Grįžti į pagrindinį puslapį

Ką reikia žinoti skolinantis iš artimųjų

Staiga prireikus tam tikros pinigų sumos, ne visada norima kreiptis dėl paskolos ar greitojo kredito į tokias paslaugas teikiančias įmones. Tokiais atvejais lieka kita išeitis – tikėtis finansinės pagalbos iš artimųjų. Tačiau ši išeitis ne visada yra viliojantis. Mat susidūrus su netikėtumais, dėl kurių gali nepavykti laiku apmokėti, rizikuojate ne kredito istorijos sugadinimu, o savo santykiais su artimais žmonėmis. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame apie tai, ką reikėtų apgalvoti, jei nusprendėte pasiskolinti pinigų iš savo šeimos narių arba draugų.

Turėkite grąžinimo planą

Turėkite grąžinimo planą

Dar prieš paprašydami finansinės paramos artimųjų, turėkite aiškų planą, kaip grąžinsite pinigus. Nustatykite konkretų terminą, per kiek laiko pavyks sumokėti, numatykite ar mokėsite tam tikromis dalimis, ar praėjus sutartam terminui, tiesiog sumokėsite visą sumą iš karto. Taip pat išdėstykite situaciją, kam jums reikalinga tam tikra pinigų suma. Kai asmuo žinos, kokiam tikslui skolina, per kiek laiko grąžintumėte, jis jausis labiau užtikrintas, kad grąžinsite. Nors liaudyje yra sakoma, esą jei skolini pinigus šeimos nariui, būkite iš anksto pasiruošę, kad pinigų galite ir neatgauti. Ir vis dėlto, stenkitės kiek įmanoma ankščiau pasirengti planą, kuris padės išvengti tokios situacijos. Negrąžinta skola santykių gal ir nesugriaus, tačiau pasitikėjimą prarasite tikrai.

Įforminkite raštiškai

Žinoma, jei skolinatės pakankamai nedidelę pinigų sumą, trumpam laikui – įforminti šio sandėrio būtinybės nėra. Tačiau jei skolinamasi suma yra didelė – verčiau viską įforminti raštiškai. Tada jūsų artimasis jausis kur kas saugiau, skolindamas nemenką sumą pinigų, taip pat ir jūs parodysite, kad į šį susitarimą žiūrite itin atsakingai ir esate pasiruošę visą sumą grąžinti.

Įforminkite raštiškai

Skolindamiesi iš artimųjų, į paskolą žiūrėkite lygiai taip pat atsakingai, kaip žiūrėtumėte skolindamiesi iš finansines paslaugas teikiančios įmonės.

Bendraukite atvirai

Net jei ir sudarėte planą, pagal kurį planuojate grąžinti pasiskolintus pinigus – gyvenimas nėra nuspėjamas, gali nutikti netikėtų dalykų, dėl kurių negalėsite sumokėti pagal susitarimą. Tačiau jei taip nutiktų – jokiu būdu nepradėkite vengti to asmens, iš kurio skolinotės. Tai būtų pati didžiausia klaida, dėl kurios prarasite pasitikėjimą ir realiai galite sugadinti tarpusavio santykius. Verčiau nueikite iš karto pas skolintoją ir išdėstykite susidariusią situaciją, kaip jūs ją planuojate spręsti bei kada pavyks sumokėti. Atvirumas ir bendravimas  – tai gerus tarpusavio santykius užtikrinsiantis dalykas.

Jei paskolos paprašė jūsų?

Gali pasitaikyti situacija, kad jums artimas žmogus būtent jūsų paprašys finansinės pagalbos. Žinoma, visada norisi padėti sau brangiems žmonėms, vis dėlto, prieš sutikdami, gerai įvertinkite savo finansinę padėtį. Pasvarstykite ar paskolinta suma neturės įtakos jūsų ar jūsų šeimos biudžetui ir tik tada, kai būsite tikri, kad tai jūsų nepalies – sutikite paskolinti. Jei paskolinsite didelę sumą, neįvertinę savo finansinės situacijos – galite patekti į keblią padėtį, kai patiems pritrūks pinigų, tada neliks nieko kito, kaip prašyti grąžinti paskolą kuo greičiau, o tada tarpusavio santykiai tikrai gali pakibti ant plauko.

Jei paskolos paprašė jūsų

Skolintis pinigus iš artimųjų neretai yra rizikinga santykiu atžvilgiu, tačiau jei viską apgalvosite iš anksto, pasiruošite – galėsite maksimaliai sumažinti galimą riziką.

Naujausi įrašai