Grįžti į pagrindinį puslapį

Atgal į mokyklą: patarimai, padėsiantys sutaupyti

Artėjant naujiems mokslo metams dažnai mokinių tėvai griebiasi už galvų, nes kanceliarijos ir kitų mokyklos prekių išlaidos gali būti išties nemažos. Taigi itin svarbu žinoti būdus, kaip sutaupyti pinigų, tačiau vaikui suteikti tinkamas galimybes ir mokymosi sąlygas.

Mokyklinė uniforma

Mokyklinė uniforma

Vienas brangiausių mokyklos „aksesuarų“ – mokyklinė uniforma. Jeigu norite, kad Jūsų asmeniniai finansai per daug nenukentėtų, rekomenduojame uniformą pirkti iš mokyklą baigusių moksleivių. Tai ne tik pigesnė alternatyva, bet ir sutaupantis laiko pasirinkimas: uniformos nereikia siūti, vadinasi, nereikia ieškoti siuvėjo, pirkti naujos medžiagos. Mokyklinės uniformos paprastai siuvamos iš tvarios ir greitai nenusidėvinčios medžiagos, todėl net ir dėvėta uniforma, jei vaikas ją saugojo, atrodys puikiai, o prireikus ją galėsite pataisyti pagal vaiko duomenis.

Knygos ir vadovėliai

Knygos ir vadovėliai

Kita neišvengiama „mokyklinė“ investicija – vadovėliai ir įvairios knygos. Paprastai mokyklos suteikia būtinus vadovėlius, tačiau ne visus, pavyzdžiui, užsienio kalbų mokymui skirta literatūra paprastai neaprūpinama – mokiniai ją turi įsigyti savarankiškai, taigi ir šiuo atveju svarbu žinoti, kaip išmokti taupyti. Rekomenduotina pirkti jau naudotas knygas, nes gerai prižiūrimas vadovėlis gali tarnauti pakankamai ilgai. Galbūt Jūs turite galimybę nebrangiai kopijuoti lapus? Tada knygą galite tiesiog nusikopijuoti ir gražiai susegti. Dar vienas gana veiksmingas būdas įsigytą naują knygą saugoti jaunesniems vaikams, jei jų amžiaus skirtumas nėra per didelis – tokia investicija taip pat atsiperka. Jei tarp Jūsų vaikų didelis amžiaus skirtumas, toks variantas ne itin tinkamas, nes knygos nuolat atnaujinamos, kas kelerius metus pasirodo nauji leidimai.

Kanceliarinės prekės

Kanceliarinės prekės

Prieš mokslo metus ir po jų tenka nemažai pirkti įvairių kanceliarijos prekių. Vadovėlių, sąsiuvinių aplankai, dažai, pieštukai, tušinukai, sąsiuviniai ir kitos mokyklinės prekės neišvengiamai įtrauktos į vaiko mokyklinių prekių sąrašą. Protingiausiais sprendimas – neskubėti šių prekių pirkti, vos tik prekybos centruose pasirodo mokyklinė mugės, mat praėjus keletui savaičių dažniausiai vykdomos akcijos ir mokyklinių prekių kainos sumažėja kone perpus, taigi šiek tiek palaukę viską įsigysite kur kas  pigiau. Be to, prieš pirkdami tokias prekes būtinai sudarykite sąrašą, ko iš tiesų reikia, nes nuėjus į prekybos centrą, pamačius palankesnes kainas, į pirkinių krepšelį galite pradėti krauti viską iš eilės – net tai, ko galbūt neprireiks. Neskubėkite pirkti, palaukite, kol mokytojai pateiks būtinų prekių sąrašą.

Kad atėjus naujiems mokslo metams asmeniniai finansai nenukentėtų, pradėkite apie tai galvoti iš anksto ir kas mėnesį atsidėkite pinigų vaiko mokyklinėms reikmėms: ne tik atsakingai planuosite savo finansus, bet ir išvengsite galvos skausmo, iš kur gauti pinigų netikėtoms ir numatytoms išlaidoms.

Naujausi įrašai