Grįžti į pagrindinį puslapį

Paprasti būdai sutaupyti naudojant namų apyvokos daiktus

Neretai sukame galvas, kaip dar galėtume sutaupyti, tačiau pamirštame, kad sutaupyti gali padėti ir tinkama namų apyvokos daiktų priežiūra. Pasitelkdami visai paprastus, bet efektyvius būdus galite išvengti išlaidų, kurios dažniausiai nėra įtrauktos į Jūsų biudžeto planą. Ilgalaikėje perspektyvoje veiksmingas taupymas, tinkamai prižiūrint tokius namų apyvokos daiktus kaip šaldytuvas, vandens šildytuvas, klozetas, kanalizacija ar skalbimo mašina. Kasdien mūsų buitį lengvinantys prietaisai tarsi nepastebimi namuose – pamirštame, kad tai – tik daiktai, todėl jie turi savybę nustoti veikti arba veikti nebe taip greitai. Nesusimąstome, kad juos būtina nuolat prižiūrėti.

Norint išvengti neplanuotų išlaidų ir taupymą paversti įprastu dalyku, reikia žinoti keletą paprastų namų apyvokos daiktų priežiūros būdų. Šie patarimai atskleis Jums, kaip taupyti pinigus ir efektyviai investuoti turimas lėšas:

  • Vandens šildytuvas dažnai būna paslėptas specialiose angose ar spintelėse, todėl sunku jį pastebėti, o karštas vanduo juk savaime suprantamas dalykas. Vis dėlto rekomenduotina reguliariai į namus pasikviesti šildymo katilų specialistą, kuris galėtų nustatyti, ar nėra pakitimų ir vandens šildymas yra efektyvus. Tai atsieis mažiau, nei vėliau radus gedimą ir prireikus pirkti naują šildymo katilą.
  • Klozetas bene dažniausiai naudojamas daiktas namuose, todėl normalu, kad jį priežiūrėti būtina, norint išvengti paviršiaus įtrūkimų ir vandens pralaidumo. Kad įsitikintumėte, ar Jūsų klozeto bakelis neleidžia, pasinaudokite paprastu triuku: įlašinkite į jį porą lašų mėlynų maistinių dažų ir palaukite porą valandų. Jei matysite mėlyno vandens atspalvį klozete, Jūsų efektyvus taupymas gali prasidėti čia! Atminkite: nežinodami, kad klozeto bakelis pralaidus, už vandenį visada mokėsite daugiau.
  • Pirkite medžiaginius rankšluokščius vietoje popierinių: kas mėnesį bus mažesnės išlaidos, nes nereikės pirkti didelės pakuotės popierinių rankšluosčių.
  • Pakeiskite savo namuose lemputes į taupančiąsias energiją.
  • Galite valiklių pasidaryti ir patys – tikrai nebūtina kas savaitę ar mėnesį išleisti papildomai. Namuose galima naudoti sodą, citrinų sultis, actą – šie produktai daug pigesni nei žinomų prekių ženklų valikliai. Pavyzdžiui, paprastą virtuvės valiklį galima pasigaminti sumaišius keturis šaukštus sodos ir vieną litrą vandens.
  • Jei turite daug elektrinių prietaisų, naudokite įkraunamas baterijas. Jas pigiau įkrauti negu vėl pirkti naujas baterijas.
  • Jei turite indaplovę, ją įjunkite tik tuomet, kai bus užpildyta nešvariais indais. Veikianti nepilna indaplovė sunaudoja daugiau vandens ir nėra tokia efektyvi.
  • Skalbimo mašina – tai dar vienas prietaisas, kurį be perstojo naudojate. Vis dėlto tinkamai ja nepasirūpinus ir sprogus vandens padavimo žarnai, namų užtvindymo pasekmės ir piniginės išlaidos gali būti neaprėpiamai didelės, taigi keiskite skalbimo mašinos žarną kas trejus metus! Dar vienas naudingas patarimas: skalbkite žemesnėje temperatūroje, mat dauguma skalbiklių puikiai veikia 30 laipsnių vandenyje, o elektros skalbdami tokioje temperatūroje suvartosite kur kas mažiau.
  • Ne išimtis ir šaldytuvas – jis taip pat reikalauja priežiūros. Pagrindinė jo gedimo priežastis – nešvarios spiralės, kurios apsunkina generatoriaus darbą. Jei norite išvengti gedimo, du kartus per metus, atjungę šaldytuvą, atsargiai nuimkite groteles apsaugančias spirales: galėsite jas nuvalyti. Tegul tai būna dar vienas būdas, kaip taupyti pinigus!

Pradėkite gyventi taip, kad taupymas taptų ne kruopščiai planuojamu, bet natūraliai į Jūsų kasdienybę įsipinančiu veiksniu. Žinodami, kaip reikia rūpintis buitine technika ir kitais namų apyvokos daiktais, galėsite sumažinti sąskaitas ir išvengti neplanuotų išlaidų.

Naujausi įrašai