Grįžti į pagrindinį puslapį

Kas ketvirtas lietuvis 2016-aisiais skolinosi pinigų

Gyventojų įpročiai kinta, o vartojimo kreditai jau nebėra tabu. Tyrimas atskleidė, kad net 24 proc. lietuvių praėjusiais metais skolinosi pinigus įvairioms reikmėms patenkinti.

„Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa apie skolinimosi įpročius rodo, jog daugiausiai pinigų skolinosi 18 – 29 m. amžiaus grupės vyriškos lyties asmenys. Tarp jų vyrauja vidutinę finansinę padėtį šeimoje užtikrinantys ir daugiau nei 1000 eur. vidutines mėnesines pajamas gaunantys piliečiai. Tuo tarpu net 80 proc. vyresnių nei 50 m. amžiaus asmenų išvis nebuvo linkę skolintis arba prireikus papildomų lėšų kreipdavosi į gimines, draugus ar pažįstamus.

Taip pat tyrimas atskleidė, kad asmenys, gaunantys pajamas, nesiekiančias 600 eurų per mėnesį nebuvo linkę skolintis išvis. Kitavertus tie, kurių mėnesinis atlygis buvo didesnis nei 1000 eurų, noriai naudojosi išperkamosios nuomos (lizingo) ar greitųjų kreditų bendrovių paslaugomis. Galima pastebėti ir tai, kad lyginant su kaimo vietovių gyventojais, didmiesčiuose gyvenantys asmenys buvo linkę skolintis dažniau.

Apklausa taip pat atskleidė, kad ypač sparčiai populiarėja ir rinkoje įsitvirtina greitųjų kreditų bendrovės, savo klientus viliojančios paprastumu, prieinamumu bei nedideliu palūkanų dydžiu. 2016 metais 4 proc. lietuvių naudojosi minėtų bendrovių paslaugomis.

Bendrovės „Credit Service“, Lietuvoje valdančios „Vivus Finance" prekės ženklus marketingo vadovė Justina Ambrasienė teigia, kad dažniausiai 2016 metais suteikti kreditai bendrovės klientų buvo naudojami išspręsti staiga atsiradusias problemas.

„Esame įsipareigoję skolinti atsakingai ir skaidriai, ir šiomis vertybėmis grindžiame visą savo veiklą. Mūsų klientai įvertina šias pastangas. Vartojimo kreditas gali būti puikia priemone išspręsti nenumatytoms gyvenimo situacijoms. Tačiau trokštamą efektą jis duos tik tuo atveju, jeigu žmogus įvertins padėtį ir įsitikins, kad kreditas yra tinkamas sprendimas. Mūsų klientai kreditus dažniausiai panaudoja išspręsti staiga atsiradusius rūpesčius ir tik mažesnė jų dalis skolinasi, kad įsigytų trokštamą daiktą. Pastebėjome, kad 2016 metais kreditų, naudojamų laisvalaikiui bei pramogoms skaičius tapo minimalus“, – teigia J.Ambrasienė.

Lietuvos gyventojų tyrimas apie skolinimosi įpročius atliktas 2016 m. lapkričio mėnesį. Apklausa buvo atliekama kaip Lietuvos Nacionalinio Omnibuso dalis. Tyrimo metu apklausta 1010 Lietuvos gyventojų nuo 18 metų ir vyresnių.

Naujausi įrašai