Grįžti į pagrindinį puslapį

Nenaudojamos banko kortelės: pasilikti ar naikinti?

Norint įsigyti banko kortelę visai nesunku pasiklysti: kortelių pasiūla gerokai šoktelėjo, o specialios bankų programos neretai dar labiau apsunkina apsisprendimo procesą. Dažnai įsigiję naują kortelę senąją pamirštame ir ji tampa praktiškai nebenaudojama. Tad kaip išsirinkti Jūsų poreikius labiausiai tenkinančią banko kortelę, kad ji neliktų tik nenaudojamas lentynoje gulintis plastiko gabalėlis?

Banko kortelių rušys

Banko kortelių rušys

Paprastai banko kortelės skirstomos į kredito, debeto ir išankstinio mokėjimo. Įvairuoja ir jų ženklinimas. Norėdami užsisakyti kortelę galite rinktis iš dviejų prekių ženklų – „Visa“ ir „MasterCard“. Kurį pasirinksite, priklauso nuo Jūsų prioritetų. Paprastai šie du prekių ženklai dar siejami su konkrečia paslauga, todėl dažnai galite matyti ne tik minėtąsias korteles „Visa“ ar „MasterCard“, bet ir „Visa Classic“, „Visa Electron“, „Visa Business“, „MasterCard Business“ ir t. t. Dažnai „Visa“ kortelės įvairesnės, siejamos su daugiau pasirinkimų. Prieš rinkdamiesi kortelę atkreipkite dėmesį į kasmėnesinę jos įmoką – kaina priklauso nuo susietų paslaugų. Konkrečių bankų kortelės dažnai būna susietos su nuolaidomis parduotuvėse, degalinėse ar kitomis naudomis. Prieš rinkdamiesi kortelę būtinai įdėmiai perskaitykite, kur ja galite atsiskaityti, nes būtent dėl to dažnai anksčiau naudota kortelė tampa visiškai niekinė.

Kredito ar debeto kortelė?

Vis dėlto kokia banko kortelė Jums bus naudinga priklauso, ar Jums reikia papildomo kredito, ar – ne. Neretai žmonės neskiria debeto ir kredito kortelių, todėl svarbu išskirti kiekvienos jų privalumus ir trūkumus. Kredito kortelė dažniausiai rekomenduojama asmenims, kurie dažnai keliauja ar yra linkę įsigyti didelės vertės pirkinių. Šios kortelės patogios, nes jose yra tam tikras kreditas, kurį prireikus galima panaudoti, o vėliau pinigus įnešti, t. y. grąžinti, ir išlaikyti teigiamą kredito kortelės balansą. Dar daugiau, paprastai kartu su mokama kredito kortele Jūs gaunate ir kelionių draudimą, kuris praverčia keliaujantiems. Be to, naudodamiesi kredito kortelėmis galite pirkti ir atsiskaityti internete. Kita vertus, jei esate linkę išlaidauti ir nemokate valdyti savo lėšų, išleisite daugiau, negalėsite grąžinti pasiskolintos sumos, o augantys delspinigiai dar labiau pablogins situaciją.

Kredito ar debeto kortelė

Ir panaši, ir skirtinga – debeto banko kortelė. Tiesą sakant, ji – tai Jūsų grynieji pinigai kortelėje. Dažnai debeto kortelės naudojamos Jūsų atlyginimui pervesti, atsiskaityti parduotuvėje ar kitose prekybos vietose. Nesvarbu, kokio tipo debeto kortele naudositės ir kokį paslaugų paketą užsisakysite – debeto kortelei paprastai netaikomi jokie mėnesio mokesčiai, todėl net jei ja  nesinaudosite, neteks leisti savo pinigų. Vienintelis šios kortelės minusas – ne visur ja galėsite atsiskaityti. Ypač tai taikytina kalbant apie užsienio šalis. Dar vienas niuansas: prieš rinkdamiesi turite atkreipti dėmesį, ar Jūs norėsite pirkti internetu, nes ne visomis debeto kortelėmis galėsite pirkti ir atsiskaityti internetu.

Rekomenduojama pasilikti tik vieną kortelę

Jei Jūsų piniginėje banko kortelės užima per daug vietos ir dalis jų tiesiog nenaudojamos, apsvarstykite, kurios iš jų Jums tikrai reikalingos. Jei turite keletą kredito kortelių ir mokate už jas, siūlome pasilikti vieną, ir ne tik atsakingai naudotis joje esančiu kreditu, bet ir neišlaidauti: kam mokėti už kortelę, kuri yra nenaudojama? Taip pat rekomenduojame elgtis ir su debeto kortelėmis. Dažnai pasitaiko, kad keičiant darbovietę darbdaviai reikalauja priklausyti vienam ar kitam bankui. Taip Jūsų piniginė pamažu pilnėja, tačiau vienai kortelei pakeitus kitą pirmoji tampa nebenaudojama. Tokiu atveju geriausias sprendimas – atsisakyti nereikalingos kortelės ir atiduoti ją sunaikinti bankui.

Rekomenduojama pasilikti tik vieną kortelę

Prieš įsigydami naują kortelę visada pagalvokite, ar ji Jums tikrai reikalinga. Neapkraukite piniginės papildomomis kortelėmis ir naudokitės jomis atsakingai!

Naujausi įrašai