Grįžti į pagrindinį puslapį

Būdai, padėsiantys atostogas praleisti išleidžiant mažiau

Šiomis dienomis, kai nėra aišku, ką veiksime rytoj, mažai kas planuoja toli į ateitį ir stengiasi pasikliauti paskutinės minutės teikiamais pasiūlymais. Visus vilioja nubrauktos kainos ir rodoma didelė nuolaida. Tačiau dažnai tokių variantų bilietų kainos būna netgi aukštesnės nei planuojantis išvyką bent pusmetį į priekį.

Atostogas praleisti išleidžiant mažiau

Jeigu planuojate kelionę vasarą, geriausias variantas norint pigios poilsinės kelionės, yra pradėti jos ieškotis jau po Naujųjų metų. Tuomet bus galima rasti ne tik mažas skrydžių kainas, bet ir norimus viešbučius, apsistojimo vietas ir iš anksto užsisakyti veiklas. Ieškant iš anksto, galima rasti tuos viešbučius, kuriems norimu keliauti laiku yra taikoma nuolaida, daugiau laiko galima skirti įvairių variantų palyginimui, kol randamas optimalus sprendimas. Vis dėlto, jei jau nespėjote tokios kelionės pasiplanuoti iš anksto, galima rasti variantų ir kaip sutaupyti renkantis paskutinės minutės variantus.

Keliavimo būdas

Renkantis iš paskutinės minutės pasiūlymų, pirmas svarbus rodiklis yra bilietų kainos. Jas reikia ne tik palyginti tarpusavyje, bet ir patikrinti oro linijų siūlomas kainas – skristi be kelionių agentūros dažnai yra pigiau, nes nėra papildomo aptarnavimo mokesčio. Pigiausi bilietai paprastai būna antradienį arba anksti iš ryto, kuomet būna ne tiek daug verslo skrydžių. Jeigu paskutinę minutę ieškote pigios poilsinės kelionės, tuomet reikėtų atsisakyti noro greitai rasti bilietus į tolimus kraštus ir geriau rinktis artimesnius variantus. Svarbu prisiminti, kad pigus skrydžio bilietas nelabai padės sutaupyti išlaidų, jei skrendate į itin brangią šalį.

Keliavimo būdas

Paskutinės minutės kelionės yra labiau tinkamos vienišiems keliautojams, nes paprastai mažesnė kaina yra suteikiama vienintelei likusiai vietai. Pasirenkant skrydžio bilietus, yra svarbu ne tik patikrinti kainą, bet ir atžymėti visas nereikalingas paslaugas, tokias kaip atvežimas iki oro uosto, bagažas (jei užtenka rankinio), prioritetinis sodinimas. Taip galima sumažinti tam tikrą bilietų kainos dalį. Taip pat, jei važiuojate netoli, galbūt pigiau vykti autobusu ar traukiniu. Nors tai truks ilgiau, kelionės metu bus galima pamiegoti ir pasiruošti turistinei veiklai. Patikrinkite ir tai, ar Jūsų turimos kortelės neturi kokių nuolaidų, pavyzdžiui, tam tikros „MasterCard“ ar „American Express“ kortelės leidžia kaupti taškus, kurios vėliau virsta skrydžių nuolaidomis.

Nakvynė

Rinkdamiesi nakvynės vietą, pagalvokite, ar tikrai yra reikalingas viešbutis. Daug pigesni variantai yra hosteliai arba Bed & Breakfast namai – ten galima gauti ir privačių kambarių, pusryčius bei sutaupyti – juk vis tiek ten grįšite tik nakvoti. Ieškant nakvynės ir stengiantis sutaupyti, yra patariama juos užsisakyti tą pačią dieną, kada ir nakvosite. Paprastai tuomet kainos yra daug priimtinesnės. Taip pat pasistenkite rinktis neseniai atsidariusias vietas – dažniausiai jos turi mažesnes kainas.

Turistinės veiklos

Pigios poilsinės kelionės turėtų būti orientuotos ne tik į mažą skrydžio kainą, bet ir į išleidžiamų pinigų apskaičiavimą poilsio metu. Todėl reiktų vengti tokių šalių kaip Norvegija, Švedija, Danija. Atvykę į kitą šalį, nekeiskite valiutos oro uoste – geriau tai padarykite miesto centre. Ieškodami turistinių veiklų, patikrinkite, ar yra nemokamų turų ir užsiėmimų. Tai leis pamatyti miestą bei susipažinti su kultūra per daug neišleidžiant pinigų.

Turistinės veiklos

Nors kelionę susiplanavus iš anksto yra lengviau surasti optimalius variantus, net ir pasirinkus paskutinės minutės skrydžius galima sutaupyti – pigios poilsinės kelionės gali būti užtikrintos kiekvienam.

Naujausi įrašai