Grįžti į pagrindinį puslapį

Finansiniai patarimai trisdešimtmečiams

Kiekvieno asmens pomėgiai, laisvalaikis ir net finansų valdymas kiek priklauso nuo amžiaus. Jaunesnio amžiaus žmonės linkę labiau išlaidauti – pavyzdžiui, 20-ies, studijuojant, daugiau išlaidaujama, paprastai vis dar norima malonumų, o artėjant trisdešimtmečiui didėja ir jauno žmogaus finansinis sąmoningumas, stengiamasi „suaugti“ finansiškai. Pradėjus galvoti apie šeimą, būsto pirkimą, pradedama domėtis ir investicijomis, artėjančia pensija. Deja, neišsiugdžius teisingų finansinių įpročių, bet norint juos įgyti dažnas net nežino, nuo ko pradėti, o kitų asmenų teikiami ne visuomet naudingi patarimai galiausiai išmuša iš vėžių.

Jūsų dabartiniai finansai

Pirmasis žingsnis, kurį reikėtų žengti ieškant kaip pritraukti pinigus, – tikslinga savo dabartinės finansinės situacijos apžvalga. Trisdešimties Jūs jau turėtumėte būti sukaupę tam tikrą „kapitalą“ (tiek profesinių įgūdžių, tiek finansinį), išmokėję skolas. Pastarasis žingsnis – labai aktualus, mat būsite tikri, kad Jūsų finansų valdymas stabilus. Sulaukę 30 metų Jūs jau turėtumėte turėti nuolatinį darbą su karjeros perspektyvomis, atidarytą ir nuolat pildomą kaupiamosios pensijos sąskaitą.

Jūsų ateities finansai

Finansų valdymas pagrįstas teisingų tikslų išsikėlimu, kitaip tariant, turite numatyti, kokiu metu galite tikėtis didesnio atlygio, kokio dydžio išlaidos laukia netolimoje ateityje ir kada galėsite sukaupti norimą pinigų sumą. Jeigu matote, kad Jūsų laukia ganėtinai dideli pirkiniai artimiausiu metu, pavyzdžiui, ruošiatės pirkti būstą arba namų įrangą, nusistatykite, kaip pasieksite reikiamą sumą. Šiuo atveju gali padėti kaupiamasis indėlis – jį kas mėnesį galite papildyti tam tikra suma, o augančios palūkanos leis rasti lengvą būdą kaip pritraukti pinigus. Kaupiamasis indėlis bus puiki išeitis, net jei netikėtai neteksite darbo.

Naudingi patarimai norintiems suvaldyti savo finansus

Jei vis dėlto trūksta konkrečių patarimų, kaip nepritrūkti pinigų ne tik būtiniems pirkiniams, bet ir juodai dienai, pateikiame prireikus gelbėsiantį sąrašą:

  • Nustatykite savo išlaidų prioritetus. Kam skirsite pinigus pirmiausia, o kam – tik tai, kas liks.
  • Jei gaunate ar gausite daugiau pajamų, galite daugiau ir atidėti. Atsiradus netikėtiems pirkiniams, problemoms nereikės galvoti, kaip pritraukti pinigus.
  • Jei perkate tam tikrą daiktą, įsitikinkite, kad jis aukštos kokybės. Geriau nusipirkti porą daiktų, kurie ilgai tarnaus, nei keletą tokių, kuriuos teks išmesti ar pakeisti.
  • Apžvelkite savo draudimo sąlygas. Jeigu sudarėte draudimo sutartį būdami dvidešimties, veikiausiai Jums buvo pasiūlytos paprasčiausios sąlygos, ir padidėjusių poreikių greičiausiai nepatenkinsite.
  • Verta pradėti investuoti. Dalį lėšų skirdami investiciniams fondams ar vertybiniams popieriams galite sėkmingai didinti lėšas. Šiuos pinigus reikėtų „auginti“, kol išeisite į pensiją – gausite didžiausią įmanomą sumą. Jei nesiseka investuoti patiems, įkalbėkite ir savo draugus – įrodyta, kad investuojant kartu su kitais galima geriau stebėti vienam kito progresą ir padaryti mažiau klaidų.

Finansų valdymas nėra toks sudėtingas procesas, koks galėtų atrodyti. Svarbiausia – stebėti išsikeltus finansinius tikslus, savo įsipareigojimus ir juos vykdyti.

Naujausi įrašai