Grįžti į pagrindinį puslapį

Patarimai, kaip elgtis, užklupus finansiniams sunkumams

Finansiniai sunkumai gali netikėtai užklupti kiekvieną šeimą, juos numatyti yra sunku, todėl vargu ar tam iš anksto galima pasiruošti. Įpratus gyventi netaupant, viską sau leidžiant – su finansiniais sunkumais susidoroti yra sunku, pasikeičia visa gyvenimo kokybė, nebelieka pinigų įprastiems  pomėgiams. Ir vis dėlto, tokie sunkumai yra tiesiog išbandymas, todėl patekus į tokią situaciją – nepanikuokite, ramiai susėskite su šeimos nariais ir aptarkite tolesnių veiklų strategiją.

Finansiniai sunkumai poroje

O mes šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie gali padėti suvaldyti nepalankią situaciją ir padėti išgyventi su ženkliai sumažėjusiomis pajamomis.

Svarbiausia – suplanuoti biudžetą

Planuoti finansinį biudžetą rekomenduojama net ir negyvenant taupymo režimo. Tokiu būdu jūs mokėsite valdyti savo pajamas, gerai pažinsite savo pinigų leidimo įpročius ir tai gali būti viena iš prevencinių priemonių, kurios pagalba galima išvengti finansinių sunkumų arba bent jau ženkliai sumažinti jų poveikį.

Vis dėlto jei apie biudžetą seniau net nesusimąstydavote – finansiškai sunkus laikotarpis puiki galimybė jį pradėti vesti. Pirmiausiai paskaičiuokite, kiek pajamų gaunate kiekvieną mėnesį, sudėkite visų šeimos narių pajamas, žinokite bendrą sumą. Kitas žingsnis – suskaičiuokite įsipareigojimus: galbūt turite prekių, kurias įsigijote lizingu ir mokate už jas kiekvieną mėnesį, gal turite būsto paskolą ar kitų įsipareigojimų. Paskaičiuokite kokią sumą mokate šiems įsipareigojimams dengti. Trečiasis žingsnis – paskaičiuokite mėnesio būtinąsias išlaidas (t.y. kiek mokate už komunalines paslaugas, maistą, transportą ir t.t.).

Svarbiausia – suplanuoti biudžetą

Kai susidėliosite savo biudžetą, matysite kurios sritys reikalauja daugiausiai pinigų ir kur galite sutaupyti.

Turėkite atsargos fondą

Jei jūsų finansinė padėtis yra puiki ir jums visiškai nereikia taupyti – vis tiek turėkite atskirą fondą, į kurį atsidėtumėte tam tikrą sumą nuo pajamų kiekvieną mėnesį. Tokiu būdu net užklupus itin sunkiam laikotarpiui, jūs būsite bent iš dalies pasirengę finansiškai. Rekomenduojama kiekvieną mėnesį tokiems atvejams atsidėti apie  10% pajamų. Žinoma, jei turite galimybę, galite atsidėti ir daugiau.

Jei trūksta žinių – ieškokite pagalbos

Jei trūksta žinių – ieškokite pagalbos

Jei užklupusios finansinės problemos yra itin didelės ir net nenumanote nuo ko pradėti, kad iš jų išliptumėte – nebijokite kreiptis pagalvos į profesionalius finansų planuotojus. Suprantama, kad nemokamai tokios konsultacijos greičiausiai negausite, tačiau kartais verčiau skirti tam tikrą sumą pinigų profesionalo pagalbai, o sumokėti pinigai jau netrukus atsipirks, nes jūsų finansinė padėtis stabilizuosis greičiau, nei viską darant tik savo jėgomis.

Nuspręskite, ką galite pakeisti

Pasikeitus finansinei padėčiai, savaime suprantama, kad reikės keisti ir savo pinigų leidimo įpročius. Jei kiekvieną dieną pietaudavote arba vakarieniaudavote restoranuose, gali tekti to atsisakyti. Sudarinėjant finansinį biudžetą, jūs turėsite puikią galimybė susipažinti su savo įpročiais, pamatyti, kur daugiausiai pinigų yra išleidžiama ir kur galite taupyti.

Išmokite džiaugtis paprastais dalykais

Kad ir kaip tai banaliai skambėtų – tačiau labai svarbu rasti džiaugsmo teikiančius dalykus net ir ne pačiu lengviausiu gyvenimo periodu. Sportuokite, skaitykite knygas, lankykitės nemokamuose renginiuose, dažniau susitikite su draugais. Net ir negalint skirti laisvalaikiui daug pinigų, tai nereiškia, kad nieko įdomaus negalite nuveikti. Tiesiog reikės daugiau sumanumo ir originalumo ir galbūt atrasite naujus pomėgius, apie kuriuos net nebūtumėte susimąstę, jei ne susiklosčiusi finansinė situacija.

Išmokite džiaugtis paprastais dalykais

Finansiniai sunkumai – tai nėra pasaulio pabaiga, tai tiesiog galimybė iš naujo įvertinti savo vertybes, išmokti prisitaikyti prie pokyčių. Priimkite tai, kaip iššūkį, kurį įveikę, galėsite savimi didžiuotis.

Naujausi įrašai