Grįžti į pagrindinį puslapį

Patarimai, kaip sutaupyti tam tikrą sumą kas mėnesį

Kiekvienas nori savo biudžetą paskirstyti kuo efektyviau, todėl galvoje nuolat sukasi klausimas, kaip taupyti. Dažnai žmonės dėl savo rutininių įpročių nemato paprasčiausių būdų, kurie visai neskausmingai padėtų sukaupti tam tikrą pinigų rezervą, būtiną nenumatytoms išlaidoms padengti. Atsakingas taupymas – tai sąmoningo XXI amžiaus žmogaus bruožas, taigi būtina apžvelgti, kokie taupymo būdai gali padėti sukaupti tam tikrą sumą kas mėnesį.

Pinigų kaupimas kas mėnesį

Prieš pradėdami kiekvieną taupymo „programą“ pirmiausia turite nustatyti, kokią pinigų sumą norite sukaupti kas mėnesį. Galbūt planuojate svarbų pirkinį ir pinigų taupymas bus sistemingas iki tam tikro rezultato, o gal tiesiog norite taupyti „juodai dienai“?

Taupymas buityje

Vienas paprasčiausių taupymo būdų – pradėti taupyti buitinius išteklius – pavyzdžiui, elektrą namuose. Kalbama ne tik apie elektros naudojimą tik tose namų erdvėse, kur leidžiate laiką, bet ir paprastų, t. y. kaitrinių ar fluorescencinių, lempučių pakeitimą LED šviesa. Nors LED lemputės kainuoja šiek tiek daugiau, tačiau rezultatai ir sumažėjusios sąskaitos už elektrą nudžiugins jau pirmąjį jų naudojimo mėnesį.

Atsisakykite televizijos

Kitas kelias – apriboti televizijos žiūrėjimą. Su šiuo įpročiu susiję netgi du aspektai, kaip taupyti paprastai ir protingai. Pirma, sumažinate elektros sąnaudas, antra, galite atsisakyti kabelinės televizijos. Ar tikrai Jums reikalinga tokia gausybė kanalų ir visus juos žiūrite? Televiziją galite pakeisti kita laisvalaikio praktika: galite pradėti skaityti knygas, dažniau išeiti į lauką ar bendrauti su artimaisiais.

Asmeniniai finansai produktyviau gali būti valdomi ir išparduodant nereikalingus daiktus. Išvalykite namus nuo daiktų, kuriuos gaila išmesti, tačiau jie visiškai nenaudojami. Parduokite juos sendaikčių turgeliuose ar internetu.

Kitas įprotis, padėsiantis gerokai sutaupyti, – pirkinių sąrašo sudarymas prieš einant į parduotuvę: išvengsite perteklinių, nebūtinų pirkinių, kurie neretai gerokai patuština kišenes.

Kiti taupymo būdai

Akivaizdu, jog pinigų taupymas lemiamas tam tikrų įpročių, todėl atėjus draugų gimtadieniams gaminkite dovanas patys. Galbūt mokate kepti, siūti, siuvinėti, daryti plakatus (nesvetimas, pavyzdžiui, grafinis dizainas) – kiekvienas gali atrasti savo talentą ir jį pritaikyti prie situacijos.

Norite susitikti su seniai matytais draugais? Vietoje vakaro mieste pakvieskite juos į savo namus. Pasigaminkite kartu vakarienę ir puikiai praleiskite laiką: išleisite gerokai mažiau!

Vakarienė su draugais namie

Atsisakykite rūkymo. Tai neabejotinai vienas sunkiausiai įvykdomų uždavinių, tačiau ir padedančių daugiausia sutaupyti. Apskaičiuokite, kiek kas mėnesį skiriate rūkymui ir padarykite suvestinę, kur kas mėnesį galėtumėte skirti šią finansų dalį. Nustebsite pamatę rezultatus, taigi gal vis dėlto verta pabandyti?

Išvardyti taupymo būdai – elementariausi pavyzdžiai, kaip pinigų taupymas gali tapti sąmoningo vartotojiškumo išdava.  Svarbu, kad kasmėnesinis taupymas nebūtų vienkartinis dalykas, būtina kas mėnesį įvertinti rezultatus ir atsakyti pačiam sau į pagrindinį klausimą: ar aš pasiekiau užsibrėžtą sutaupyti sumą. Stebėkite savo taupymo įgūdžius, kol visa tai taps savaiminiu procesu. Išmokite savo biudžetą valdyti sistemingai ir niekada nepatirsite didesnių biudžeto nuosmukių.

Naujausi įrašai