Grįžti į pagrindinį puslapį

Interjero patarimai mažoms erdvėms

Gyvenant erdviame bute arba name – turima daug vietos įgyvendinti visoms interjero fantazijoms, o štai mažos erdvės mus neretai apriboja. Norisi stilingų namų, tačiau kartu nesinori apsikrauti nereikalingomis detalėmis taip, kad neliktų vietos laisvai judėti. O kur dar įvairūs buitiniai prietaisai bei baldai, kurie yra reikalingi, bet užima nemažai vietos.

Šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše būtent ir kalbame apie tai, kaip įsikurti mažame bute, kad sutalpintume viską, ko reikia bei dar liktų ir vietos papildomai judėti.

Individualiai gaminti baldai

Itin daug vietos kiekvienuose namuose užima pagrindiniai baldai, tokie kaip lovos, sofos, foteliai, stalai, spintos ir t.t. Tačiau šie baldai yra būtini kiekvienuose namuose. Jei jūs gyvenate itin mažame bute, įprastuose interjero salonuose esantys įprastai baldai gali jums netikti arba neatitikti jūsų lūkesčių, mat jie kuriami standartinio dydžio būstams, o mažoje erdvėje gali atrodyti itin gremėzdiškai ir užimti daug vietos. Išeitis – baldai gaminami pagal individualius užsakymus. Jei užsakysite baldus, kurie bus pritaikyti būtent pagal jūsų buto išmatavimą, ne tik turėsite visus reikiamus baldus, suteiksiančius maksimalų komfortą, bet ir džiaugsitės turėdami daugiau laisvos vietos. Tai, kad baldai bus mažesni, dar nereiškia, kad jie bus mažiau patogūs ar estetiški. Anaiptol, pasitarę su interjero dizaineriu ar baldų gamintojų, galėsite džiaugtis itin stilingais namais.

Efektyviai išnaudokite visas erdves

Kiekvienuose namuose norisi įsirengti ne vieną spintą, lentyną, spintelę ir įvairiausius kitus baldus, kuriuose laikytume savo daiktus. Tik problema ta, kad šie baldai užima itin daug erdvės, tačiau be jų vargiai įsivaizduojame savo namus. Puiki išeitis – išnaudoti visas erdves, esančias namuose, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo nenaudojamos. Pavyzdžiui, įvairios nišos, kampai, užkampiai ir t.t. Čia galite įrengti spintas, lentynas ir kitas vietas, kuriose sėkmingai laikytumėte savo mantą, bet kurios neužimtų papildomos erdvės namuose. Juk šios namų erdvės bet kuriuo atveju namuose yra ir retai yra panaudojamos kitiems tikslams, todėl sumaniai išnaudodami kiekvieną tokią erdvę, išvengsite sunkių baldų.

Rinkitės šviesias spalvas

Jei jūsų namuose vyraus šviesios spalvos, pasteliniai atspalviai – jie iš karto vizualiai atrodys kur kas erdvesni, interjeras atrodys lengvesnis, švaresnis. Tamsios spalvos mažina erdvę, sukuria sunkumo, apkrautumo įspūdį, kuris net ir standartinio dydžio namus vizualiai mažina.

Jei nenorite, kad namai būtų per daug šviesūs – žaiskite interjero detalėmis, kurios suteiks aplinkai žaismingumo. Bet vis dėlto pagrindinius namų akcentus, tokius, kaip kilimai, sienos, užuolaidos, didžiausi baldai, patariame rinktis būtent šviesesnius.

Naudokite stiklą

Vargu ar pavyks išvengti  namuose stalo ar net kelių. Tačiau puikus sprendimas, rinktis stiklinius stalus ar staliukus, jie puikiai atliks savo funkcijas, bus patogūs, tačiau vizualiai neapkraus aplinkos, atrodys lyg jie neužimtų iš vis jokios vietos.

Taip pat jei norite vizualiai praplatinti kambarius, tam puikiai tinka veidrodžiai. Tinkamoje vietoje pakabintas veidrodis bus ne tik patogus ir stilingas, bet ir kone dvigubai išplės erdvę.

Daugiafunkciniai baldai

Jei jūs gyvenate itin mažame bute, kuriame reikia taupyti kone kiekvieną erdvės centimetrą, jums puikiai pasitarnaus daugiafunkciniai baldai, tokie kaip sofa – lova, kurioje naktį galėsite patogiai miegoti, o dienos metu, sulankstę ją, džiaugsitės erdviu kambariu. Lygiai taip pat galite rintis ir kitus baldus, tokius kaip išlankstomas stalas, išsiskleidžiantis minkštasuolis ir t.t.

Naudokitės šviesa

Kuo kambaryje bus daugiau šviesos, tuo jis atrodys erdvesnis, todėl gyvenant mažuose namuose ar butuose stenkitės, kad į vidų patektų kuo daugiau dienos šviesos (venkite itin sunkių dieninių užuolaidų, pro kuriuos vargiai pateks net menkiausias saulės spindulėlis). Taip pat skirkite dėmesio ir tinkamam apšvietimui įrengti, kad net ir vakare namai atrodytų erdvūs.

Interjero dizainas žavus tuo, kad pasitelkus vaizduotę, žaidžiant spalvomis, formomis, detalėmis, galima susikurti savo svajonių namus neatsižvelgiant į tai, kokio dydžio namuose gyvenate.

Naujausi įrašai