Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip išsirinkti baldus?

Kiekvienam žmogui kažkuriuo gyvenimo metu prisireikia įsigyti vienokį ar kitokį baldą. Vieni jų būna nesudėtingi, tokie kaip sulankstomos kėdės ir pan., todėl daug galvos sukti besirenkant neprireikia. Tačiau, renkantis baldus, kurie turėtų tarnauti ilgą laiką, nesinori griebti pirmos pasitaikiusios prekės. O kaip išsirinkti tokį daiktą, kuris tarnaus ilgai ir be priekaištų?

Matmenys

Prieš perkant bet kokį baldą, turite išsiaiškinti kokio dydžio jis turės būti. Dydį parinkti reikia atsižvelgiant į kambario, kuriame stovės baldas, matmenis. Kuo didesnis kambarys – tuo didesni baldai gali jame būti. Juk pastačius didelę 2 m pločio lovą mažame miegamajame, ten daugiau niekas netilps. O juk įprasta miegamajame turėti ir drabužių spintą, nedidelę komodą prie lovos, veidrodį ir pan. Be to, net jei ir sutalpinsite viską į mažą kambarėlį, gali būti sunku praeiti ar valyti dulkes. Taigi, naudingiau turėti smulkesnius baldus, tačiau gyventi patogiai.

Didelė lova
Neišsirinkite per didelių baldų

Norint sužinoti kiek maždaug vietos užims planuojamas baldas, tai nesunkiai galite įsivaizduoti su laikraščiais. Tiesiog išdėliokite juos planuojamoje vietoje, pagal baldo matmenis, tuomet galėsite matyti tiksliau kiek lieka vietos praėjimams ir pan.

Medžiagos

Priklausomai nuo to kokį baldą pirksite, įsitikinkite, kad jis pagamintas iš tikrai kokybiškų medžiagų. Viena tvirčiausių, naudojamų beveik visų baldų gamyboje – kietmedis. Dažniausiai tai būna gerai išdžiovinta lapuočių mediena (ąžuolas, uosis, beržas ir pan.). Spintos, kėdės, stalai, lovos pagaminti iš šios medžiagos gali tarnauti itin ilgą laiką. Be to, jie atrodo prabangiai, ne taip lengvai dėvisi, tačiau taip pat yra brangesni.

Pigesnė ir itin populiari alternatyva yra drožlių plokštė. Ji gaminama iš stipriai suspaustų medžio drožlių ir naudojama taip pat kone visur. Deja, ji turi blogą įprotį sulinkti, skilti ar kitaip deformuotis. Todėl geriausia, jei baldai, kurie dažnai patirs didesnes apkrovas nebūtų iš šios medžiagos. Tuo tarpu spintos, spintelės, kavos ar darbo stalai pagaminti iš tokios plokštės gali tarnauti išties ne vieną dešimtmetį.

Metalinių baldų interjeras
Dažnai renkamasi ir metalinių rėmų baldai

Taip pat dabar matome nemažai lovų ar sofų su metaliniais rėmais. Nors metalas ir yra gana tvirta medžiaga, ji turi kitą blogą ypatybę – ji linksta. Taigi prieš perkant metalinį baldą įsitikinkite, kad jo konstrukcija yra pakankamai tvirta, o dalys nesulinks vos po keleto metų naudojimo. Tai ypač galioja lovoms, kurių stipinai, prilaikantys čiužinį per laiką išlinksta ir nebeišlaiko Jūsų kartu su čiužiniu svorio. Be to, stipinai neretai būna skirtingų formų ar matmenų, taigi rasti naujus gali būti sudėtinga, tuomet teks keisti visą lovos rėmą. Dėl šios priežasties, jei tikrai norite metalinio lovos rėmo, pirkite jį su mediniais stipinais, kurie dažnai būna standartinio dydžio ir lengvai pakeičiami.

Išvaizda

Nors nemažai daliai žmonių šis baldo aspektas yra svarbiausias, ekspertai nerekomenduoja rinktis baldo vien dėl to, kad jis gražus. Visų pirma, baldų parduotuvės dažnai žaidžia su apšvietimu, taigi baldai jose atrodo itin gražūs. Tačiau Jūsų kambaryje šviesa gali kristi visai kitaip, todėl baldo išvaizda gali kardinaliai pasikeisti. Be to, ar pagalvojote ar baldas, toks kokį jį radote parduotuvėje, derinsis prie Jūsų kambario kolorito? Ar jo forma neišsišoks iš kambario visumos?

Kaip pirkti?

Baldų parduotuvėje
Venkite pirkti baldus internetu

Venkite pirkti baldus internetu. Vienintelė išimtis – kai baldas jau buvo apžiūrėtas realybėje. Pagal paveikslėlį išsirinktos prekės gali neatitikti matmenų, būti kitokios spalvos, galų gale, būti su melagingu aprašymu. Darant ilgalaikę investiciją, tokią, kaip baldo pirkimas, daiktas turi būti apžiūrimas vietoje, turi būti sudaroma galimybė ant jo atsisėsti, išbandyti. Pigūs baldai internetu gali paprasčiausiai neatsipirkti, nes, nors ir atrodo gražiai, greičiausiai yra pagaminti iš pigių medžiagų, todėl Jūsų pinigai bus paprasčiausiai išmesti į balą.

Apibendrinimui

Visada pirmiausiai įsitikinkite, kad baldas tikrai nebus per didelis arba per mažas planuojamai erdvei. Didelė lova mažame kambaryje ar mažytė sofa didelėje svetainėje atrodys juokingai ir neatliks savo funkcijos tinkamai. Tuomet, išsirinkę Jums patogius matmenis nuspręskite kokios medžiagos turėtų būti naudojamos Jūsų baldui. Apsilankykite keliose parduotuvėse, pasisemkite idėjų ir išsiaiškinkite pasiūlą. Galbūt norimos medžiagos, dimensijų ar spalvos nebus galima gauti? Ir svarbiausia: neskubėkite, jei to nereikia. Juk geriau 9 kartus pamatuoti, o tik 10 pjauti, ar ne?

Naujausi įrašai