Grįžti į pagrindinį puslapį

Išradingi būdai sutaupyti

Išgirdus žodį „taupymas“, daugeliui mintyse atsiranda vaizdas, kaip kiekvieną dieną reikia dėti centą prie cento, neleisti sau jokios skanesnio kąsnio , o apie naują daiktą nėra nė ko svajoti. Tačiau šios dienos  Vivus Finance tinklaraščio įraše norime paneigti mitą, kad taupymas yra niūri veiklą ir pasidalinti  išradingais būdais, kurie taupymą pavers daug malonesniu bei linksmesniu užsiėmimu.

Sekite grupinių apsipirkimų puslapius

Šiuo metu egzistuoja ne vienas internetinis puslapis, kuriame įvairioms paslaugoms bei prekėms tam tikrą laiką yra taikomos itin ženklios nuolaidos. Nepraleiskite progos už įprastas paslaugas, pavyzdžiui plaukų kirpimą, sumokėti ženkliai mažesnę sumą. Vis dėlto šis patarimas galios tik tuo atveju, jei su nuolaida pirksite prekes ar paslaugas, kurių Jums iš tiesų reikia ir kurias bet kuriuo atveju pirktumėte. Jei imsite gundytis pikti daiktus, kurių Jums nereikia – vietoje sutaupymo išleisite kaip tik daugiau. Todėl prieš leisdami pinigus, užduokite klausimą, ar tai pirktumėte tada, jei nuolaidos nebūtų? Jei atsakymas teigiamas – drąsiai pirkite ir džiaukitės sutaupę.

Naudokitės nemokamomis grožio paslaugomis

Ne paslaptis, kad didžioji dalis mokėtų savo geros išvaizdos puoselėjimu išleidžia nemažą pinigų sumą: šukuosena, manikiūras, pedikiūras, makiažas ir  visos kitos paslaugos per mėnesį gali pareikalauti nemažai išlaidų. O Juk gyvenant taupymo režimo, savo išvaizdos sąskaita taupyti tikrai nesinori. Šiuo atveju pasidomėkite ar Jūsų mieste nėra įvairių grožio mokyklų, kurios nuolat ieško modelių savo mokinių įgūdžių tobulinimui. Šiuo būdu galėsite neišleidusios nei cento džiaugtis įvairiomis grožio procedūromis.

Taupykite buityje

Kiekvieną mėnesį su baime laukiate sąskaitos už komunalines paslaugas? Užbėkite šiai baimei už akių ir stenkitės, kad kiekvienas šeimos narys taupytų kasdienėse situacijose: taupykite vandenį, dažniau rinkitės dušą vietoje ilgo kas vakarinio pagulėjimo vonioje, kol šveičiate indus, neleiskite vandens (jį leiskite tik jau norėdami nuplauti indų ploviklį), nepalikite įjungtos šviesos kambariuose, kuriuose tuo metu nieko nėra, įprastas elektros lemputes pakeiskite į energiją taupančias ir t.t. Galite sugalvoti daug paprastų būdų, kurie Jūsų gyvenimo kokybės tikrai nepablogins, o sąskaitas sumažinti gali ženkliai.

Gaminkite savo dovanas

Artėja didžiosios metų šventės ir Jums jau dabar darosi neramu, kad pagalvojus apie laukiančias išlaidas? Kalėdų esmė ne dovanos, o parodytas dėmesys, todėl vietoje pirktinių atvirukų, galite pagaminti patys. Taip pat galite patys ir pagaminti savo dovanas, šis patarimas itin naudingas tiems, kurie mėgsta įvairius rankdarbius: galite artimiesiems numegzti kojines, gaminti rankų darbo žvakes iškepti sausainių ir t.t.

Taupykite pramogoms

Mėgstate įvairias pramogas, tačiau taupymo režimas reikalauja sumažinti tam išlaidas? Nieko tokio, nes galite jas sumažinti ir neatsisakę malonumų. Esate užkietėję kinomanai? Lankykitės dieniniuose kino seansuose, į kuriuos bilietai kainuoja kur kas mažiau arba organizuokite kino seansus namuose, tiesiog sukvietę artimuosius. Mėgstate knygas? Vietoje jų pirkimo, įsigykite bibliotekos kortelę arba keiskitės su draugais jau perskaitytomis. Taip pat sekite įvairių renginių kalendorius savo miestuose, mat didesniuose miestuose dažnai vyksta įvairių įdomių ir svarbiausiai nemokamų renginių. Taip sutaupysite, o galbūt ir apsilankysite vietose, kuriuose dar niekada nebuvote.

Kurkite sau iššūkius

Susikurkite sau arba savo šeimai įvairius žaismingus iššūkius, kurie truktų savaitę ar mėnesį, pavyzdžiui, vieną savaitę visi šeimos nariai turėtų naudotis tik viešuoju transportu, kitą savaitę visi turėtų nepirkti pietų, o neštis juos iš namų ir t.t. Taip galite sugalvoti įvairių tikslų, kurie padės sutaupyti, o visi šeimos nariai jausis įtraukti ir priims tai kaip linksmą užsiėmimą.

Taupymas neturi sietis su kančia ar nemaloniais potyriais. Priimkite tai tik kaip laikiną gyvenimo etapą ir stenkitės iš jo išgauti tiek gerų emocijų, kiek tik yra įmanoma.

Naujausi įrašai