Grįžti į pagrindinį puslapį

Naujasis Iphone X: pirkti ar nepirkti

Neabejotinai viena iš dažniausiai aptariamų temų paskutinėmis savaitėmis – tai naujasis mobilaus telefono Iphone X modelis. Kiekvienas, kuris nors šiek tiek domisi išmaniosiomis technologijomis, tikrai yra ką nors apie tai girdėjęs. Vieni ieško būdų ar svajoja kaip kuo greičiau jį įsigyti, kiti – priešingai, galvoja, kad tai beprasmis pinigų švaistymas. O kalbos netyla ir yra tokios prieštaringos ne tik dėl to, kad šis modelis pats naujausias, bet ir dėl jo kainos, kuri siekia beveik 1200 EUR. Todėl šios dienos blogo įraše dalinsimės įžvalgomis apie Iphone X telefoną: verta jį pirkti ar ne.

Iphone X lietuviška versija

Ar jums tikrai reikalingas naujasis telefonas?

Žmonėms, kurie siekia kontroliuoti ar sumažinti savo išlaidas, patariama prieš kiekvieną planuojamą naują pirkinį užduoti sau paprastą klausimą: „ar man to daikto tikrai reikia?“. Itin svarbu atskirti savo poreikius nuo norų. Ypač kai yra planuojami didesnės vertės pirkiniai, kurie daro nemažą įtaka finansinei padėčiai.

Kalbant apie poreikius – jie taip pat nėra lygiaverčiai. Poreikius galime išskirti į dvi grupes: pirminius ir antrinius. Pirminiai poreikiai yra tie, kurių tenkinimas yra būtinas  kiekvienam žmogui, kad jis išgyventų (tokie kaip, pavyzdžiui, maistas, būstas, apranga ir t.t.). Antriniai poreikiai jau yra skirti žmogaus būviui gerinti (pavyzdžiui, transporto priemonės, papuošalai, technika ir t.t.). Greičiausiai net nereikia atskirai pabrėžti, kad naujausio Iphone X telefono įsigijimas tenkintų antrinius poreikius, nes ir be jo, žmogus toliau galėtų sėkmingai egzistuoti. Tad į klausimą „ar man jo tikrai reikia“, kaip ir galėtume kone visais atvejais atsakyti ne.

Vis dėlto svarbu nepamiršti, kad šiuolaikinio žmogaus kasdienybėje išmanusis telefonas užima ne paskutinę vietą. Daugeliui jis itin svarbus, nes tampa ne tik bendravimo su artimaisiais, bet ir kone pagrindine darbo priemone. Tačiau retai sutiksime žmogų, kuris šiuo metu dar neturi išmanaus telefono, tad jei domimasi nauju modeliu, greičiausiai tiesiog atsirado poreikis ar noras jau turimą modelį pakeisti nauju. Tad čia reikėtų sau užduoti jau kiek kitokį klausimą: „ar man tikrai reikia keisti turimą telefoną?“.

Jei šiuo metu turimas telefono modelis yra sąlygiškai nesenas (vienų ar dviejų metų senumo), greičiausiai jis palaiko visas jums būtinas funkcijas, kurios reikalingos tiek darbui, tiek kasdienybei ir naujo telefono įsigijimas patenkintų ne realų poreikį, bet tiesiog užgaidą. O štai jei naudojatės senesniu telefono modeliu, kurio veikimas jūsų nebetenkina (galbūt telefonas palaiko ne visas reikiamas funkcijas, dėl ko dirbate ne taip efektyviai, kaip galėtumėte) arba paprastai sakant, telefonas jau yra pasenęs – naujo modelio įsigijimas yra iš tiesų aktualus klausimas.

Ar jums būtinai reikalingas būtent Iphone X?

Apple prekės ženklo gaminiai yra vieni iš labiausiai geidžiamų visame pasaulyje. Ir taip yra ne tiek dėl funkcionalumo ar kokių nors išskirtinių techninių savybių, kiek dėl paties ženklo vardo ir jo žinomumo. Apple sukuria prabangos, stiliaus ir tam tikro gyvenimo būdo iliuziją, tad žmonės, kuriems itin svarbus jų įvaizdis, kur kas dažniau renkasi būtent Apple produkciją už tuos, kurie yra praktiški ir iš tiesų ieško funkcionalumo.

Jei svarstote galimybę įsigyti būtent šį telefono modelį, verta sau atsakyti į du klausimus: pirmasis – kodėl jums reikalingas būtent šis telefono modelis, o antrasis – ar rinkoje nėra pigesnės, tačiau tas pačias funkcijas galinčios pasiūlyti alternatyvos?

Jei esate racionalus, praktiškas arba siekiate sumažinti išlaidas, o naujas telefono modelis šiuo metu yra tikrai būtinas pirkinys – skirkite laiko paieškoms ir pasidomėkite kitais galimais modeliais. Tikėtina, kad rasite kito gamintojo arba net ir to paties Apple kiek senesnį modelį, kurio kaina bus kur kas draugiškesnė jūsų piniginei, tačiau jis palaikys visas jums reikiamas ir greičiausiai didžiąją dalį Iphone X modelyje esančių funkcijų.

Žinoma, jei jūsų finansinės galimybės leidžia įsigyti šį modelį ir jums tai nei kiek finansiškai nepasijus – kodėl gi ne. Tačiau skaičiuojantiems savo išlaidas patariama nepasiduoti staiga kylančiam įgeidžiui ar aplinkos diktuojamam bei dirbtinai sukuriamam  poreikiu ir verčiau paieškoti pigesnio varianto, kuris vargu ar nusileis naujausiam Iphone X modeliui, tačiau asmeniniam ar šeimos biudžetui darys kur kas mažesnę įtaką.

Iphone X vieša prezentacija

Kuo Iphone X skiriasi nuo kitų modelių?

Kiekvienas naujai išleidžiamas telefono modelis pasižymi ir naujomis funkcijomis ar papildomais privalumais, kurių neturėjo ankstesni. Tačiau ar tikrai naujausio Iphone modelio naujovės yra vertos tokios kainos?

Kokios naujos funkcijos yra randamos šiame telefono modelyje? Štai keletas naujienų:

  • Telefono atrakinimas identifikuojant pagal veidą.
  • Judantys ir kalbantys animuoti paveiksliukai.
  • Visas telefono ekranas yra liečiamas, nebeliko pagrindinio mygtuko.
  • Vaizdo stabilizavimo funkcija kameroje.
  • Belaidis telefono baterijos įkrovimas.

Žinoma, įvairių naujų funkcijų yra ir daugiau – jos telefoną daro patrauklesniu, naudojimasis juo yra kur kas linksmesnis, tačiau itin svarbu įvertinti, ar tikrai verta mokėti tokius pinigus vien dėl tokių funkcijų, kurios realios ir praktiškos naudos nesuteikia.

Kokia geriausia alternatyva Iphone X modeliui?

Jei vis tiek jaučiate poreikį atsinaujinti savo mobilųjį telefoną ir jums būtinai reikia Apple modelio, bet naujausias Iphone X jums per brangu – galite rinktis vieną iš ankstesnių modelių, kurių kaina bus jau labiau prieinama.

Labai dažnai Iphone X modelis yra gretinamas su seniau išleistu – Iphone 8, kurių funkcionalumas yra kone identiškas, o štai kainos skiriasi. Taip pat ne visos naujausio modelio savybės yra tokios jau patogios, kaip tai atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Viena iš labiausiai akcentuojamų funkcijų – telefono atrakinimas identifikuojant pagal veidą – skamba itin egzotiškai ir patraukliai. Tačiau realybėje tai ne visada patogu. Iphone 8 atrakinamas pasitelkiant piršto antspaudo atpažinimo funkciją (tiesiog užtenka prie ekrano palaikyti pirštą ir telefonas atrakinamas), o štai atrakinimas pagal veido atpažinimą ne visada yra tinkamas variantas (pavyzdžiui, gal jūs tam tikru metu nenorite viešai išsitraukti telefono), taip pat pats procesas užtrunka kiek ilgiau, tad ne itin patogu nuolat skubantiems. Saugumo atžvilgiu atrakinimas pagal piršto antspaudą nei kiek nenusileidžia identifikavimui pagal veidą, tad naujoji funkcija ne tokia jau ir būtina.

Taip pat abiejų šių Iphone telefono modelių kameros yra kone identiškos, vienintelis realus skirtumas tas,  kad Iphone X kamera turi vaizdo stabilizavimo funkciją, kuri, sutinkame, yra naudinga, bet ar tikrai verta mokėti tokią kainą dėl kelių, ne pačių būtiniausių funkcijų?

Jei šį įrašą perskaitėte iki pabaigos, greičiausiai jau turite sprendimą: pirkti naujausią Iphone X modelį ar ne. Jei nusprendėte vis dėlto pirkti – greičiausiai jūsų sprendimas yra racionalus, priimtas apsvarsčius visas galimybes ir įvertinus realų poreikį. Tad naujasis pirkinys atneš daug džiaugsmo. O jei nusprendėte nepirkti – jūs lygiai taip pat racionaliai įvertinote savo galimybes, realius poreikius ir išvengėte impulsyvaus pirkinio, kuris turėtų įtakos jūsų finansinei padėčiai ir kurio, greičiausiai, jau labai greitai imtumėtės gailėtis.

Naujausi įrašai