Grįžti į pagrindinį puslapį

Dovanos: dovana gimtadieniui

Artėjant draugo, giminaičio ar kolegos gimtadieniui ne vienam tenka pasukti galvą: ką padovanoti? Tikriausiai visiems teko atsidurti situacijoje, kai gavome dovaną, kurios nenorėjome. Todėl nenorime kito žmogaus pastatyti į panašią padėtį. Gaila, tačiau paprasto atsakymo į iškilusį klausimą nėra, tačiau egzistuoja keletas gairių, kuriomis vadovaujantis, išrinkta dovana tikrai pradžiugins jos gavėją. Panagrinėkime jas.

Pomėgiai ir charakteris

Bene lengviausia išeitis ieškant dovanos – atsižvelgti į jubiliato pomėgius. Dovanos prisidedančios prie pomėgių plėtojimo garantuotai pradžiugins gavėją, todėl pasistenkite sužinoti kuo šis mėgsta užsiimti. Sporto fanui puikiai tiks bilietai į varžybas, mėgiamos komandos ar sportininko atributika, sportinis inventorius. Knygų mėgėjams tiks knygyno čekis, norima knyga ar net bilietai į susitikimą su mėgstamu autoriumi. Tačiau taip pat svarbu įsitikinti, kad asmuo šio daikto dar neturi – pasiteiraukite jo artimųjų, jei juos pažįstate, arba pabandykite netiesiogiai užvesti kalbą apie tai.

Krepšinio kamuolys dovanų
Geriausia žinoti jubiliato pomėgius

Renkantis gana svarbu žinoti ir ar šventės kaltininkas labiau linkęs prie praktiškų ar dekoratyvinių bei mielų dovanų. Toli gražu ne kiekvienas apsidžiaugs gavęs linksmą ar mielą, tačiau daugiau niekur nepanaudojamą dovaną. Kaip ir ne kiekvienam patiks naudinga, tačiau „bedvasė“ dovana stokojanti gilesnės minties. Jei nežinote kuriai kategorijai priklauso žmogus, kuriam renkate dovaną – tiesiog paklauskite. Tokiu būdu neišduosite savo planų, o būsimasis gavėjas gal net apsidžiaugs, žinodamas, kad iš Jūsų sulauks kažko, kas jam patiks. Tačiau, jei norite išlikti subtilesniais, lyg tarp kitko paklauskite apie blogiausias gautas dovanas.

Kas bus gavėjas?

Dovaną renkame specifiniam žmogui, todėl labai svarbu įvertinti savo santykį su juo. Ar tai yra Jūsų draugas, bendradarbis, ar giminaitis, kaip bendraujate, kiek laiko esate pažįstami. Kiekvienu atveju dovanų pobūdis skirsis. Draugams tinka dovanoti šmaikščias, lengvabūdiškas dovanas, tačiau vadovui marškinėliai su juokingu užrašu gali ir netikti.

Dovana tėvams
Vyresni žmonės vertina sentimentalesnius dalykus

Taip pat į dovanas skirtingai reaguoja ir skirtingo amžiaus žmonės, 20-mečio pusbrolio ir 50-mečio kolegos reakcijos į tą patį daiktą gali skirtis it diena nuo nakties. Vyresni žmonės dažnai vertina sentimentalesnius dalykus, jiems svarbūs prisiminimai, išliekamoji vertė, estetika. Tuo tarpu jaunesni žmonės labiau gyvena šia diena, jie būna šiek tiek praktiškesni tačiau taip pat ir ieškantys naujų potyrių.

Taigi, dvi pagrindinės kategorijos: amžius ir asmeninis santykis su asmeniu. Kuo artimiau bendraujate ir kuo jaunesnis yra gavėjas, tuo labiau tiks linksmos, lengvabūdiškos ar ekstremalios dovanos. Santykiams tampant labiau dalykiniams ir augant amžiui, reikėtų rinktis mažiau asmeniškas, solidesnes, ilgaamžes dovanas.

Poreikiai

Neretai gerai pergalvoję savo pokalbius su jubiliatu galime prisiminti, kad šiam kažko reikia. Jei pokalbis nesenas, tikėtina, kad poreikis dar neišpildytas. Štai Jums ir dovanos idėja! Tokiu būdu ne tik nudžiuginsite šventės kaltininką išspręsdami problemą, bet ir parodysite, kad esate dėmesingi ir atidūs.

Gimtadienio noras
Išpildykite „gimtadienio“ norus

Taip pat, jei žmogus artimesnis ir žinote jog jo finansinė padėtis nėra gera, galite dovaną parinkti ir pagal tai. Neretai iškilus sunkumams žmogui pritrūksta pinigų, atsiranda skolų, tokiais atvejais, geriau nei bet kokia kita dovana gali būti paprasčiausi grynieji. Kai kurie žmonės vengia dovanoti grynuosius, nes tai neva rodo, kad apie žmogų nebuvo pagalvota, tačiau tam tikrose gyvenimo situacijose tai gali tapti išsigelbėjimu. Grynuosius taip pat mėgsta ir jaunimas, nes tai leidžia jiems susitaupyti didesniems pirkiniams, kuriuos šie mėgsta, pvz.: kelionei, automobiliui ar naujiems prietaisams.

Nors dovanų paieškos gali pasirodyti sudėtingu ir varginančiu užsiėmimu, vadovaujantis keliomis paprastomis taisyklėmis gerokai palengvinsite šį procesą. Pirmiausiai pamąstykite apie gimtuvininko pomėgius, pagal tai galėsite nuspręsti kokios kategorijos dovaną galite pirkti. Vėliau, atsižvelkite į savo santykį su jubiliatu, jo amžių ir charakterio savybes. Pagal šiuos kriterijus galėsite nuspręsti ar dovana turėtų būti solidesnė, ar galima sau leisti būti mažiau rimtiems. Pagalvokite, galbūt jubiliatas ar jo artimieji minėjo, kad reikia tam tikro daikto, o galbūt pinigai bus geriausia dovana? Atsakius į šiuos klausimus, dovanų idėjos ateis pačios. Linksmos šventės!

Naujausi įrašai