Grįžti į pagrindinį puslapį

Paskolų refinansavimas – ar visada tai yra naudinga?

Rodos dar visai neseniai paskolų ir greitųjų kreditų refinansavimo paslauga skambėjo, kaip egzotiškas, paslaptingas pasiūlymas, kuris vienu mostu gali nuimti visą paskolų naštą ir atstatyti susvyravusį asmens mokumą. Tačiau ši paslauga buvo ne visiems pasiekiama, nes ne daug finansines paslaugas teikiančių įmonių ją galėjo pasiūlyti. O šiai dienai apie refinansavimą kalbama daug, garsiai ir, rodos, jis yra visur. Bet, kad ir kaip žavingai tai skambėtų, kyla klausimas ar iš tiesų ši paslauga yra tokia gera, kaip pateikiama?  Būtent tuo domimės šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše.

Kada refinansavimas yra naudingas? Refinansavimo arba kitaip, įsipareigojimų apjungimo, paslauga yra naudinga tada, jei esate neapgalvotai pasiėmę kelis trumpalaikius vartojimo kreditus, kurių sumas grąžinti iš karto nepavyksta ir dėl to ilgą laiką pratęsinėjate, mokėdami papildomą pratęsimo mokestį, kuris jūsų įsipareigojimus viso labo tik atideda, nei kiek jų nemažinant. Tada refinansavimas gali jums iš tiesų padėti, mat jūsų visi įsipareigojimai būtų apjungiami, sudaromas vienas mokėjimo dalimis planas, kurio laikantis, po truputį padengtumėte  visus savo įsipareigojimus.

Vis dėlto,  nepamirškite, kad jei apjungiami keli didesni įsipareigojimai, jų bendra suma gali būti nemaža, taip pat refinansavimo paslaugas teikiančios įmonės paskaičiuoja papildomai dar ir palūkanas, kaip ir suteikiant bet kokią kitą finansinę paslaugą. Jei  bendra mokėtina suma gaunasi gana ženkli, sudaromas mokėjimo dalimis grafikas kartais būna net dvejiems arba trejiems metams. Todėl svarbu realiai įvertinti savo skolinimosi įpročius. Ar Jums tikrai visą tą laikotarpį neprireiks paskolos? Jei  esate tikri, kad nereikės, refinansavimo paslauga jums bus naudinga, tačiau jei ja pasinaudoję, suskubsite vėl skolintis, ar pirkti prekes išsimokėtinai – vietoje naudos, refinansavimas jums suteiks viso labo dar vieną papildomą įsipareigojimą.

Jei trumpalaikių kreditų refinansavimas atrodo savaime suprantama, kad naudingas, visiškai kita situacija yra su ilgalaikiais vartojimo kreditais. Nusprendę refinansuoti ilgalaikį kreditą, vietoje apčiuopiamos naudos, galite patirti kur kas didesnių finansinių nuostolių. Todėl jei domitės jau turimo ilgalaikio kredito refinansavimo galimybėmis, gerai įvertinkite savo situacija ir sąlygas, kurias pateikia kiekviena įmonė. Neretai suvilioja pasiūlymas mokėti kur kas mažesnes įmokas, tačiau mainais pateikiamas ilgesnis išsimokėjimo terminas. Tokiose situacijose įmokos iš tiesu yra mažesnės, tačiau per ilgesnį terminą yra sumokama didesnė suma, todėl finansiškai tai nėra naudinga.

Taip pat itin svarbu pasidomėti, kokią sumą refinansuos jūsų pasirinkta įmonė. Gana dažnai pasitaikanti situacija, kai yra refinansuojama visa turimos paskolos suma (tai reiškia, kad ne tik pati paskola, bet ir palūkanos bei kiti su tuo susiję mokesčiai), tada nuo tos sumos dar yra paskaičiuojamos papildomos palūkanos ir visumoje jūsų bendra mokama suma išauga. Tada vietoje vieno jau turėto įsipareigojimo, jūs mokate kitą, kur kas didesnį ir įsipareigojate dažniausiai ilgesniam laikui. Raginame prieš pasirašant bet kokią finansinių įsipareigojimų sutartį, įdėmiai ją perskaityti ir susipažinti su  visa informacija. Ir tik tada, kai būsite tikri, kad jūs finansiškai išlošite – pasirašykite.

Jei turite įsipareigojimų, kuriuos darosi per sunku padengti ar susidūrėte su nenumatytais finansiniais sunkumais, verčiau pirmiausiai stenkitės padidinti savo pajamas, pasidomėkite, galbūt rasite alternatyvių pajamų šaltinių. Jei jaučiate, kad gali tekti vėluoti – susisiekite su savo kreditoriumi ir pasitarkite, kaip geriausiai elgtis jūsų situacijoje. Naujas finansinis įsipareigojimas, kad ir kaip viliojančiai skambėtų, dažniausiai nėra pats geriausias variantas finansiniams sunkumams spręsti.

Naujausi įrašai