Grįžti į pagrindinį puslapį

Kas yra ir kiek kainuoja dantų implantai?

Dantų praradimas gali užklupti bet kurį iš mūsų. Priežasčių tam gali būti įvairių: natūralus audinių senėjimas, genetiniai sutrikimai, nepakankama dantų higiena, traumos. Anksčiau spręsti tokio tipo problemas būdavo gana sudėtinga ir itin brangu. Tačiau, šiomis dienomis būdų kaip atstatyti spindinčią šypseną tikra gausybė. O bene patikimiausias ir geriausias būdas tam – dantų implantai.

Kas yra dantų implantai?

Danties implantas gali būti suprantamas dvejomis prasmėmis. Dažniausiai tai suprantama kaip visas paketas, kurį sudaro 3 dalys: implantas, atrama ir karūnėlė (dar vadinama vainikėliu, ar esant keliems dantims tilteliu). Tačiau tikrasis implantas – tai į varžtą panaši detalė, kuri yra įsriegiama į žandikaulį ir ant kurios montuojamas dirbtinis dantis. Paprasčiau tariant – tai tarsi dirbtinė danties šaknis. Šiame straipsnyje, aiškumo dėlei, implantą suprasime šia, siaurąja, prasme.

Dantų implantų variantai
Danties implantas yra dalis sukama į kaulą

Karūnėlė ar vainikėlis – tai dirbtinis dantis, tvirtinamas ant implanto, kuris ir atlieka mums įprastą danties funkciją. Tuo tarpu atrama yra jungiamasis vienetas tarp implanto ir vainikėlio.

Implantai dažniausiai gaminami iš titano. Tai – lengvas ir tvirtas metalas, kuris yra bioinertiškas – organizmas jo nepriima kaip svetimkūnio. Tuo tarpu atramos ir karūnėlės dažniausiai gaminami iš metalo keramikos arba cirkonio keramikos. Cirkonio keramika yra šiek tiek brangesnė, nes atrodo estetiškiau, yra atsparesnė dėvėjimuisi, nesukelia alergijos ar uždegimo.

Kaip atliekama dantų implantacija?

Pirmiausiai, norint atlikti danties implantavimą, reikia rasti vietą, kurioje būtų galima įsriegti implantą. Radus tokią vietą, arba pašalinus nereikalingą dantį, priklausomai nuo poreikio, gali būti atliekama kaulo priauginimo ar sinuso pakėlimo operacija, o po jos ir implanto įsodinimo operacija. Visa tai gali būti atlikta vieno vizito metu. O esant tobuloms sąlygoms, vieno implanto įgręžimas gali tetrukti vos 20 min.

Dantų implantacija
Prie dantų implanto tvirtinama atrama ir karūnėlė

Pirmąjį kartą ant implanto uždedamas laikinas dantis, o po savaitės, užgijus pjūviui dantenose galima išimti siūlus, apžiūrėti burnos ertmę, įvertinti pakitimus bei gijimo eigą. Po to, palaukti teks ilgiau – apie 2-3 mėn., kol implantas prigis. Tam tikrais atvejais, gijimas gali užtrukti ir ilgiau – iki 6 mėn.

Praėjus šiam laikui, atvykus pas odontologą, atliekama dar viena nedidelė operacija – atidengiamas implanto viršus ir ant jo pritvirtinama dantenų formavimo detalė. Po nepilno mėnesio, susiformavus dantenoms reikia padaryti dantų lanko antspaudą, pagal kurį yra pagaminama danties karūnėlė. Jai atvykus, uždedama atrama ir pritvirtinamas dirbtinis dantis. Procedūra baigta!

Kodėl verta rinktis implantavimą?

Dantų implantavimas, kaip žinia, yra brangesnė procedūra, nei protezavimas. Tačiau aukštesnė kaina yra pagrįsta – su implantais jaučiatės kaip su tikrais dantimis. Be to, implantacijai nebūtinas specialus kitų – tikrų – dantų paruošimas, kas yra reikalinga protezuojant. Neretai, protezuojant, šalimais esantys dantys būna apšlifuojami ir ilgainiui pradeda lengviau gesti, todėl protezavimas, išspręsdamas vieną problemą, gali sukurti kitą. To galima išvengti pasirinkus implantavimo operaciją. Be to, daugumai implantų taikoma viso gyvenimo garantija, t.y. sugedus kažkuriam elementui, jis bus pakeistas nemokamai.

Kiek tai kainuoja?

Danties implanto kaina gali skirtis, priklausomai nuo naudojamų medžiagų ir paties odontologo įkainių. Vieno danties implantas gali kainuoti nuo maždaug 400 € iki 900 €. Taip pat reikia įskaičiuoti ir atramas bei karūnėles, kurių kaina dažnai nurodoma bendrai – jos varijuoja nuo 350 € iki 500 €. Taigi, vienas dantis gali kainuoti nuo 750 € iki 1400 €, neįskaitant rentgeno nuotraukų, anestetikų ir kitų, mažesnių išlaidų.

Didelės odontologijos kainos
Dantų implantavimas kainuoja daug

Žinoma, jei planuojate implantuotis daugiau nei 1 dantį, kaina mažėja. Pvz.: viso žandikaulio dantų tiltą galima uždėti ant vos 4 implantų, o vienas implantas, gali laikyti iki 3 dantų tiltelį. Vieno žandikaulio protezavimas, priklausomai nuo dantų kiekio (10 ar 12) ir medžiagų gali kainuoti nuo maždaug 2500 € iki 5200 €, neįskaitant rentgeno nuotraukų, anestetikų ir kitų, mažesnių išlaidų.

Apibendrinimas

Dantų implantai – puikus būdas vėl turėti pilną šypseną ir aukščiausio lygio komfortą, kurio su protezais pasiekti nepavyktų. Kadangi atkuriamos visos danties dalys (šaknis ir vainikėlis), su implantais galite jaustis kaip su nuosavais dantimis, o dažnai taikoma viso gyvenimo garantija užtikrina, kad mokėti prireiks tik vieną kartą. Nebijokite aukštesnės kainos – tai investicija, kuri leis šypsotis visą likusį gyvenimą, o prireikus finansinės pagalbos, visada galite kreiptis į Vivus Finance.

Naujausi įrašai