Grįžti į pagrindinį puslapį

Klaidingi studentų priimami finansiniai sprendimai

Kiekvienas studentas, prisijungęs prie akademinės bendruomenės, pajunta laisvę ir nenumaldomą norą įsilieti į suaugusiųjų gyvenimą. Visgi mokytis atvykusiems jaunuoliams ne tik reikia nuspręsti, kur gyventi, pasirinkti įvairias mokymosi  formas, bet ir išmokti valdyti savo finansus, mat savarankiškas gyvenimas lemia ir didelę atsakomybę. Tinkamas finansų valdymas – viena pagrindinių laimingo studijavimo ir studentavimo priežasčių. Taigi kaip nesusidurti su finansų krize ir išvengti nuolatinio galvos skausmo dėl pinigų?

Svarbiausia prioritetai

Svarbiausia prioritetai

Pirmiausia studentas turi paskirstyti savo prioritetus ir jau nuo pat pirmų atvykimo studijuoti dienų pradėti sistemingai skirstyti savo biudžetą, apgalvoti, kaip gali būti tvarkomi finansai. Jeigu yra galimybė gyventi studentų bendrabutyje ir jo gyvenimo sąlygos tenkina, reikia pasinaudoti šiuo pasiūlymu, mat buto nuomos kaina nemaža, o žmogui, vis dar  neturinčiam nuolatinių pajamų, ji gali būti net milžiniška. Taip pat rekomenduojame elgtis ir renkantis transporto priemonę. Svarbu akcentuoti, kad studentams, turintiems LSP, suteikiama net 80 procentų viešojo transporto nuolaida, todėl reikia gerai apsvarstyti, ar studentui tikrai reikalingas automobilis, ar neįmanoma apsieiti be jo. Be to, reikėtų nepamiršti, kad automobilio įsigijimas – dar ne visos išlaidos. Į jį reikės pilti kuro, apmokėti eksploatacines išlaidas, mokėti už stovėjimo aikšteles, draudimą.

Paskolos

Dar viena klaida, kurią daro nepatyrę studentai, – sprendimas imti vartojimo ar greitąją paskolą. Jeigu tai vienkartinis pasirinkimas – pavojaus nėra, tačiau jei studentas neatsakingai ir nuolat skolinasi, vadinasi, jo finansai labai blogai skirstomi. Be to, nuolatinis naudojimasis kreditorių paslaugomis gali sukelti ir ilgalaikių bėdų: jei neturite pinigų ir nuolatinio pajamų šaltinio, tikėtina, kad pinigų neatsiras ir po mėnesio. Tiesiog kaupsis didelės palūkanos, ir ši situacija ne tik sugadins Jūsų kredito istoriją, bet ir turės pasekmių ilgalaikėje perspektyvoje: vėliau ilgalaikę paskolą gauti bus sudėtinga, nes kreditoriai matys, kad Jūsų atskaitingumas ir finansinis mokumas nėra adekvatus.

Nereikalingos išlaidos

Nereikalingos išlaidos

Be to, neretai itin stropūs studentai perka naujas į perskaitytinų knygų sąrašą įtrauktas knygas. Ne paslaptis, kad akademinė literatūra – itin brangi, todėl reikia ieškoti alternatyvų. Viena jų – parsisiųsti elektroninį variantą, kita – paklausinėti studentų arba peržiūrėti universitete kabinamus skelbimus: galbūt Jums reikiama knyga parduodama. Yra ir dar vienas, tačiau ne toks patogus būdas – skaityti bibliotekoje. Tinkamas finansų valdymas – itin svarbus, todėl prieš leisdami pinigus visada apsvarstykite visas įmanomas alternatyvas.

Nuolaidos ir akcijos

Galiausiai nepamirškite, kad studento statusas suteikia ir tam tikrų privilegijų – specialių nuolaidų. Specialios nuolaidos – tai ne tik pigesnis viešojo transporto bilietas, bet ir nuolaidos kai kuriose parduotuvėse, užkandinėse, kavinėse. Tiesa, reikia nepamiršti ir kitų akcijų, kurios gana dažnai taikomos studentams – lankykitės koncertuose ar  konferencijose už specialią kainą, plėskite akiratį, neišleisdami itin daug pinigų.

Finansai visada turi būti atsakingai skaičiuojami ir paskirstomi, todėl nepulkite pinigų leisti ne itin svarbiems daiktams, tokiems kaip interjero puošybos detalės, nebūtini drabužiai, avalynė ir pan. Išmokite gyventi ekonomiškai ir džiaukitės studijavimo bei studentavimo metais!

Naujausi įrašai