Grįžti į pagrindinį puslapį

Ką reikia žinoti apie kiekvieną kredito rūšį

Prireikus skubios finansinės paspirties ir imant dairytis geriausio vartojimo paskolos ar kredito varianto, galima pasiklysti tarp skirtingų paskolų rūšių. Skirtingų paskirčių paskolos arba kreditai sufleruoja mums apie skirtingas paslaugas. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame apie pagrindines paskolų rūšis, kuo jos skiriasi ir kada kurią geriausia yra pasirinkti.

Būsto paskola

Jei jūs planuojate įsigyti savo būstą – greičiausiai visos pinigų sumos iš karto neturėsite, todėl susitaupę pradiniam įnašui, kitas žingsnis bus imtis dairytis geriausių būsto paskolų kainų. Būsto paskolos nuo kitų skiriasi tuo, kad jų terminas dažniausiai yra ilgiausias, jos gali siekti iki keliasdešimties metų. Taip pat norint gauti būsto paskolą, reikia turėti ir savo surinktą pradinį įnašą.

Būsto paskola

Dažnai žmonės, kurie gana ilgą laiką nuomojasi būstą, prieina išvados, kad mokėti būsto paskolą yra kone tas pats, kas mokėti nuomos mokestį kas mėnesį, tik privalumas tas, kad galiausiai būstas taps nuosavu. Tačiau renkantis būsto paskolą, itin svarbu įvertinti galimybes mokėti, nes šis įsipareigojimas yra itin ilgalaikis, nepamirškite, kad šią paskolą reikės mokėti daugelį metų, todėl būtina skirti laiko geriausio pasiūlymo paieškoms.

Vartojimo kreditas

Vartojimo kreditus dažniausiai renkamasi tada, kai prireikia kiek didesnės sumos pinigų nenumatytoms išlaidoms. Vartojimo kreditas gali būti trumpalaikis, kai pasiskolinama vos kelioms savaitėms ar mėnesiui, gali būti ir ilgalaikis, kai pasiskolinus, sudaromas mokėjimo dalimis grafikas iki kelerių metų.

Vartojimo kreditų privalumas tas, kad norint jį gauti, nereikia gaišti daug laiko, kelis kartus vykti į banką ir tvarkyti daugybės įvairių dokumentų. Viską padaryti galia namuose, net nepakilus nuo sofos Kreditą užsisakyti galima tiesiog internetu, o pinigai dar tą pačią dieną jau būtų jūsų sąskaitoje.

Paskola su užstatu

Tai paskolos rūšis, kai tam tikra pinigų suma suteikiama tik įkeičiant turtą. Įkeisti galima, pavyzdžiui, namą, sodybą, automobilį ir t.t. Įkeistu turtu, jei visi mokėjimai atliekami laiku, be jokių apribojimų galima naudotis. Tačiau pasirinkus šios rūšies paskolą, itin svarbu gerai įvertinti savo mokumą ir galimybes vykdyti finansinius įsipareigojimus, mat susidūrus su rimtais finansiniais sunkumais, rizikuojate netekti savo įkeisto turto.

Verslo paskola

Verslo paskola

Tokio pobūdžio paskola gali būti suteikiama juridiniams asmenims, kurie nori plėtoti savo turimą verslą  arba fiziniams, kurie dar tik nori pradėti savo verslą. Verslo paskolos gali būti imamos  įvairiems įrenginiams ar patalpoms įsigyti, prireikus žaliavų ar siekiant investuoti į naują verslą.

Refinansavimas

Refinansavimas – tai turimo finansinio įsipareigojimo perkėlimas į kitą įstaigą, stengiantis sumažinti mokamas palūkanas, pailginti mokėjimo terminą arba kitaip pagerinti mokėjimo sąlygas. Vis dėlto vertėtų gerai įvertinti, ar tikrai refinansavimas yra geriausias variantas, kuris padės sutaupyti pinigų. Paskaičiuokite kokios įmokos gautųsi perkėlus įsipareigojimą į kitą įmonę, kaip keistųsi palūkanos bei kiek sumokėtumėte iš viso pinigų. Žinoma, tikrai yra situacijų, kai refinansavimas sumažina įsipareigojimų naštą, tačiau kartais nutinka taip, kad net ir pasirinkus paskolos refinansavimą, palūkanos sumažėja itin minimaliai.

Prieš rinkdamiesi paskolos rūšį, gerai pagalvokite, kokia suma jums reikalinga ir skolinkitės tik tokią, kokios iš tiesų reikia, taip išvengsite galimų finansinių sunkumų. Taip pat atsižvelkite, kokiems tikslams jums yra reikalinga paskola ir pagal tai bus lengviau pasirinkti geriausią paskolų davėją.

Naujausi įrašai