Grįžti į pagrindinį puslapį

Ką vertėtų žinoti prieš imant paskolą studijoms?

Populiariausios profesijos ir studijų programos nesikeičia jau daugelį metų. Medicina, odontologija, teisė, ekonomika bei informacinės technologijos išlieka paklausiausiomis studijų programomis tarp besirenkančiųjų, kur studijuoti. Vis dėlto, paklausiausios studijų programos pasižymi ne tik dideliu būsimųjų studentų susidomėjimu, bet ir aukštomis studijų kainomis. Studijų mokestis dažnai kelia sunkumų ne tik būsimiems studentams, bet ir jų šeimoms – ypač tuomet, jei galimybės sumokėti studijų mokestį – nėra. Esant tokiai situacijai, paskola studijoms yra puiki galimybė siekti norimos profesijos net tuomet, kai neturite sukaupę reikiamos pinigų sumos. Vis dėlto, daugelis žmonių vengia imti paskolas vedini įvairių baimių, kurias dažniausiai lemia tam tikrų žinių trūkumas. Ką gi reikėtų žinoti kiekvienam, svarstančiam apie paskolą studijoms?

  • Nuspręskite, kokios studijų paskoloms Jums reikia

Pradėjus domėtis paskolomis studijoms, pirmiausia sužinoma, jog šios paskolos gali būti įvairių tipų. Apie kiekvieną paskolos tipą reikėtų daugiau pasidomėti, kad išsirinktumėte labiausiai tinkantį variantą Jūsų individualiai situacijai. Galėsite rinktis paskolas:

  • Studijų kainai padengti;
  • Dalinių studijų (pagal tarptautines universiteto sutartis) mokesčiui padengti;
  • Pragyvenimo išlaidoms padengti.

Plačiau susipažinus su paskolų tipais, jų sąlygomis, suteikiamomis galimybėmis bei pasirinkus iš jų tinkamiausią, ateityje bus lengviau ir paprasčiau sėkmingai vykdyti finansinio įsipareigojimo grąžinimą.

  • Rinkite informaciją

Skirtingų asmenų paimtas kreditas ir jo suma, dažniausiai, yra skirtinga, tačiau patirtys grąžinant kreditą –panašios. Pasidomėkite, ar Jūsų aplinkoje nėra pažįstamų žmonių, kurie papasakotų apie savo patirtį grąžinant studijų paskolą ir kaip jiems sekėsi tai atlikti. Idealiausiu atveju – raskite žmogų, kuris studijavo panašią arba tą pačią studijų programą pasinaudodamas paskola studijoms. Tuomet galėsite susidaryti realesnį vaizdą apie studijų paskolos grąžinimo efektyvumą Jūsų atveju.

  • Paskolos grąžinimas vykdomas tik pabaigus studijas?

Jei ruošiatės imti paskolą mokslui, pasidomėkite galimybe gauti valstybės remiamą paskolą. Tokiu atveju, Jūsų studijų metu visas paskolos palūkanas padengia valstybė. Jums pabaigus mokslo studijų programą, pirmus metus turėsite grąžinti tik palūkanas. Taigi pradėjus dirbti ar ieškant naujosios darbovietės, Jums nereikės skubėti grąžinti turimų finansinių įsipareigojimų - paskolą pradėsite mokėti tik praėjus metams po studijų baigimo, tad turėsite laiko pradėti siekti karjeros ir įsitvirtinti rinkoje.

  • Paskolos grąžinimo sąlygos

Paskolos grąžinimas ir jo sąlygos gali būti labai skirtingi atsižvelgiant į pasirinktą studijų paskolos tipą bei finansų instituciją, kuri bus atsakinga už paskolos suteikimą. Nepaisant siūlomų sąlygų, kiekvienas paskolos teikėjas pasiūlys pasinaudoti paskolos skaičiuokle, leidžiančia įvertinti būsimas įmokas, kurias reikės grąžinti kiekvieną mėnesį. Tokio tipo paskolos gali būti atiduodamos tiek linijiniu, tiek anuitetiniu būdais.

Paskola studijoms – puiki proga gauti norimą išsilavinimą, neatsižvelgiant į dabartinę finansinę padėtį. Savo ruožtu primename, jog bet kokie finansiniai sprendimai turi būti vykdomi atsakingai.

Naujausi įrašai