Grįžti į pagrindinį puslapį

Įdomiausios Kalėdų šventimotradicijos

Kalėdos – tai viena gražiausių ir labiausiai laukiamų metų švenčių, kai draugėn susirenka visa šeima, keičiamasi dovanomis bei žaidžiami ir įvairūs šventiniai žaidimai. Nors daugumoje šalių Kalėdos švenčiamos panašiai: puošiamos eglutės, ruošiamos dovanos artimiesiems bei draugams, rengiamos šventinės vakarienės, vis dėlto, kiekviena šalis turi ir savų tradicijų, kurių laikosi ir kuriomis paįvairina savo šventinį laikotarpį.

Tad šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše domimės, kokių Kalėdų tradicijų yra laikomasi kitose šalyse:

Ukraina

Viena iš keisčiausių  bei įdomiausių Kalėdinių tradicijų Ukrainoje – Kalėdų eglutės puošimas dirbtiniu voratinklius su... voru! Pasak tradicijų, tas, kuris eglutėje ras pasislėpusį vorą – galės tikėtis itin laimingų ir sėkmingų ateinančių metu.

Italija

Kol visas pasaulis laukia Kalėdų senelio, italai (bent jau tie, kurie laikosi senųjų tradicijų), laukia Kalėdų raganos, kur vadinama „La Befana“. Po vakarienės, kiekviena šeima raganai palieka vyno ir valgių, o ši, atsidėkodama, apdovanoja vaikus saldainiais  bei dovanomis. Skirtingai nei Kalėdų senelis, geroji ragana vaikus aplanko ne per pačias Kalėdas, o sausio 6-ąją.

Norvegija

Norvegijoje, panašiai kaip ir Italijoje, Kalėdos siejamas ne su Kalėdų seneliu, o su raganomis, tiesa, jos nėra tokios geros, kaip Italijoje ir dovanų vaikams neatneša. Priešingai, Kalėdų naktį norvegai paslepia visas savo namų šluotas, kad piktosios raganos jomis neišskristų ir nesukeltų ateinančiais metais chaoso.

Ispanija

Ispanijoje Kalėdos yra viena laukiamiausių visų metų įvykių, mat didžiąją šalies dalį sudaro krikščionys ir visas šventinis laikotarpis jiems itin svarbus. Viena keisčiausių Kalėdinių tradicijų šioje šalyje – per Kalėdas dėvėti raudonus apatinius kurie, pasak ispanų, užtikrins sėkmę ateinančias metais.

Australija

Viena iš ryškiausių australų  kalėdinių tradicijų , tai kalėdinių giesmių giedojimas. Šiam procesui įvairiose viešose erdvėse susirenka nemažas būrys žmonių, grojant muzikantams bei aplinkui deginant žvakes – giedamos Kalėdinės giesmės. Ši tradicija sukurta galvojant apie žmones, kurie sutinka Kalėdas vieniši ir tokio susibūrimo idėja kilo siekiant, kad visi galėtų Kalėdas sutikti tarp žmonių (kaimynų, draugų, bendruomenės narių).

Ši kalėdinių giesmių giedojimo tradicija yra gana paplitusi visame pasaulyje, tačiau, ko gero, tik nedaugelis žino, kad jos atsiradimo vieta yra būtent Australija.

Islandija

Be eglutės puošimo, islandai puošia ir kalėdines žvakides, kai iš eglių nupintame vainike yra įstatomos keturios žvakės ir kiekvieną advento sekmadienį, iki pat Kalėdų, yra uždegama viena žvakė.

Meksikas

Viena įdomiausių Kalėdų tradicijų – tai keliauninkų, kurie yra vadinami „Las poadas“ eitynės iš vienų namų į kitus, prašantis nakvynės. Visuose namuose jie gauna neigiamą atsakymą. Kai galiausiai jie priimami – Kalėdų šventimas prasideda. Šios eitynės trunka devynias dienas iki Kalėdų ir simbolizuoja Kelionę iš Nazareto į Betliejų ir ją vainikavusį Jėzaus gimimą

Didžioji Britanija

Pagrindinis Kalėdų patiekalas, be kurio neapsieina nei viena britų šeima – tai itin saldus pudingas, kuris gaminamas iš įvairiausių džiovintų vaisių ir riešutų. Taip pat yra įprasta verdant kalėdinį pudingą, į jį įdėti monetą, ir kas ją ras – tam sėkmė šypsosis visus ateinančius metus. Nenuostabu, kad Kalėtų taip laukia kiekvienas šalies smaguris.

Nors mes turime ir daug savų Kalėdinio laikotarpio  tradicijų, tikrai ne mažiau smalsu sužinoti, kaip tokios pačios šventės yra sutinkamos visame pasaulyje.

Naujausi įrašai