Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip susiplanuoti atostogas

Keliauti mėgsta daugelis ir neslepia, kad norėtų per atostogas išvykti dažniau. Tačiau beveik visada pagrindine priežastimi šių norų apribojimui tampa finansai. Vis dėlto, ne vienu atveju tai greičiau pasiteisinimas nei reali priežastis. Juk kelionės visai neturi būti itin brangus malonumas, kurį sau leisti galima tik kartą per metus.

Infografikas – Kaip susiplanuoti atostogas V4

Būkite lankstūs

Paprastai, turėdami labai konkrečią datą ir kelionės tikslą, labai save apribojame. Tiesa, jei turite laiko susiplanuoti atostogas toli į priekį, greičiausiai taip sutaupysite lėktuvo bilietams, tačiau jei kelionės data gana netoli, verta apsvarstyti paskutinės minutės ar tiesiog gerus pasiūlymus į šalį, kurios prieš tai galbūt net nesvarstėte

Pasidomėkite alternatyvomis

Ne vienas galvodamas apie atostogas, svarsto vienintelį kelionės modelį – skrydis ir viešbutis. Tačiau į daugelį įdomių vietų galima nukeliauti ir kitais būdais, pavyzdžiui, automobiliu, traukiniu ar keltu. Tas pats galioja ir nakvynei – galbūt turite pažįstamų tam tikrose šalyse ir galite pas juos apsistoti? O gal atrasite įdomių kempingų ar nemokamai siūlomų nakvynių? Galimybė sutaupyti šioje vietoje gali atverti daug kitų galimybių.

Apskaičiuokite visą kelionės kainą

Žinoma, sunku tiksliai apskaičiuoti sumą pinigų, kurią išleisite, todėl visada verta atsidėti nenumatytoms išlaidoms. Tačiau didžiausias išlaidas, tokias kaip skrydis, nakvynė, maistas (ar valgysite mieste, ar gaminsitės patys?) bei lankytinų objektų kainas galima sudėti iškart. Taip įvertinsite, ką galite sau leisti, kad grįžę po atostogų dar turėtumėte užtektinai pinigų.

Apsvarstykite kelionės draudimą

Apie jį pagalvoti verta leidžiantis į bet kokią kelionę. Trumpoms atostogoms tai nebus didelė suma, tačiau nutikus neplanuotiems įvykiams svečioje šalyje, apsidraudę tikrai išvengsite daugybės rūpesčių. Šio draudimo paketai gali apimti ne tik sveikatos draudimą, bet ir atlyginti nuostolius vėluojant skrydžiui, pasimetus bagažui ir t.t.

Skaičiuojant kelionės kainą ir jos vertę, visada verta užduoti sau paprastą klausimą: ar panaudojus šią sumą kitiems dalykams, jie atneš daugiau džiaugsmo? Galiausiai, patirti bei parsivežti įspūdžiai gali būti neįkainojami – būtent dėl to daugelis ir stengiasi keliauti kaip galėdami dažniau.

Naujausi įrašai