Grįžti į pagrindinį puslapį

Sutaupykite vasarą vadovaudamiesi šiais patarimais

Kiekvienas sezonas atneša ne tik tam tikrus oro, bet ir piniginės pokyčius. Žiemą ji plonėja dėl atėjusių švenčių ir poreikio visiems pirkti dovanas. Vasarą piniginė tuštėja dėl padažnėjusių pramogų, atostogų. Todėl ne vienas artėjant šiltajam metų laikui ieško galimybių kaip užsidirbti pinigų arba šiek tiek sutaupyti.

Atėjus vasarai turbūt ne vienas pastebime, kad išlaidos padidėjo: daugiau išeiname į lauką, daugiau perkame šaltų ir gaivių produktų (ledų, gėrimų), dažniau apsilankome kavinėse. Vykstame prie ežero, jūros, tad padidėja kuro sąnaudos, o namuose suvartojame daugiau elektros energijos, nes dažniau įsijungiame oro kondicionierių. Finansus veikia ir paprastai vasarą atsirandantys norai atnaujinti savo namus, išvykti atostogauti ar nusipirkti festivalio bilietą. Visi šie norai lemia papildomas išlaidas (remonto medžiagos, įranga, nuvykimas, nakvynė, maistas), kurias sudėjus tampa aišku, kad taupymas vasarą neįmanomas. Ne vienam pasidaro sunku rasti vidurį tarp išleidžiamų ir gaunamų pinigų.

Visgi šios įvairios didesnių išlaidų priežastys dažnai sudaro ir galimybes sutaupyti.

  • Pokyčiai namuose. Jei jau vykdote tam tikrus „remontinius“ pokyčius, tuomet galite sumontuoti tą įrangą, kuri taupo Jūsų elektros energiją. Pavyzdžiui, investavimas į kieme esančius saulės energijos šviestuvus – puiki išeitis, nes jie nenaudos elektros energijos. Kad per daug namai nekaistų, o žiemą šiluma neišeitų į lauką, galite sudėti tinkamus langus ir uždangas.
  • Kelionės. Jei ruošiatės vasarą keliauti, tuomet pradėkite bilietų ieškoti iš anksto. Prieš kelis mėnesius įsigyti bilietai dažnai būna pigesni, tad galite sutaupytus pinigus skirti apgyvendinimo išlaidoms ir poilsiavietei pažinti.
  • Festivaliai. Muzika svarbi gyvenimo dalis, o muzikiniai renginiai, koncertai tiesiog nepakeičiami vasarą. Deja, dažnai piniginę paplonina festivaliai, kai reikia mokėti ne tik už bilietus, bet ir transportą, nakvynę, maitinimą. Jei norite paklausyti geros muzikos, bet vasarą sutaupyti, paieškokite nemokamų festivalių, tokių kaip Žagarės ar Naisių.
  • Pietūs. Dažni vizitai į kavines per pietus tikrai nepadeda sukaupti pinigų norimiems pirkiniams, tačiau valgyti būtina. Galite pasidaryti pietus namuose ir nusinešti juos į darbą. Kitos dienos pietūs gali būti ir Jūsų vakarienės likučiai.
  • Temperatūra. Stenkitės per daug neatšaldyti namų: optimali temperatūra – 25 laipsniai. Jei per daug atšaldysite, išlaidos neabejotinai padidės.

Jei jau vadovaujatės visais šiais vasarą atsirandančių išlaidų mažinimo patarimais, taupymas gali būti paskatintas ir kitais būdais:

  • Vasarą dažnai oras puikus, tad pasistenkite daugiau vaikščioti pėsčiomis – tai ne tik sveika, bet ir naudinga: jokių kuro išlaidų.
  • Jei trokštate naujų knygų, apsilankykite bibliotekoje: čia tikrai rasite bent kelis naujausių knygų egzempliorius.
  • Kai vasarą plieskia karšta saulė, neprotinga naudotis džiovykle – skalbinius pakabinkite balkone.
  • Vasara – puiki proga ieškoti kaip užsidirbti pinigų. Vasarą vyksta daugiau renginių, ne viena įmonė ieško renginių pagalbininkų, kuriems mokamas tam tikras sutartas atlygis. Tai puiki alternatyva ieškantiems veiklos savaitgaliais.
  • Kepkite lauke: nekaitinsite namų, kai juose ir taip tvanku, be to, nereikės naudoti nei dujų, nei elektros.

Vasarą svarbus ir investavimas į kitus sezonus, todėl šiuo metu galite suplanuoti kitų sezonų pirkinius. Nepamirškite atidėti santaupų ateinančiai žiemai ir šventėms. Vadovaujantis šiais patarimais, Jums turėtų būti ganėtinai paprasta išlaikyti savo piniginę to paties storio.

Naujausi įrašai