Grįžti į pagrindinį puslapį

Idėjos atostogoms neišleidžiant nė cento

Artėjant atostogoms, dažnai džiugią nuotaiką temdo nerimas, kaip pailsėti, jei pramogoms galite skirti tik minimalią sumą pinigų. Žinoma, galima tiesiog sėdėti namuose, nieko neveikiant ir neišleidžiant nei cento, tačiau kokios gi tai atostogos būtų?

Vis dėlto  mes skatiname nenusiminti ir pasinaudoti viena iš daugelio idėjų, kaip praleisti atostogas  išleidžiant kuo mažiau pinigų, tačiau patiriant  kuo daugiau puikių įspūdžių:

Prisiminkite artimuosius kaime

Prisiminkite artimuosius kaime

Sunkiai rastumėte  šeimą, kuri neturėtų giminaičių ar draugų kaime, prie jūros, ežero arba kitoje vietoje, kur Jūsų lauktų nuostabi Lietuvos gamta. Juk atostogoms nėra būtina rinktis prabangius užsienio kurortus, su penkių žvaigždučių viešbučiais. Lietuvos gamta yra iš ties dosni savo vingiuojančiomis upėmis, ošiančiais  šilais, tyvuliuojančiais ežerais bei mėliais užburiančia jūra. Vis dėlto jei Jūsų atostogų biudžetas ribotas – stenkitės vengti tradicinių turistinių maršrutų, kur už įprastas paslaugas bei pramogas sumokėtumėte žymiai brangiau.

Susikurkite ramybės oazę mieste

Jei neturite galimybės išvykti iš miesto, galite pramogų susikurti ir mieste. Vieną dieną surenkite pikniką su geriausiais draugais miesto parke, mėgaukitės skaniu maistu, įdomiais pašnekesiais bei gaudykite kiekvieną saulės spindulį. Mėgstate aktyvesnį poilsį – pasiimkite lauko žaidimų arba tiesiog kamuolį, tikrai rasite ką nuveikti.

Mėgaukitės miesto pramogomis

Jei atostogaujate mieste, nenusiminkite, mat  miete taip pat gausiu puikių pramogų: prisiminkite, kad bilietai į dieninius kino seansus pigesni nei vakarais ar  savaitgaliais, tad pasimėgaukite geru filmu, aplankykite muziejus, parodas, kuriems vis nerasdavote laiko darbo dienomis. Taip pat kone kasdien  vyksta daugybė įvairių kultūrinių renginių, į kuriuos bilietai dažnai kainuoja išties nedaug arba išvis nekainuoja nieko. Išnaudokite kiekvieną suteikiamą galimybę pasisemti naujų įspūdžių.

Prisiminkite dviratį

Prisiminkite dviratį

Dviratis – viena puikiausių susisiekimo priemonių tiek vasarą, tiek ir rudenį, su kuriuo galima aplankyti visas apylinkes, pravažiuoti pačiais siauriausiais keliukais, esant reikalui, paversti šone ir šokti į ežerą nusimaudyti ar tiesiog prisirinkti žemuogių pievoje. Tad pasikvieskite kompanijon draugą ar draugę, sėskite ant dviražių ir tiesiog mėgaukitės grynu oru.

Dalyvaukite vasaros festivaliuose

Vasara atneša mums ne tik puikų orą, bet ir daugybę švenčių bei festivalių. Dauguma švenčių yra nemokamos, kurių metu vyksta koncertai, kultūriniai pasirodymai bei pasitinka kitos pramogos. Nepatingėkite nuvykti ir į kito miestelio šventę, kuri suteiks galimybę pabūti kitoje aplinkoje, praplėsti akiratį.

Į kai didesnius vasaros festivalius įėjimas kainuoja, bet čia taip pat galima improvizuoti. Susimokėjus už įėjimą, miegui  susirasti palapinę bei miegmaišį tikrai nebus sunku, o gal jo ir neprireiks – juk jaunimas mėgsta šėlti visa naktį.

Pamatyk Lietuvą

Pamatyk Lietuvą

Šiuo metu itin madinga rinkti įvairius suvenyrus šalių, kurias teko aplankyti. Neturite tokios galimybės? Imkite rinkti suvenyrus  Lietuvos miestų, kuriuos aplankėte! Tiek didesni miestai, tiek ir visai maži miesteliai Jums suteiks naujus potyrius, supažindins su vietinėmis lankytinomis vietomis, bei, žinoma, gamta. Nėra būtina keliauti po pasaulį, kai sava šalis dar nepažinta. Tad išsikelkite sau metų tikslą – pamatyti kuo daugiau nematytų Lietuvos vietų.

Skaitykite, žiūrėkite filmus, mokykitės

Kada daugiau jei ne  per atostogas, galite skirti laiko knygų skaitymui ar filmų peržiūrai? O gal seniai norėjote išmokti užsienio kalbą? Žinoma dviejų savaičių tam neužteks, tačiau pradėti tikrai galite, juk ne veltui yra sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo. Ką pradėsite per atostogas, galėsite tęsti ir  joms pasibaigus.

Atsinaujinkite

Atostogos   – puikus metas atsinaujinimui. Nesvarbu apie ką kalbama: ar apie spintos reviziją, ar apie namų remontą. Net nedideli atnaujinimai gali suteikti daug džiugių emocijų: perdažykite namuose sienas, pasidarykite  iš džinsų šortus, o gal pasikeiskite šukuoseną – bet koks pokytis leis pasijusti, kad gyvenate nebe įprastu, monotonišku darbo ritmu.

Atostogos ir pinigų leidimas tikrai nėra sinonimai, tad jei gyvenate taupymo režimu, neišsigąskite, kad be pinigų nepailsėsite ar atostogos bus neįdomios. Pasitelkite šiek tiek fantazijos ir grįšite dar labiau pailsėję, nei įprastai.

Naujausi įrašai