Grįžti į pagrindinį puslapį

Kada paskola gelbėja ir kada kenkia

Daugelis bent kartą gyvenime patenka į tokią situaciją, kai staiga prireikia didesnės pinigų sumos svarbiam pirkiniui įsigyti, o iki algos dar toli ar turimų santaupų tiesiog pritrūksta. Tokiais atvejais dažnai nusprendžiama kreiptis į įvairias finansines paslaugas teikiančias įmones ir pasiimti vartojimo paskolą arba kreditą. Svarbu nepamiršti, kad  yra situacijų, kai tokio pobūdžio paslaugos tampa kone išsigelbėjimu ir yra itin naudingos, tačiau pasitaiko ir tokių situacijų, kada prisiimtas įsipareigojimas labiau pakenkia, nei padeda. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše mes ir kalbame apie tai, kada paskola padeda, o kada kaip tik kenkia.

Kada paskola gelbėja?

Kad paskola ar kreditas realiai pagelbėtų jums, pirmiausiai yra tiesiog būtina patiems įvertinti savo finansinę būklę, kritiškai apsvarstyti galimybę vykdyti prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Pavyzdžiui, jei jums iš tiesų prireikė nedidelės pinigų sumos ir žinote, kad gavę algą galėsite iš karto juos grąžinti – paskola iš tiesų jums gali padėti.

Kada paskola gelbėja

Taip pat svarbu įvertinti ar tam tikras daiktas jums iš tiesų yra reikalingas. Pavyzdžiui, jei pamatėte parduotuvėje itin brangius batus, kurie jums tiesiog patinka, bet tikrai nėra reikalingi – tam paskolos imi nevertėtų, o štai jei sugedo jūsų automobilis, su kuriuo kasdien važiuojate į darbą ar vežate vaikus į mokyklą – paskolą imti verta. Ypač jei neturite savų santaupų, kuriomis galėtumėte sumokėti už remonto darbus ar naujos mašinos pirkimą. Prieš imant paskolą, kaip ir prieš perkant bet kokį brangesnį pirkinį už savus pinigus, svarbu įvertinti ar jums to tikrai reikia, o gal tai tik akimirkos įgeidis, kuris netrukus praeis, o paskolos mokėjimas liks su jumis dar kurį laiką.

Prireikus tam tikros sumos pinigų, ne visada norisi kreiptis į artimuosius. Net jei jie ir gali jums padėti – tačiau kalbėti apie finansinius reikalus  ne visada yra lengva ar malonu. Todėl jei nenori, kad artimieji sužinotų, kad jums prireikė pinigų, galite kreiptis dėl vartojimo paskolos gavimo, mat kiekviena įmonė garantuoja savo klientams visišką konfidencialumą.

Kada paskola kenkia?

Paskola tikrai pakenks jūsų finansinei būklei, jei skolinsitės neįvertinę savo mokumo. Pavyzdžiui, jei skolinatės tokią sumą, kurią sunkiai pajėgsite mokėti, o jei net ir pajėgsite, liks per mažai lėšų pragyvenimui – tada paskola tikrai apkars. Taip pat jei jūsų pajamos nėra pastovios, o planuojate prisiimti ilgalaikę paskolą, itin  gerai apsvarstykite šį variantą: ar tikrai pavyks jums atlikti nustatyto dydžio įmokas kiekvieną mėnesį.

Kada paskola kenkia

Kitas itin ydingas variantas – skolintis tam tikrą sumą pinigų tam, kad galėtumėte padengti kitus, jau turimus įsipareigojimus. Net jei šiuo metu neturite pinigų dabar turimų įsipareigojimų įmokoms dengti – nesiskolinkite daugiau. Galbūt vieną mėnesį nauja paskola jus ir išgelbės, padengsite visas įmokas, tačiau nepamirškite, kad netrukus ateis kitas mėnuo ir jums reikės mokėti dar didesnę sumą. Ir taip pateksite į užburtą ratą – skolinsitės tam, kad dengtumėte turimus įsipareigojimus ir kiekvieną mėnesį įsipareigojimai vis didės, kol galiausiai taps nebepakeliama našta.

Jei susidūrėte su sunkumais vykdyti šiuo metu turimus įsipareigojimus, verčiau paieškokite galimybių, kaip padidinti savo pajamas. Galbūt pavyks susirasti nors laikiną papildomą darbą, kurį galėtumėte dirbti iki tol, kol jūsų finansinė padėtis stabilizuosis, gal atrasite kitų pajamų šaltinių. Tik taip sugebėsite nepakliūti į skolų liūną.

Paskolos grąžinimas

Svarbu su pinigais elgtis atsakingai ir nepamiršti, kad paskolą grąžinti reikės. Kartais kyla noras visus savo įgeidžius patenkinti šią minutę, todėl gerai neapgalvojus, pasiimama paskola, kurios mokėjimas vėliau virta  našta. Tada ir pasigirsta vis daugiau kalbų, kad paskola ar greitasis kreditas – tai tiesus kelias į skolų liūną. Tačiau jei skolinsitės atsakingai, tam, ko iš tiesų reikia ir iš anksto turėdami planą, kaip grąžinsite – su finansiniais sunkumais nesusidursite.

Naujausi įrašai