Grįžti į pagrindinį puslapį

Riedlentės pradedantiesiems: pagal ką rinktis

Riedlenčių sportas vis labiau populiarėja ne tik visame pasaulyje, bet ir  Lietuvoje. Vis daugiau jaunimo ryžtasi jas įsigyti ir trokšta išmokti įvairiausio sudėtingumo triukų. Tačiau vos tik susidomėjus šiuo sportu ir norint išsirinkti savo pirmąją riedlentę, gali tekti ir pasimesti tarp pasiūlos gausos. Tačiau svarbiausia žiūrėti ne į dizainą, o į pačios riedlentės savybes. Būtent apie tai ir kalbame šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše.

Riedlentės lenta

Pati svarbiausia riedlentės dalis yra būtent lenta, todėl norint nusipirkti savo pirmąją riedlentę, daugiausiai skirkite laiko apžiūrint būtent šią dalį. Lenta turi būti patogi, todėl ji pasirenkama pagal žmogaus ūgį, bei pėdos dydį. Standartiškai lenta būna 80 cm ilgio ir 19 centimetrų pločio, tačiau jei žmogus yra itin aukštas, jam gali prireikti kur kas ilgesnės lentos. Taip pat jei jūsų pėdos didelės, gali tekti pasidairyti ir platesnės lentos, svarbu atkreipti dėmesį, kad atsistojus ant riedlentės, visa pėda būtų pilnai ant jos ir pirštai nekyšotų.

Taip pat svarbu paminėti, kad lentos plotis lemia ir stabilumą, kuo lenta bus platesnė – tuo stabiliau ant jos jausitės. Tačiau manevruoti ar atlikinėti triukus su tokia lenta bus sunku. Triukams verčiau rinktis siauresnę lentą, tačiau esant visišku naujoku – verčiau rinkitės platesnę lentą, su ja važiuoti bus kur kas lengviau ir maloniau. Daugumos riedlenčių paviršius dengiamas specialiu švitriniu sluoksniu, kuris taip pat prisideda prie stabilumo užtikinimo.

Taip pat yra lentų,  kurių apačioje pritvirtinamas specialus plastikinis sluoksnis, palengvinantis važiuojant turėklais, tokias lentas taip pat palikite labiau patyrusiems (net jei ir ateityje planuojate išmokti šį triuką), tiesiog tokia lenta yra sunkesnė ir itin apsunkins jums mokymąsi.

Riedlentės ratukai

Renkantis ratukus, pirmiausiai reikia apsvarstyti kokiomis dangomis daugiausiai planuojate važinėti: kuo jūsų riedlentės ratukai yra mažesni, tuo danga turi būti lygesnė. Ir priešingai, kuo danga, kuria važinėjate yra nelygesnė – tuo ratukai turi būti didesni, nes su jais bus kur kas lengviau manevruoti.

Atkreipkite dėmesį ir į ratukų kietumą arba minkštumą. Kuo ratukai bus minkštesni – tuo stabiliau jausitės, jie bus labiau tinkami važinėtis rampomis. O štai kieti ratukai labiau pritaikyti gatvėms.

Riedlentės ašis

Ašis  - dar viena itin svarbi lentos dalis, ji gali būti žema, vidutinė ir aukšta. Norint išsirinkti tinkamiausią ašį, pagalvokite ko tikitės iš pačios riedlentės, nes skirtinga ašis riedlentei suteiks skirtingas savybes. Pavyzdžiui, riedlentės su žema ašimi yra kur kas stabilesnės, labiau tinkama važinėti gatvėmis, tačiau jei norite išmokti su ja atlikti triukus su šuoliais – bus itin sudėtinga. Jei planuojate važinėtis ir atlikinėti triukus specialiose rampose – tinkitės aukštą ašį. O štai riedlentė su vidutinio svorio ašimi yra tinkama tiek gatvėms, tiek ir rampoms.

Jei savo pirmosios riedlentės rinkimuisi skirsite laiko, pasidomėsite kiekvienos detalės savybe – mokytis važinėti bus kur kas lengviau bei maloniau. Tinkamai pasirinkta riedlentė taip pat užtikrins ir jūsų saugumą. Taip pat nepabijokite kreipkitės konsultacijos į profesionalus bei riedlenčių entuziastus, kurie pasidalins savo patirtimi į ką svarbiausia atsižvelgti renkantis riedlentę.

Naujausi įrašai