Grįžti į pagrindinį puslapį

Taupykite pinigus naudodamiesi įvairiomis narystėmis

XXI amžiaus karta neretai vadinama vartotojų ir pirkėjų karta – žmonėms vis dažniau prireikia pinigų įvairiems elektronikos prietaisams, maistui, drabužiams, draudimui, baldams ir daugeliui kitų dalykų. Neretai žmones užvaldžiusi daiktų manija skatina juos imti greitąsias paskolas tam, kad įsigytų norimą prekę. Tačiau to galima išvengti – reikia tik žinoti, kaip taupyti pinigus. Vienas paprasčiausių būdų tai daryti – įsigyti nuolaidų korteles ar tapti konkrečių nuolaidų programų nariu. Tai padės ne tik sutaupyti, bet ir įsigyti norimus daiktus pigiau.

Kaupiamosios ir momentinės nuolaidos

Kintanti ekonominė situacija neretai sukuria infliaciją, kuri lemia kainų augimą. Vis dėlto jei esate konkrečios nuolaidų programos narys ar turite nuolaidų kortelę, to nepajusite labai skaudžiai. Susidarius tokiai situacijai atsiranda daug skeptikų, kurie teigia, kad nuolaidų kortelės skirtos tik sukurti dirbtinį lojalumą konkrečiam prekybos centrui ar parduotuvei, o ne suteikti realią naudą pirkėjams. Taigi pravartu apžvelgti įvairių narysčių charakteristikas.

Kaupiamosios ir momentinės nuolaidos

Paprasčiausios narystės – ilgalaikės, įgyjamos įsigijus tam tikros pardavimo vietos nuolaidų kortelę. Tokios kortelės gali būti skirstomos į kaupiamąsias, momentinių nuolaidų, tačiau gali būti ir šių dviejų tipų – ir kaupiamosios, ir teikiančios momentines nuolaidas. Prieš nuspręsdami, ar konkreti kortelė Jums bus naudinga, turite įvertinti jos kainos ir teikiamų nuolaidų santykį, naudą. Paprastai nuolaidų kortelių kaina svyruoja nuo 0 iki 5 Eur, tačiau nebūtinai.

„Statuso“ kortelės

„Statuso“ kortelės

Dar vienas būdas sutaupyti – įsigyti konkrečias amžiaus ar padėties grupėms skirtas korteles – studentų, senjorų, verslininkų, turistų. Tokios nuolaidų kortelės gali būti tiek susietos su banku, tiek atskiros. Kaip ir visos kitos, šios kortelės gali būti išduotos sumokėjus vienkartinį mokestį arba gali tekti mokėti tam tikrą kasmėnesinį mokestį (tai labiau taikytina banko kortelėms, kurios susietos su įvairiomis nuolaidų programomis). Rodos, tokių kortelių apsimoka turėti, tačiau būkite atidūs ir apskaičiuokite, ar konkreti kortelė atsiperka, jei palyginti retai tenka pasinaudoti tam tikromis nuolaidomis.

Nuolaidos renginiuose

Nuolaidos renginiuose

Dar vienas protingas būdas, kaip taupyti pinigus, – narystės ar reklaminiai konkrečios įmonės produkcijos renginiai. Žinoma, tokie renginiai orientuoti į žmonių pritraukimą, siekiama juos įtraukti į konkrečią pardavimo ar prekių platinimo veiklą. Be to, tokiuose renginiuose beveik visada dalijami nemokami mėginukai – Jūs galite išbandyti prabangų kremą, naujus kvepalus ir kitą produkciją. Jei išbandyta prekė ar prekės Jums artimos, pradėję jas platinti gausite dideles nuolaidas, kurios tikrai padės sutaupyti. Kita vertus, žinodami, kad konkrečioms prekėms visada gausite nuolaidą, galite įkliūti į savo pačių pinkles ir pradėti pirkti daiktus, kurių Jums visiškai nereikia.

Taigi prieš rinkdamiesi konkrečią nuolaidų programos narystę blaiviai įvertinkite, ar konkrečios nuolaidos Jums reikalingos ir ar duos apčiuopiamos naudos. Akivaizdu, kad nuolaidų kortelės gali padėti sutaupyti, tačiau nereikia jomis perkrauti piniginės: papildomo svorio, kuris neteikia jokios naudos, Jums tikrai nereikia. Rinkitės atsakingai.

Naujausi įrašai