Grįžti į pagrindinį puslapį

„Vivus Finance“ komanda mokėsi pažinti bangas

Socialinis projektas „Saugi banga“ įsibėgėja ir pirmieji apie Baltijos jūros privalumus bei pavojus sužinojo  „Vivus Finance“ darbuotojai. Birželio 10-ąją susikrovę kuprines jie patraukė Lietuvos pajūrio link, kur komandos laukė „Surf Camp“ banglenčių stovyklos instruktoriai ir aktyvi popietė vandenyje.

Mokymų metu darbuotojai įgijo ir teorinių, ir praktinių žinių: mokėsi pažinti bangas nuo kranto, išmoko saugaus elgesio bangose taisyklių. „Po šių mokymų turbūt nei vienas nematysime jūros taip, kaip matėme iki šiol. Jau kitą dieną po mokymų stebėjau, kaip vandenyje elgiasi kiti poilsiautojai ir kur maudytis būtų saugu, o kur ne. Supratau, jog kuo daugiau gyventojų turės žinių apie saugų elgesį vandenyje, tuo visi būsime saugesni ir galėsime vienas kitam padėti“, – sako „VivusFinance“ darbuotoja.

Susipažinus su taisyklėmis, veiksmas persikėlė į jūrą. Visiems darbuotojams tai buvo iššūkis, nes į bangas jie nėrė su banglentėmis – daug krito, vėl lipo, vėl krito, ir dar kartą lipo, kol galiausiai vienas po kito pradėjo gaudyti bangas.

Tiesa, ši edukacinė programa buvo ne tik apie tai, kaip saugiai elgtis vandenyje ar valdyti banglentę – ji išmokė ir pamatinių gyvenimo dėsnių, pritaikomų kasdieniškose gyvenimo situacijose. Štai kas labiausiai įsiminė darbuotojams:

·        Didžioji dalis baimių yra tik mūsų galvose! Dalyviams, pirmą kartą atsistojus ant banglenčių, buvo baisu įkristi į jūrą. Tačiau įkritus į vandenį pirmą kartą ir pamačius, kad tai nėra taip baisu, kaip atrodė – baimė dingdavo.

·        Sutelkus visą dėmesį į tikslą – jį pasiekti lengviau. Besimokantiems slysti bangomis be galo svarbu susikoncentruoti ir visą dėmesį sutelkti į slydimą. Taip sėkmingai išsilaikoma ant lentos.

·        Dideli tikslai pasiekiami mažais žingsneliais. Kiekvieną kartą nukritus nuo lentos ir bandant vėl ant os atsistoti svarbu ištaisyti po vieną, prieš tai neteisingai atliktą, judesį, kol jis pavyksta ir tik tada judėti kito tikslo link.

·        Kartais reikia sustoti, pailsėti ir tik tada vėl judėti link tikslo. Kaip iš tikrųjų to kartais reikia kiekvieno iš mūsų gyvenime – sustoti ir suprasti, kokias klaidas darome, ką turėtumėme daryti kitaip, kad tikslas būtų pasiekiamas lengviau.

Niekada nesustokime trokšti naujų žinių, patirčių bei išmokti naujų dalykų, o išmokę –  jais dalintis su kitais. Juk mokytis nebūna pervėlu ir tikrai negėda!

Naujausi įrašai