Grįžti į pagrindinį puslapį

Ar ekologiškas gyvenimo būdas yra taupus

Paskutiniu metu itin išpopuliarėjo ekologiškas gyvenimo būdas, kuris daro teigiamą įtaką žmogaus sveikatai ir tausoja gamtos išteklius. Vis daugiau žmonių ieško sveiko maisto, vietoje prekybos centrų, renkasi turgų, kuriame vietiniai ūkininkai prekiauja savo pačių  užauginta ar išgauta produkcija. Neretai net ir kosmetika, buitinė chemija keičiama natūraliomis priemonėmis. Tačiau ekologiškas gyvenimo būdas kelia dvejopas mintis: vieni aršiai pasisako, kad tai ne tik naudinga, bet ir taupu, o  štai kiti piktinasi, kad ekologiškai gyventi yra kur kas brangiau. Todėl šiame Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame apie tai, ar ekologiškai gyventi yra pigu.

Kokybė kainuoja brangiau, bet tarnauja ilgiau

Greitoji mada įpratino pirkėjus pirkti daug, neapgalvojant pirkinio, neįvertinant kokybės. Juk taip norisi kasdien atrodyti vis kitaip, neatsilikti nuo greitai besikeičiančių tendencijų. Greitosios mados rūbai yra kur kas pigesni, jie gaminami iš sintetinių medžiagų, todėl pirkdami iš poliesterio pasiūtą palaidinę sumokėsite net kelis kartus mažiau, nei mokėtumėte už natūralaus kašmyro, šilko ar kitos, natūralios medžiagos rūbą.

Išmesti drabužiai

Pirkėjas džiaugiasi sutaupęs ir galvoja, kad štai, ekologija kainuoja daug. Tačiau šis sutaupymas yra vienkartinis, sintetinis rūbas jau po 2 skambimų nebeatrodys kai naujas, o po 4 skambimų didelė tikimybė, kad jis bus išmestas ir pakeistas nauju, vėl sintetinio audinio rūbu. O natūralaus audinio rūbas, jei jis yra tinkamai prižiūrimas, gali būti dėvimas ne vienerius metus.

Todėl jei paskaičiavus kiek laiko naudojimui tinkamas yra sintetinio ir natūralaus audinio rūbas, pastarasis nugalėtų. Pirkdami kokybišką prekę ir naudodami ją ilgiau – sumokėsite mažiau, nei nuolat pirkdami ir mesdami lauk prastesnės kokybės daiktus.

Gaminkite patys

Ekologišką gyvenimo būdą pamėgę žmonės, nevengia įvairių priemonių pasigaminti ir patys: kremus, muilus, skalbimo, indų plovimų priemones galima pasigaminti patiems. Priemonės gamybai įprastai dideliu pinigų nekainuoja, galima iš karto pasigaminti nemažą kiekį, o ir daugumą priemonių nesunkiai rasite namuose (pavyzdžiui, nemažą dalį namų valymui reikalingų priemonių galite pakeisti ir valdomąja soda, kuri tikrai randama kone kiekvienuose namuose).

Rankų darbo kosmetika

Išmokę kosmetikos priemones gamintis patys, ne tik sutaupysite pinigų, sunaudosite mažiau cheminių priemonių, bet ir galbūt atrasite naują pomėgį, kuris padės turiningiau praleisti laisvalaikį.

Auginkite patys

Jei tik turite galimybę, auginkite patys daržoves, vaisius, prieskonius ir kitus maisto gamybai reikiamus produktus. Jei gyvenate nuosavame name – tikrai galite įsiveisti nors nedidelį daržą, kuriame galėtumėte užsiauginti bent šiek tiek daržovių. Taip užtikrinsite, kad jūs ir jūsų šeima suvartoja kur kas daugiau daržovių ir jos bus pačios geriausios kokybės.

Lankykitės vietiniuose ūkiuose

Jei neturite galimybės patiems auginti daržoves, tiesiog apsilankykite vietiniuose ūkiuose (geriausiai nedideliuose), kur tikrai pavyktų susitarti su ūkininkais, kad galėtumėte produkciją pirkti iš jų. Mažesni ūkiai dažnai užsiima ekologiška augalininkyste bei gyvulininkyste. Taip ant jūsų šeimos stalo atkeliaus natūraliai augintos daržovės, o perkamos iš vietinių ūkininkų, jos tikrai kainuos pigiau.

Ekologiškas ūkis

Ekologiškas gyvenimo būdas gali būti brangus, jei norėsite turėti kuo daugiau natūralių produktų, neskirdami tam laiko. Jei domėsitės, ieškosite, gaminsitės patys – tikrai galite sutaupyti pinigų, o štai jei laiko ir pastangų pagailėsite – šis gyvenimo būdas bus brangesnis.

Naujausi įrašai