Grįžti į pagrindinį puslapį

Spalvų terapijos nauda

Apie būtinybę leisti protui pailsėti nuo kasdienių darbų, mokslų bei įtampos kalbama daug. Vieni renkasi meditaciją, kiti jogą, tretieji dar kokią nors veiklą, kurios metu galėtų negalvoti apie įprastus reikalus bei pailsėti. Vienas iš tokių užsiėmimų, kuris itin išpopuliarėjo pastaraisiais metais – tai spalvų terapija, dar kitaip vadinama chromoterapija. O šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame būtent apie tai, kuo gi mums naudingas šis užsiėmimas.

Nors spalvų terapija bent Lietuvoje pradėjo sparčiai populiarėti pakankamai neseniai, tačiau pasaulio istorijoje ji egzistuoja jau kelis tūkstančius metų, o jos ištakos aptinkamos senovės Egipto, Kinijos bei Indijos kultūrose. Manoma, kad skirtingos spalvos spinduliuoja skirtingą energiją, kuri tinkamu metu gali suteiki daug naudos žmogaus savijautai bei psichinei būklei. Kiekviena iš 7 spalvų, kuriuos sudaro spektrą, veikia skirtingas žmogaus kūno vietas, kuriose yra pagrindiniai kūno energijos centrai. Todėl siekiant išgauti skirtingą poveikį, reikia pasirinkti skirtingas spalvas, nes jos jų savybės skiriasi.

Vieni žmonės renkasi lankytis specialiuose spalvų terapijos seansuose, kai tam tikros spalvos spinduliais yra stimuliuojami skirtingi kūno taškai, tačiau spalvų terapijos nauda galima pasinaudoti ir savarankiškai, pavyzdžiui, namuose perdažant sienas konkrečia spalva, įsigyjant lempą, kuri šviestų kokia nors spalva arba rinktis rūbus ar patalyne, atsižvelgiant į konkrečios spalvos savybes.

Žalia spalva yra pati saugiausia, ja patariama pradėti ir užbaigti spalvų terapijos seansą. Ši spalva itin tinkama žmonėms, kurie ieško harmonijos, ramybės, nori atsipalaiduoti. Spalvų terapijos specialistai rekomenduoja žalią spalvą rinktis savo miegamajame arba kitoje patalpoje, kurioje ilsitės. Ji nuramins jus, padės atsipalaiduoti, padės greičiau užmigti. Taip pat žalia spalva greitina gijimo procesus.

Geltona spalva simbolizuoja išmintį, ši spalva padeda susikaupti mokantis, gerina atmintį bei turi daug teigiamos įtakos gerai nuotaikai. Geltoną spalvą itin naudinga rinktis darbo kambariui. Taip pat šios spalvos turėkite kuo daugiau šaltaisiais metų mėnesiais, kai ypač Lietuvoje atsiranda didelis šviesos ir spalvų trūkumas. Paprasčiausias būdas pagerinti nuotaiką niūrų rudens ar žiemos vakarą – pastatyti virtuvėje dubenį, pilną ryškiai geltonų citrinų.

Mėlyna spalva taip pat pasižymi raminančiomis savybėmis, kaip ir žalia. Ji itin tinkama miegamajame, mat padeda užmigti. Šią spalvą itin rekomenduojama rinktis žmonėms, kuriuos kamuoja nemiga, astmos bei migrenos priepuoliai. Taip pat ši spalva siejama su saugumu, todėl žmonėms, kurie kovoja su nerimo ir panikos priepuoliai, rekomenduojama namų interjere kuo daugiau įtraukti būtent šios spalvos.

Raudona spalva – tai energijos ir pasitikėjimo savimi spalva. Šią spalvą rekomenduojama rinktis tada, kai trūksta energijos arba kai norite padaryti įspūdį – su šia spalva niekas nelieka nepastebėtas. Taip pat šį spalva itin naudinga jaučiantiems nuolatini nuovargį, energijos stygių. Tačiau dirgliems žmonėms patariama jos vengti, nes ji gali kelti agresiją, trikdyti.

Oranžinė spalva itin teigiamai veikia žmones, kurie skundžiasi blogu apetitu, padeda kovojant su įvairiais mitybos sutrikimais, gerina virškinimą, taip pat teigiamai veikia imunitetą bei suteikia energijos.

Violetinė spalva itin naudinga žmonėms, linkusiems į depresiją arba kuriuos dažnai kamuoja slogi nuotaika. Violetinė spalva išgaunama sumaišius mėlyną ir raudoną, todėl pasižymi abiejų spalvų savybėmis, t.y. ramina, tačiau kartu suteikia ir pasitikėjimo savimi, energijos. Taip pat violetinė spalva itin naudinga žmonėms, kurie užsiimi įvairia kūrybine veikla, mat yra siejama su įkvėpimu.

Kiekviena spalva turi savo teigiamas savybes, todėl jei kamuoja tam tikri nesudėtingi sutrikimai (pavyzdžiui, sunkiai sekasi užmigti, kamuoja liūdesys ar skauda galva), neskubėkite iš karto griebtis vaistų. Verčiau iš pradžių išmėginkite spalvų terapiją, kartais užtenka tik nedidelio pokyčio aplinkoje ir savijauta kaip mat pagerėja.

Naujausi įrašai