir patys didžiausi žmonių susibūrimai jums nebekels nerimo ir drąsiai imsite lankytis net tose vietose, kurios iki šiol kėlė baimę. Kai išmoksite susitvarkyti su mažomis baimėmis – bus lengviau imtis ir didesnių.

Galvokite tik apie naudą

Kitas patarimas – apgalvokite patį geriausią ir patį blogiausią scenarijų, kas jums gali nutikti. Dažniausiai kai pagalvojama apie patį blogiausią variantą, kas gali nutikti, ką nors pakeitus – tai nėra taip jau baisu. O štai pagalvojus apie patį geriausią –motyvacija tik sustiprės. Pavyzdžiui, jei jūs norite pakeisti gyvenamąjį miestą, kas blogiausia gali nutikti? Tai, kad jums nepatiks ten gyventi? Visada galima grįžti atgal. Bet štai jei jums pasiseks ir įsitvirtinsite naujame mieste, savo sprendimu persikelti džiaugsitės ir didžiuositės savimi, kad išdrįsote.

Galvokite tik apie naudą

Didiesiems pokyčiams iš anksto visiškai pasirengti vargu ar pavyks, tačiau bent iš dalies tai padaryti galite. Toks pasiruošimas šiek tiek sumažins jūsų nerimą. Pavyzdžiui, jei norite mesti pastovų darbą ir pradėti savo verslą, galite pirmiausiai susitaupyti pinigų sumą, kurios jums užtektų pragyvenimui bent pirmiesiems keliems mėnesiams ar pusmečiui. Tada visą dėmesį galėsite skirti naujai veiklai, nesibaiminant kaip jums reikės pragyventi ir pokyčiai nebebus tokie baisūs, kaip viską keičiant staiga, visiškai nepasiruošus.

Bendraukite

Kartais permainų baimę įveikti arba bent sumažinti gali padėti pokalbis su kitu žmogumi, kuris jau tai išgyveno. Juk didelius pokyčius bent kartą gyvenime patiria kiekvienas, vieni su jais susiduria dažniau, kiti rečiau – tačiau tai neišvengiama kiekvienam. O pasikalbėję su tai jau išgyvenusiu žmogumi, nusiraminsite, kad štai, jis patyrė tai, ką patiriate jūs šiuo metu ir jis išgyveno, jam viskas gerai. O galbūt gausite ir vieną kitą patarimą, kuris padės nugalėsi savo baimes.

Bendraukite

Svarbiausia yra susitaikyti su netikrumu, nes tai neišvengiama gyvenimo dalis. Pasaulis nestovi vietoje, jis nuolat juda, keičiasi, pateikia daugybę netikėtumų, todėl itin svarbu tai suprasti. Jūsų gyvenime visada atsiras dalykų, kurių negalėsite kontroliuoti, todėl atsikratę permainų baimės – pamatysite visas tas puikias gyvenimo siunčiamas galimybes, kurios laukia išėjus iš vadinamosios „komforto zonos“.

Naujausi įrašai