Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip atsinaujinti namus, neišleidžiant tam daug lėšų?

Neretai norint pokyčių gyvenime – pradedama nuo savo aplinkos. Juk namų atnaujinimas suteikia atgaivos, atneša į gyvenimą šviežumo ir naujumo pojūtį. Kartais net ir nedideli pokyčiai suteikia norimą efektą, juk namuose praleidžiame itin daug laiko. O, kad toks noras neištuštintų piniginės, šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kaip atsinaujinti namus, neišleidžiant tam daug lėšų.

Atsikratykite nereikalingų daiktų

Kiekvienas namų atsinaujinimas turėtų prasidėti nuo nuodugnaus susitvarkymo ir nereikalingų daiktų atsikratymo, kurių, daugelyje namų yra iš ties gausu. Atsikratydami nereikalingais daiktais, namuose pasijusite erdviau, juose taps šviesiau. O nusprendę dar gerus, bet nenaudojamus daiktus parduoti, užsidirbsite ir papildomų lėšų, kurias galėsite skirti tolesniems atnaujinimo darbams.

Atnaujinkite senus baldus

Norint naujo stiliaus namuose, visai nebūtina skubėti ir pirkti naujų baldų, nes visai nesudėtingai galite patobulinti jau turimus. Pavyzdžiui, audinių parduotuvėje nusipirkite sofos apmušalų ir pamėginkite patys apsimušti seną sofą – baldas kaip mat taps it naujas. Perdažykite senas spinteles, įvaldykite dekupažo techniką – vos šiek tiek pastangų ir namai taps kone neatpažįstami.

Perstatykite baldus

Skamba per daug paprastai ir banaliai? Tačiau išmėginti tikrai verta! Perstatydami baldus, galite kone dramatiškai pakeisti visų kambarių išvaizdą, neišleisdami tam nei cento. Ir didžiausias privalumas – taip atnaujinti namus galite tiek kartų, kiek norisi ir kiekvieną kartą namų aplinka taps lyg nauja.

Pirkite naudotus baldus arba dekoracijas

Jei vis dėlto jaučiate nenumaldomą norą atsinaujinti ir įsigyti naujų baldų arba interjero dekoro elementų – neskubėkite pirkti jų naujų. Dėvėtų baldų parduotuvėse arba sendaikčių turguje galite rasti itin originalių daiktų, kurie kainuos kur kas mažiau. Taip ne tik sutaupysite, atsinaujinsite bet ir nustebinsite daugelį interjero elementais, kurių nerastumėte jokiuose kituose namuose.

Skirkite dėmesio apšvietimui

Kiekvienuose namuose rasite daugiau ar mažiau įvairiausių šviestuvų ir kartais užtenka juos tik pakeisti ar atnaujinti – ir namai tiesiogine prasme nušvis naujomis spalvomis. Beje, užtikrinkite, kad visuose jūsų šviestuvuose būtų pakeistos ir veiktų lempos, nes silpnai apšviesti namai atrodo itin nejaukiai. O štai geras apšvietimas sukuria didesnės erdvės ir lengvumo pojūtį. Tai ypač aktualu gyvenant Lietuvoje, kur saulėtomis ir ilgomis dienomis džiaugtis galime itin trumpai.

Skirkite pakankamai laiko

Jei nuspręsite visus namus atnaujinti kardinaliai per vieną mėnesį – savaime suprantama, kad teks išleisti nemažą sumą pinigų. O štai jei tam skirsite pakankamai laiko (pavyzdžiui, vienas kambarys per mėnesį), išlaidos pasiskirstys ir jos nebus taip stipriai juntamos.

Idealiausia, jei iš anksto nusistatysite mėnesio biudžetą, kurį skirsite namų atsinaujinimui ir jo laikysitės. Tokiu būdu žinosite iš anksto kiek galite išleisti ir išvengsite netikėtai didesnių išlaidų.

„Medžiokite“ akcijas

Įvairiuose prekybos centruose, interjero dekoro parduotuvėse dažnai vyksta išpardavimai, kurių metu galite įsigyti iš ties stilingų ir originalių daiktų namams, už kur kas mažesnes kainas. Žinoma, jei jūsų biudžetas itin ribotas – pirkite sąmoningai. Tačiau net ir viena ar dvi naujos interjero detalės namams gali suteikti taip trokštamą šviežumo ir naujumo pojūtį.

Įsigykite augalų

Naminės gėlės gali suteikti neįtikėtinai daug šviežumo ir gaivumo jūsų namas. Tačiau svarbu žinoti, kur augalus pirkti. Mat apsilankius specializuotose augalų parduotuvėse, galite išeiti nemenkai patuštinę pinigines. O štai apsilankius turguje – už tuos pačius augalus greičiausiai sumokėsite kur kas mažiau.

Tik prieš perkant, būtinai pasidomėkite, kiek ir kokios priežiūros jūsų pasirinktos gėlės reikalauja, kad namų atsinaujinimas vėliau netaptų galvos skausmu. O ir neprižiūrėti augalai nei vienų namų nepapuoš.

Ir nepamirškite, kad pasitelkę sumanumą, išradingumą ir įdėdami savo pačių rankų darbo – galite puikiai atsinaujinti savo namus, tam neišleisdami daug pinigų.

Naujausi įrašai