Grįžti į pagrindinį puslapį

Ką reikėtų žinoti pradedant interneto verslą

Internetas suvilioja galimybe pradėti savo verslą. Iš pažiūros tai atrodo gana paprasta – reikia tiesiog sukurti patrauklią svetainę, rasti reikiamų prekių ir paskatinti klientus pirkti. Tačiau ne veltui labai daug pradedančių verslų žlunga – neturint pagrindinių žinių kaip sukurti verslą, tai gali baigtis ne itin sėkmingai. Todėl būtina žinoti pagrindinius procesus, kaip vyksta įmonės steigimas internetu.

Jei norite pradėti interneto verslą, pirmiausia Jums prireiks veikiančio domeno ir prieglobos (hostingo) paslaugos. Domeną rinkitės tokį, kuris ne tik puikiai atskleistų Jūsų prekės ženklą, bet ir būtų lengvai įsimenamas, kad būsimiems klientams nebūtų pernelyg sunku Jus rasti. Prieš registruodami pavadinimą, patikrinkite, ar jis nėra užimtas. Įsitikinkite, kad Jūsų sukurta svetainė – lengva naudoti ir patraukli: jokio kliento netrauks spalvų ir funkcijų kratinys.

Kad galėtumėte savo būsimą verslą įregistruoti, Jums prireiks tam tikrų teisinių dokumentų: individualios veiklos, mažosios bendrijos arba uždarosios akcinės bendrovės pažymėjimo. Jei turite verslo liudijimą, vis tiek teks išsiimti vieną iš išvardytų dokumentų. Būtent todėl toks – interneto – verslas auga: įmonės steigimas internetu ganėtinai paprastas, nes viskas, ko Jums reikia, – tai vieno iš nurodytų dokumentų ir veikiančios svetainės. Be šių dviejų pagrindinių aspektų, reikėtų prisiminti dar keletą žingsnių, kuriuos pravartu įgyvendinti siekiant sėkmingo verslo.

 • Sukurkite savo komunikacijos planą: jei apie Jus niekas nežinos, ir prekes bus ganėtinai sudėtinga parduoti.
 • Apgalvokite reikiamą įrangą ir veiksmus: kas sukurs svetainę, kas ją prižiūrės, kad ji funkcionuotų visą parą be trikdžių.
 • Ar prekės bus sandėliuojamos, ar iš karto paimamos iš tiekėjų? Tai pravartu nuspręsti iš anksto.
 • Sukurkite patogią atsiskaitymo sistemą: atsakykite sau, kaip klientai Jums mokės. Ar jie galės atsiskaityti kortele, ar reikės mokėti grynaisiais? Kaip sumos bus fiksuojamos?
 • Pasirinkite tinkamas spalvas ir dizainą, verslo kultūrą pagal prekės ženklą ir vykdomą komunikaciją.
 • Pasidomėkite galimybėmis savo verslą reklamuoti ir pritraukti partnerių.

Patį verslą išlaikyti daug sudėtingiau, nei jį įkurti, todėl kartais būtina pasinaudoti paskola verslui pradėti, kad būtų užtikrinta paslaugų kokybė. Finansai, kurių prireiks verslui, labai priklauso nuo pasirinkto modelio. Pavyzdžiui, jei Jūs ruošiatės tam tikras prekes gaminti, tuomet gali prireikti įrengimų bei atskirų patalpų, galbūt – išvežioti prekes. Tokiam verslo modeliui pradėti paprastai reikia gana didelės sumos. Ketinant verslą steigti, kuriam užtenka nuosavo būsto ir nereikia tam tikrų prekių (pavyzdžiui, teikiate konsultacijas), finansų prireiks mažiau.

Interneto verslą kurti patogu ne tik dėl išvardytų naudų. Tai gali būti puikus būdas prisidurti pajamų prie jau turimo darbo:

 • Jei turite grafinio dizaino įgūdžių, iš skirtingų asmenų galite priimti piešinių, logotipų, užsklandų ar paveikslų užsakymus.
 • Galite padėti ir tiems, kurie kuria savo interneto verslą: sukurkite svetainės dizainą, suprogramuokite reikiamus sprendimus.
 • Net patys paprasčiausi sprendimai gali rasti savo klientus. Pavyzdžiui, galite teikti konsultacijas apie mokesčių deklaravimą, namo įsirengimą ar kitais klausimais.
 • Viena augančių ir pelningų rinkų – mokymai internetu. Jei esate savo srities specialistas, galite patys tokius mokymus organizuoti, o kartu – ir rašyti tinklaraštį.
 • Jei nesate tikras, ar Jūsų produkcija patiks būsimiems klientams, iš pradžių galite ją parduoti „Etsy“ ar „eBay“ platformose.

Koks bus Jūsų interneto verslas, priklauso tik nuo Jūsų ir Jūsų vaizduotės. Įmonės steigimas internetu tikrai nesudėtingas procesas, tačiau svarbu mokėti išlaikyti tokį verslą, kad po savaitės neprireiktų ieškoti papildomų finansų. Jei matote, kad nepavyks išsiversti su turimais finansais, prireiks kiek daugiau pinigų, visuomet galite pasinaudoti paskola verslui pradėti.

Naujausi įrašai