Grįžti į pagrindinį puslapį

Verslininkams naudingi įpročiai

Knygų rašymas apie verslo sėkmės istorijas tapo itin madingas. Kone kiekvienas verslininkas, sulaukęs didesnio pasisekimo savo srityje, imasi plunksnos ir dosniai dalina patarimus kitiems. O mums tai tik į naudą, sėkmės istorijos įkvepia, motyvuoja, o neretai ir nukreipia tinkama linkme. Vis dėlto perskaityti visų verslui skirtų knygų neįmanoma, todėl šį karta dalinamės patarimais, į kokius sėkmingų verslininkų įpročius reikėtų atkreipti dėmesį.

Nesiekite vien tapti turtingu

Jei Jūsų svarbiausiu tikslus bus tapti turtingu, turėti daug nekilnojamo turto, didelę sąskaitą banke – vargu ar gebėsite generuoti geras, naujas idėjas. Taip pat, jei Jūsų tikslas bus tik turtas – greitai nusivilsite ir parasite motyvaciją, mat itin turtingu tapti per trumpą laiką vargu ar pavyks. Verčiau orientuokitės į savo produktą, į įmonės perspektyvas, naujas idėjas – taip būsite nuolat motyvuoti judėti pirmyn. O turtas bus viso labo itin malonus priedas, prie malonumą teikiančios veiklos.

Nuolat tobulėkite

Baigėte universitetą, pradėjote savo verslą, kurį daugiau ar mažiau sėkmingai vystote, kartas nuo karto perskaitote motyvuojančią knygą? To tikrai negana, norint, kad sėkmė Jus lydėtų nuolat. Mokytis reikia nuolat, visą savo gyvenimą. Dabartinis verslo pasaulio tempas per daug spartus, kad galėtumėte leisti sau atsipalaiduoti ir naudotis tik tomis žiniomis, kurias jau turite. Taip pat investicija į save, į savo darbuotojų kvalifikacijos kėlimą atsipirks greitai ir keičiantis ekonominei situacijai – gebėsite keisti savo įmonės strategiją tinkame linkme. Žinios daro mus ne tik protingus, bet ir lanksčius. Tad būkite godūs žinioms.

Nebijokite klausti patarimo

Tai, kad užimate vienas ar kitas pareigas, dar nereiškia, kad turite žinoti atsakymus į visus savo srities klausimus. Todėl jei Jums pritrūko idėjų ar nežinote kaip elgtis tam tikroje situacijoje – klauskite, prašykite patarimo ar pagalbos aplinkinių. Tai gali būti kolega, verslo partneris ar pažįstamas žmogus, dirbantis panašioje sferoje kaip ir Jūs. Kartais tiesiog reikia žvilgsnio į Jūsų situaciją iš šalies, kuris nukreips Jus tinkama kryptimi.

Skirkite laiko poilsiui

Suprantama, kad pradėję savo verslą, jaučiatės už viską atsakingi. Tačiau dirbdami be poilsio – didelės sėkmės vargiai sulauksite. Kasdien skirkite laiko ir geram poilsiui, kokybiškam miegui, fiziniam aktyvumui ar papildomai veiklai, kuri leistų bent trumpam mintis nukreipti nuo darbo. Tik gera fizinė ir psichinė savijauta užtikrins pačius geriausius sprendimus. Todėl nesijauskite kalti, kad užsiimate malonia veikla vietoje to, kad tuo metu dirbtumėte. Svarbu išlaikyti tinkamą balansą tarp darbo ir poilsio.

Planuokite savo dieną

Kiekvieną rytą arba iš vakaro susidėliokite savo būsimos darbo dienos planus. Atsirinkite darbus, kurie reikalauja daugiausiai dėmesio ir juos atlikite pirmoje dienos pusėje, kai esate pailsėję bei kupini energijos, o lengvesnius paprastesnius darbus palikite antrai dienos pusei. Darbo dienos planavimas padės išvengti chaoso, streso, kad kažką pamiršote padaryti ir užtikrins, kad visi darbai bus atlikti laiku.

Nusistatykite savo prioritetus

Gyvenimo tempas šiuo metu yra itin spartus, todėl nenuostabu, kad kasdien sulaukiate įvairių kvietimų į renginius, darbe turite daugybę įvairių pareigų bei užduočių. 24 valandų viskam gali ir neužtekto, todėl nusistatykite prioritetus, kurie renginiai Jums svarbūs, kurios užduotys reikalauja daugiau dėmesio, o visa kitą paveskite atlikti savo darbuotojams. Nesilaikykite minties, kad tok Jūs galite viską gerai atlikti. Kartais geriau atlikti mažiau, bet kokybiškai, nei daug ir atmestinai.

Maži įpročių pakeitimai, gali suteikti itin didelės ir pastebimos naudos kasdieniame gyvenime ir darbe. Todėl mokykitės iš sėkmės sulaukusių žmonių patarimų. Juk jei jie sulaukė sėkmės – vadinasi kažką darė gerai.

Naujausi įrašai