Grįžti į pagrindinį puslapį

Ekstremalios pramogos

Ekstremalios  pramogos tampa vis populiaresnės. Tai nestebina, nes daugelio žmonių darbo dieną sudaro sėdėjimas biure, kamščiuose ir, galiausiai, vakare prie televizoriaus. Sėslus bei ramus gyvenimo būdas turi savo pliusų, tačiau ankščiau ar vėliau kyla noras išlaisvinti savyje tūnantį žvėrį, pajusti kaip venose pulsuoja kraujas ir per nugarą eina šiurpuliukas. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame apie ekstremalias pramogas, kurios vis labiau populiarėja.

Viena iš labiausiai pamėgtų ekstremalių pramogų – tai važinėjimas kartingais. Ši pramoga kiekvienam suteikia galimybę bent trumpam pasijusti lyg tikru lenktynininku, lenktyniaujančiu  formulė-11  trasoje. Važiavimas kartingais yra tinkama pramoga visiems šeimos nariams: tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Kartingai išsiskiria tuo, kad važiuojant,  greitis visada atrodo didesnis, nei jis iš tiesų yra, nes važiuojama vos keliais centimetrais pakilus nuo žemės. Norintys patirti daugiau nei įprasta adrenalino – gali išmėginti lenktyniavimą su draugais.

Siekiantys  pajusti ne tik greitį, bet ir laisvę – dažnai renkasi pasivažinėjimą keturračiais. Tai itin puiki atrakcija, nes su keturračiais galima pravažiuoti ten, kur bet kuri kita transporto priemonė to padaryti negalėtų.  Keturračių trasos sudaromos įdomiausiose ir gražiausiose gamtos vietose, neretai pasiūloma  netikėtumų kupina  trasa: važiavimą samanomis apaugusiais, medžių supamais mištų takeliais, pakeičia ekstremalus vairavimas pelkėmis, stačius kalnus keičia nuožulnios nuokalnės – nuobodžiauti tikrai nebus kada. Trasos siūlomos pagal pageidavimą: nuo lengvos iki itin sudėtinos, ekstremalios trasos, tad sau tinkamiausią variantą gali rasti ne tik ekstremalaus sporto asai, bet ir pirmą kartą sėsiantis už keturračio vairo.

Norintiems patirti  dar daugiau adrenalino ir pajusti nepravažiuojamos gamtos grožį – siūloma išmėginti ekstremalų vairavimą visureigiu. Tai puiki galimybė pabėgti nuo rutinos, išmėginti visureigio galimybes ir važiuoti pirmą kartą matomomis bekelėmis: greitas vairavimas,  sudėtingos trasos, nepažinti kraštovaizdžiai – visa tai privers jūsų kraujui gyslose tiesiog kunkuliuoti.

Klysta tie, kurie sako, kad nardyti galima tik svečiose šalyse, kad Lietuvoje nėra tam tinkamų vietų – dar ir kaip yra. Lietuvoje siūloma išbandyti nardymą Baltijos jūroje, ties Klaipėda, kur galima pamatyti nuskendusių laivų liekanas, likusias dar nuo antrojo pasaulinio karo laikų. Nardytojų labai mėgstamas yra ir Platelių ežeras, kur 12-os metrų gylyje galima rasti menininko Aloyzo Toleikio sukurtą merginos skulptūrą. Taip pat Platelių ežere, 8-13 metrų gylyje galima rasti XVI amžiuje  statyto  tilto į pilies salą liekanas. Ne mažiau nardytojų mėgstama vieta – Kauno VIII fortas, kur šiuo metu didžioji dalis šio forto yra užtvindyta vandeniu, tad nardymas sukelia lig šiol dar nepatirtų potyrių: tuneliai, šuliniai, posūkiais ir nepažįstamos patalpos.

Norintiems, kad nugara nubėgtu šiurpuliukas – rekomenduojamas naktinis žygis po karinius  bunkerius arba vandens turus.  Jus sups aklina tamsa, nepažįstamos vietos, netikėti posūkiai. Suteikiama galimybė pasijusti tikru kariu, karo lauke. Ypatingai daug emocijų suteiks ekstremalus žygis II-ojo pasaulinio karo metu statytais bunkeriais. Tuneliai yra siauri, tad vietomis teks ne tik ropoti, bet ir šliaužti. Taip pat žygio  vedlys  jums papasakos tų vietų istorijas bei tikrus įvykius – tai puiki proga prisiliesti prie istorijos taip arti, kaip dar neteko to patirti ir suprasti, kaip jautėsi kariai, eidami į karą

Tiems, kam žemiškos pramogos per daug įprastos – gali rinktis dangaus pramogas. Pavyzdžiui, šuolis parašiutu suteiks nepamirštamų įspūdžių. Turėsite galimybę apžiūrėti žemę iš paukščio skrydžio, taip pat pajusti laisvą kritimą. Aukščio ir nuotykių mėgėjai būtinai turėtų išmėginti akrobatinį skrydį lėktuvu. Žinoma, prieš patį skrydį išklausima lakūno instrukcija, iš anksto aptariama kokius trukius bus norima pamėginti atlikti ir tik tada sėdama už lėktuvo vairų. Šis skrydis garantuoja nepamirštamus įspūdžius.

Naujausi įrašai