Grįžti į pagrindinį puslapį

Ką veikti vasarą?

Atėjus vasarai daugybė žmonių, ypač jaunesnių, susimasto: ką gi veikti? Dienos šiuo metu ilgos, taigi tiek laiko, tiek ir energijos turime daugiau ir norime juos išnaudoti kuo efektyviau. Tai ypatingai aktualu tėveliams, kurių atžalos, prasidėjus vasaros atostogoms, nebeturi tiek veiklos, kiek mokslo metais ir nuobodžiauja namuose. Juk nesinori, kad vaikas nuolat sėdėtų namie prie kompiuterio ar televizoriaus? Jei neturite vaikų, taip pat tikėtina, kad turite daugiau laisvo laiko ir galite jį leisti mėgstamoms arba dar neatrastoms veikloms. Žinoma, norisi, kad veikla būtų ne tik smagi, bet ir naudinga, tačiau kartais gali būti sunku suderinti šiuos polius. Šiame įraše pateiksime Jums keletą variantų, apie kuriuos, galbūt, nepagalvojote ieškodami naujų užsiėmimų sau arba savo vaikams.

Užsienio kalbos

Užsienio kalbos

Jau seniai įrodyta, kad užsienio kalbų mokymasis pagerina atmintį, stiprina intelektą. Ypač naudinga kalbas mokytis jaunesniame amžiuje – tuomet jos išmokstamos greičiau ir sklandžiau, taigi galite savo vaiką užrašyti į vasaros kalbų mokyklą. Jei patys norite praleisti daugiau laiko su vaiku – pradėkite mokytis tos pačios kalbos kartu. Tai bus naudinga Jums abiem ir padės užmegzti tvirtesnį kontaktą su atžala. Užsienio kalbų pamokos, žinoma, kainuoja, tačiau galite tą patį daryti visiškai nemokamai savarankiškai: šiuo metu egzistuoja daugybė programėlių išmaniesiems telefonams, programų internete, nemokamų kursų, kurie suteikia pakankamai tvirtus užsienio kalbos pagrindus. Viena populiariausių – „Duolingo“, ši programėlė siūlo daugiau nei 20 kalbų, įskaitant anglų, italų, prancūzų, ispanų ar vokiečių. Tiesa, ji yra angliška, taigi, norint efektyviai naudotis, reikėtų mokėti bent jau anglų kalbos pagrindus. Pramokus tam tikros kalbos, lankantis svečioje šalyje galėsite pabandyti susikalbėti su vietiniais – iš pradžių gali atrodyti baisoka, tačiau nesvarbu koks bus Jūsų kalbos lygis, vietiniai visuomet džiaugiasi, kai su jais bendraujama jų gimtąja kalba.

Maisto gamyba

Vasara puiki ir tuo, kad turime daugybę šviežių vaisių ir daržovių, kuriais galima mėgautis už sąlyginai nedidelę kainą. Jei jaučiate, kad norėtumėte pagerinti įgūdžius virtuvėje – nėra ko laukti. Internete yra daugybė receptų, vaizdo medžiagos ir tekstų, padėsiančių geriau perprasti gastronomijos subtilybes. Išmokus naujų technikų, galėsite pradžiuginti šeimą ar draugus naujais skoniais, patobulinti seniau naudotus receptus. Būtinai susipažinkite ir su skirtingų peilių paskirtimis, jų valdymo būdais. Tinkamai naudojami įrankiai pagreitina maisto ruošą, jei anksčiau tai būdavo vargas, dabar gali tapti nauju hobiu, kuriuo galėsite užsiimti bet kuriuo metų laiku. Taip pat svarbu nepamiršti, kad receptai tėra gairės, jais neprivaloma vadovautis žodis į žodį. Be to, ši veikla puikiai įtraukia ir visą šeimą. Mokinkitės gaminti kartu su vaikais ar antrąja puse – maisto gamyba yra ypač naudingas sugebėjimas, už kurį mažieji Jums vėliau tikrai padėkos. Taigi, sugalvokite ko norite ir pirmyn į parduotuvę! Juk savo rankomis pagamintas naujas patiekalas yra daug skanesnis.

Persitvarkykite kambarį

Persitvarkykite kambarį

Dar vienas naudingas darbas, kuris bus ir kūrybiškas ir malonus – kambario, o gal net ir viso buto pertvarka. Ši veikla įtrauks ir Jūsų atžalas, su kuriais kartu galite perstumdyti baldus, atverti naujas erdves kambaryje ir kitaip atsinaujinti. Galbūt sugalvosite pakabinti ant sienos paveikslą ar kitaip papuošite gyvenamąją erdvę. Be to, tokia pertvarka itin puikus laikas peržiūrėti rūbų spintą, kitas vietas, kuriose laikote įvairiausius rakandus. Tikėtina, kad rasite daiktų, kurių ilgą laiką ieškojote, bet neradote ar kurių jau seniai nebenaudojate ir jie tik užima vietą. Jei šie daiktai vis dar naudotini, galite juos parduoti arba atiduoti žmonėms, kuriems jie gali praversti. Ypač populiaru tai daryti su rūbais. Neretai, peržiūrėjus spintą, galima atrasti drabužių, kurių nedėvėjote metus ar ilgiau, kodėl gi neužsidirbus iš jų papildomai, arba nepadarius gero darbo šeimoms, kurios gyvena skurdžiau? Tokiu būdu ne tik atsinaujinsite gyvenamąją erdvę, atlaisvinsite spintas bei stalčius, bet ir padarysite gerą darbą kitiems. Gauti smagu – duoti dar smagiau.

Pabandykite naują sporto šaką

Ar gali būti geresnis metų laikas sportui nei vasara? Jei jau sportuojate, tikriausiai išnaudojate puikų orą ir įvairias erdves savo pomėgiui. Kita vertus, kiekviena sporto šaka stiprina ir tvirtina kitas kūno dalis, taigi visuomet vertinga pabandyti ir kitokio pobūdžio sportą nei Jums įprasta. Taip ne tik išjudinsite rečiau naudojamus raumenis, bet ir tapsite energingesniais, stipresniais ir turėsite naują linksmą užsiėmimą. Jei užsiimate individualia sporto šaka – pabandykite komandinę arba atvirkščiai. Galite išmėginti ir kažką netradiciško: vandenlentes, BMX dviračius ar kitas ekstremalias sporto šakas, tačiau tokiu atveju, nepamirškite dėvėti tinkamų apsaugų. Sužeidimai gali būti itin nemalonūs, bet jei saugositės tinkamai – nenutiks nieko baisaus, o gautas adrenalinas atpirks visas rizikas.

Pabandykite naują sporto šaką

Jei dar nesusigundėte sporto teikiamais malonumais – pradėti niekada nevėlu. Pirmieji žingsniai gali būti sunkoki, bet nepamirškite, kad po keleto treniruočių viskas vyks gerokai lengviau ir sklandžiau, nesustokite dėl raumenų skausmo kitą dieną. Pirmiausiai pradėkite nuo kažko, kas yra natūralu kūnui ir nereikalauja ypatingo fizinio pasiruošimo – puikiai tiks bėgimas, pratimai su kūno svoriu (atsispaudimai, prisitraukimai, atsilenkimai). Jie padeda išsiugdyti ištvermę, sustiprina pagrindines raumenų grupes. Vėliau, kuomet jausitės tvirčiau, galėsite pereiti į konkrečias sporto šakas arba sporto salę. Galite būti užtikrinti – jau po keleto treniruočių jausitės linksmesni, žvalesni, pagerės miego kokybė ir nebenorėsite sustoti.

Išbandykite kažką visiškai naujo

Dažniausiai, ieškodami veiklos, galvojame apie dalykus, kurie mums patinka, bet kaip dažnai pagalvojame apie užsiėmimus, kurių dar nesame bandę? Neįmanoma žinoti ar kažkas įdomu kol to nepabandome. Galbūt jau kurį laiką spintelėje guli dulkantis fotoaparatas arba siūlų kamuolys ir virbalai? O gal pastebėjote, jog jumyse bunda dailininkas ar rašytojas? Užsiėmimų yra daugybė ir, greičiausiai, daugumos jų nebūsite bandę. Tokiu atveju išsirinkti nėra sudėtinga: surašykite keletą galimų variantų ir užsimerkę beskite pirštu. Nieko daugiau negalvokite ir tiesiog užsiimkite tuo. Tikėtina, kad ši veikla Jus patrauks ir pradėsite ja domėtis plačiau, o naujuoju pomėgiu galėsite džiaugtis ne tik vasarą. Jei visgi taip nutiktų, kitais metais nereikės papildomai galvoti kur norėsite išleisti turimą laiką.

Užsiėmimai gali būti žymiai smagesni, jei nauja veikla užsiimsite kartu su kitu žmogumi. Tokiu atveju, galėsite vienas kitą paraginti ir motyvuoti. Tikėtina, kad pirmieji bandymai nebus puikūs, tačiau turint bendražygių, bus gerokai lengviau neapleisti užsiėmimo ir progresuoti. Šiuo būdu ne tik galite sustiprinti draugystę su senais bičiuliais, bet ir susirasti naujų draugų.

Išbandykite kažką visiškai naujo

Kai kurie hobiai taip pat gali tapti ir papildomų pajamų šaltiniu. Jei puikiai seksis fotografuoti, kodėl gi nepabandžius surengti keleto fotosesijų arba, jei rimtai užsiimsite mezgimu, galėsite savo rankdarbius parduoti. Unikalūs ir vienetiniai gaminiai šiuo metu yra ypač vertinami.

Kaip matote, užsiėmimų vasarą rasti nėra sunku, tereikia tik šiek tiek pasiryžimo, fantazijos arba bičiulių, kurie norėtų prisijungti. Dauguma jų yra ne tik smagūs, bet ir naudingi – kažką naujo sužinote, išmokstate arba sustiprėjate ir pagerinate savo sveikatą. Tikėtina, kad naujos veiklos Jums atneš įspūdžių ir įgūdžių, kurie pravers tolimesniame gyvenime ar net padės užsidirbti papildomai. Kol vasara vis dar tęsiasi, išnaudokite puikų orą, ilgas dienas ir nešvaistykite brangaus laiko veltui. Juk žymiai linksmiau prisiminti vasarą, per kurią kažką nuveikėte ar išmokote. O jei norite nuveikti dar daugiau – pradėkite rašyti dienoraštį arba internetinį „blogą“, kuriame aprašytumėte savo progresą užsiimant naująja veikla. Po kurio laiko bus labai smagu peržiūrėti kaip toli nuėjote ir kiek daug išmokote ar nuveikėte. Gali būti, kad tokiu būdu tapsite motyvacija kitiems žmonėms ir pastūmėsite juos gyventi įdomiau.

Naujausi įrašai