Grįžti į pagrindinį puslapį

Finansinės asmenybės tipai bei jų bruožai

Bent kartą gyvenime daugelis yra susimąstę: kodėl vieniems žmonėms su pinigais elgtis sekasi puikiai, rodos, jų turimas turtas tik traukia dar daugiau pinigų, o štai kiti vis galą su galu suduria bei net ir skrupulingai taupydami, pinigų neturi. Priežasčių ieškoma išsilavinime, užimamose  pareigose  ar aplinkoje, kurie gyvenama. O ar kada susimąstėte, kad santykį su pinigais lemia ne tik susiklostančios aplinkybės, bet ir tam tikros asmeninės  savybės?

Šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše pateikiame finansinės asmenybės tipus bei jų pagrindinius bruožus: kaip jiems sekasi uždirbti pinigus, juos leisti, kaip dažnai jie yra linkę imti paskolas, kreditus ar lizingus:

Pirmasis finansinės asmenybės tipas – švaistūnai

Finansinės asmenybės tipas – švaistūnai

Švaistūnai nebijo atsisveikinti su savo pinigais, jie mąsto taip: „pinigai ir yra uždirbami tam, kad vėliau būtų išleisti“. Švaistūnai lengvai pasiduoda pirmam įspūdžiui, mėgsta naujienas, gražius daiktus, skaniai pavalgyti ir t.t. Taip pat jie yra dosnūs savo draugams bei artimiesiems. Jie retai apsvarsto pirkinius, ar jiems to tikrai reikia bei neretai yra linkę pirmiau nusipirkti ir tik vėliau pagalvoti ar naujasis pirkinys jiems yra iš ties reikalingas.

Antrasis finansinės asmenybės tipas – taupuoliai

Finansinės asmenybės tipas – taupuoliai

Taupuoliai yra tikri gerų pasiūlymų, nuolaidų bei akcijų medžiotojai, jiems didžiausias džiaugsmas yra nusipirkti norimą prekę pigiau. Ieškodami pigesnio pasiūlymo, taupuoliai tikrai nepagailės nei savo laiko, nei energijos – jie tikrai gali apsilankyti nors ir dešimtyje skirtingų prekybos vietų, ieškodami mažiausios norimos prekės kainas. Priešingai nei švaistūnams – taupuoliams itin sunku išsiskirti su savo kiekvienu uždirbti euru. Taip pat taupuoliai retai pasiūlys susimokėti už sąskaitą restorane bei, greičiausiai, nepaliks arbatpinigių padavėjai.

Trečiasis finansinės asmenybės tipas – planuotojai

Finansinės asmenybės tipas – planuotojai

Kiekvienas planuotojo pirkinys yra iš anksto apsvarstytas, išanalizuotas. įvertintas. Planuotojai prieš pirkdami, netingės paieškoti kitų žmonių atsiliepimų, nuomonės apie jų norimą įsigyti daiktą ir tik kai bus visiškai tikri, galiausiai jį nusipirks. Planuotojai taip pat yra linkę itin skrupulingai dėlioti savo arba šeimos biudžetą, mat jiems pinigai yra saugumo garantas. Blogiausia, kas gali nutikti planuotojui – pamatyti tuščią banko sąskaitą mėnesio pabaigoje.

Ketvirtasis finansinės asmenybės tipas – lošėjai

Finansinės asmenybės tipas – lošėjai

Lošėjau nėra prisirišę prie savo pinigų, jiems svarbiau yra adrenalinas, kurį suteikia galimybė laimėti. Jie visada rizikuoja, tikėdamiesi, kad rizika atsipirks su kaupu. Sėkmės atveju, jie iš ties gali gerokai padidinti savo turimą turtą, vis dėlto nesėkmės atveju – galima prarasti viską. Pinigai lošėjams viso labo yra tik priemonė, sukelianti medžioklės instinktus.

Penktasis finansinės asmenybės tipas – lengvabūdžiai

Finansinės asmenybės tipas – lengvabūdžiai

Lengvabūdžiams pinigai nėra jų tikslas, jie neteikia laimės ir jie nesiekia kuo daugiau uždirbti ar sukaupti kuo didesnį turtą. Lengvabūdžiams užtenka to, kiek jie turi, jie labiau linkę investuoti į naujus potyrius, leistis į nuotykius ir laikosi atokiau nuo žmonių, kuriems pinigai didžiausia vertybė.

Galima pastebėti, kad kiekvienas finansinės asmenybės tipas turi skirtingą santyki su pinigais, skirtingą požiūri į juos. Kiekvienas tipas turi savų stiprybių bei silpnybių. O savo silpnybių pažinimas – geriausias būdas kovoti su jomis, taip į  savo gyvenimą įvesite finansinę harmoniją.

Naujausi įrašai