Grįžti į pagrindinį puslapį

Greitieji kreditai – ką būtina perskaityti sutartyje

Didžiausias greitųjų kreditų privalumas – tai,  kad, prireikus, pinigus galite gauti greitai. Tačiau, kad ir kaip skubiai pinigai Jums būtų reikalingi, imdami kreditą atidžiai susipažinkite su visomis sąlygomis. Neretai žmonės išreiškia nepasitikėjimą kreditų bendrovėmis, esą jos apgaudinėja klientus, taiko nepagrįstus mokesčius bei visais įmanomais būdais stengiasi apsunkinti galimybes finansinius įsipareigojimus vykdyti laiku.  O iš tiesų visa paslaptis slypi tame, kad žmonės retai perskaito sutartį, o jei ir skaito – tai dažnai gana atmestinai.

Dokumentai

Kredito sutartis (ne tik kredito, bet ir visos sutartys) yra svarbus dokumentas, tad labai svarbu ją perskaityti atidžiai. Tik gerai susipažinę su dokumentu, pasirašykite jį. O šį kartą mes norime atkreipti Jūsų dėmesį į svarbiausius punktus, kuriuos sutartyje perskaitytumėte itin atidžiai:

Kokią sumą Jūs grąžinsite su palūkanomis bei papildomais mokesčiais

MPN (metinė palūkanų norma) ir BVKKMN (bendra vartojimo kredito kainos metinė norma) gali pasirodyti kaip neaiškus raidžių kratinys, kuris Jums nieko nesako. Nebūtina skubėti aiškintis, kas slepiasi už šių raidžių, tiesiog skaičiuokite paprastai: paskaičiuokite kokią sumą imate, kokia bus visa grąžintina suma, per pasirinktą laikotarpį, su visais galimais mokesčiais (palūkanos, administracinis mokestis, sutarties sudarymo mokestis ir panašiai). Taip tiksliai žinosite kokią sumą sumokėsite už naudojimąsi kreditu.

Kokios sąlygos norint pasiimtą kreditą grąžinti ankščiau termino

Įvertinkite galimybę, kad Jūsų finansinė padėtis gali ženkliai pagerėti ir galbūt galėsite savo įsipareigojimus įvykdyti žymiai greičiau, nei planavote. Iš karto pasidomėkite kokios sąlygos taikomos, norint grąžinti ankščiau: ar reikia rašyti prašymą, dėl pageidavimo kreditą grąžinti ankščiau, kokie prašymo reikalavimai yra bei kokiu būdu prašymas turi būti pateiktas. Dažnai kreditus teikiančios bendrovės sumažina mokėtinų palūkanų sumą, jei kreditas grąžinamas greičiau. Būtinai iš anksto pasidomėkite kokios sąlygos taikomos Jūsų pasirinktoje kredito bendrovėje ir ar ši galimybė yra įtraukta į kredito sutartį.

Kurią dieną Jums reikės atlikti įmokas

Kurią dieną Jums reikės atlikti įmokas

Šis punktas gana svarbus, mat jei Jūsų kredito sutartyje įmokos data bus nurodoma 5-oji, o Jūs alga gaunate 25-ąją, gali atsitikti taip, kad teks vėluoti mokėti kiekvieną mėnesį bei dengti susikaupusias vėlavimo palūkanas. Jei yra galimybė, derinkite su kreditus teikiančia įmone, kad mokėjimo data kuo labiau sutaptų su Jūsų algos išmokėjimo diena. Taip išvengsite nemalonių rūpesčių bei papildomų išlaidų.

Kokios yra alternatyvos, jei laiku negalite sumokėti įmokos

Net jei imant kreditą, Jūsų finansinė padėtis atrodo stabili ir pakankamai gera, įvertinkite galimybę, kad ji netikėtai gali ir pasikeisti. Pasidomėkite, kokios galimybės siūlomos, jei nepavyksta laiku sumokėti įmokos, pavyzdžiui, gal galima už tam tikrą papildomą mokestį atidėti mokėjimo terminą iki kito mėnesio.

Kokios pasekmės laukia nevykdant savo finansinių įsipareigojimų

Kokios pasekmės laukia nevykdant savo finansinių įsipareigojimų

Žinoma, imant greitąjį kreditą ar paskolą, dažniausiai jaučiamės tikri, kad savo įsipareigojimus vykdyti galėsime, vis dėlto, kaip ir minėjome jau ankščiau, finansinė padėtis gali pablogėti bet kada, gyvenimas nėra toks nuspėjamas. Sutartyje išsiaiškinkite, kokios sankcijos taikomos, vėluojant mokėti, kokio dydžio vėlavimo palūkanos Jums būtų paskaičiuojamos  už kiekvieną pavėluotą dieną.

Sutarties perskaitymas pats svarbiausias dalykas, prieš pasirašant. Ir kalbame ne vien apie greitųjų kreditų ar paskolų sutartis. Dokumentas, ant kurio yra Jūsų parašas, reiškia, kad Jūs susipažinote ir sutinkate su visomis jame išdėstytomis sąlygomis. Tad jei sutarties eigoje suprasite, kad kažkuris sutarties punktas Jūsų netenkina, pateksite į keblią padėtį, norint jį užginčyti ar pakeisti sąlygas.

Naujausi įrašai